Šiuolaikinis cirko pasirodymas „Monstro“: monstras yra tai, kas mus gąsdina ir jis kiekviename iš mūsų!

Tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis HELIUM prasideda jau kitą savaitę ir vyks rugsėjo 7-15 dienomis. Festivalis pristato plačią užsienio ir Baltijos šalių šiuolaikinio cirko programą bei edukacijas skirtas tiek scenos menų profesionalams, tiek festivalio žiūrovams.

Šiandien plačiau pristatome prancūzų šiuolaikinio cirko trupės pasirodymą „Monstro“, kuris pasakoja apie monstrus gyvenančius kiekviename iš mūsų.

Prancūzų trupė „Collectif Sous le Manteau“ susibūrė 2017 metais ir ją sudaro 12 žmonių, 7 skirtingų tautybių atlikėjai, susirinkę iš 5 Europos cirko mokyklų ir turintys ilgametę pasirodymų spektakliuose patirtį. Ši trupė suvokdama šiuolaikinės visuomenės individualizmą nusprendė mesti iššūkį savo idėjoms ir sukurti pasirodymą, kuris visus suvienytų. Kolektyvinio pasirodymo idėja tapo tarsi išbandymas, kviečiantis šiuolaikinio cirko artistus stoti akistaton su savo idėjomis. „Visi turėjome panašų užmojį – išvysti grupę vyrų ir moterų, susirinkusių dėl bendros cirko disciplinos – kiniškų stulpų. Mus vienijo mintis, jog šis nuotykis yra skirtas grupei žmonių, kuri susitelkusi ties idėjomis, o nes ties vienu lyderiu.“,- pasakoja trupės nariai.

Festivalio HELIUM metu bus pristatytas pasirodymas „Monstro“ , kurio kūrėjai teigia, kad su vienokiais ar kitokiais monstrais mes kasdien susiduriame asmeniškai. Savo pasirodyme šiuolaikinio cirko trupė kelia daugybę klausimų: „Visi turi lygias teises, bet praktiškai yra labai skirtingi. Kaip neignoruoti arba nespausti mažumų? Kaip derėtis konfliktuose? Kaip kurti su kitais ir su savimi? Kaip paleisti savo laisvę ir tapti grupės dalimi? Žinoma, mes neapsimetame, jog radome atsakymus į šias problemas, tačiau vis vien norime pasidalinti savo paprasta patirtimi su žiūrovais. Monstras, pirmiausia, yra tai, kas mus gąsdina – skirtumai ir nežinomybė. Tačiau vos tik prie jo atsargiai ir atidžiai priartėjame, jis praranda savo galią.“

(149) Monstro | Collectif Sous le Manteau – YouTube

Kilę iš Belgijos, Danijos, Prancūzijos, Norvegijos, Olandijos ir Portugalijos septyni šiuolaikinio cirko artistai yra kiniško stulpo specialistai, kurių tikslas yra tobulinti ir vystyti šią discipliną bendrai. „Pasirodymai, kuriuose yra naudojamas kiniškas stulpas, dažniausiai rodomi kaip solo disciplina, kurią riboja erdvė: kylama aukštyn, kovojama su gravitacija ir kontroliuojamai krentama žemyn. Mes norėjome sugrąžinti kinišką stulpą atgal į kolektyvinį kontekstą, norėjome atgaivinti nusistovėjusią šios disciplinos tvarką ir galimybes.“,- kalba šiuolaikinio cirko artistai.

Pasirodymas „Monstro“ vyks rugsėjo 14-15 dienomis, Menų spaustuvės kieme, pasirodymas vyks anglų kalba.

Visa festivalio programa: menuspaustuve.lt

Užsienio šalių programos bilietai: tiketa.lt

 

Festivalio programą remia: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, Prancūzų institutas Lietuvoje.