Skaitmeninė savaitė. Interaktyvios paskaitos ir pokalbiai!

Kovo 23 d. prasideda Skaitmeninė savaitė. Šių metų šūkis – Išmani biblioteka: erdvė augti ir kurti! Vilniaus centrinė biblioteka visą savaitę kviečia stebėti virtualius seminarus ir įdomius pokalbius aktualiausiomis temomis.

 

Interaktyvi paskaita. Lietuvės kuriamas dirbtinis intelektas
Kovo 24 d., antradienį, 10.00 val. kviečiame stebėti interaktyvią paskaitą apie lietuvės kuriamą dirbtinį intelektą.

Šiandien dirbtinis intelektas naudojamas visose srityse, kur tik jis gali pakeisti žmogų. Sukurti dirbtinį intelektą, gebantį suprasti žmogaus kalbą, turinčią daugybę atspalvių bei poteksčių, didžiulis iššūkis. Didžiausias dėmesys pasaulyje skiriamas anglų kalbai; tačiau mano, kaip lietuvės, dirbančios kalbos technologijų srityje, pareiga pasirūpinti, kad kompiuteris suprastų būtent lietuvių kalbą. Paskaitos metu sužinosite kaip kompiuterį prakalbinti lietuvių kalba, kas yra virtualieji asistentai ir ką gali dirbtinis intelektas.

Transliaciją rasite čia.

Lektorė: Jurgita Kapočiūtė-Dzikienė

Profesorė, Vytauto Didžiojo universitetas vyr. tyrėja ir kompiuterinės lingvistikos specialistė, UAB Tilde Informacinės technologijos.

 

Internetinis seminaras apie kultūros vietovių įtraukimą į „OpenStreetMaps“ anglų kalba
Kovo 24 d., antradienį, 16.00 val. kviečiame stebėti internetinį seminarą apie kultūros vietovių įtraukimą į „OpenStreetMaps“ anglų kalba.

2020 m. Skaitmeninę savaitę pasitinkame šūkiu – Išmani biblioteka: erdvė augti ir kurti!

„OpenStreetMap“ yra nemokamas redaguojamas pasaulio žemėlapis, kurį kuria jo lankytojai. Skirtingai nuo kitų žemėlapių, jį gali taisyti, atnaujinti, atsisiųsti ir naudoti nemokamai visi žmonės.

Seminaro tikslas pakviesti dalyvius sužinoti, kaip į „OpenStreetMap“ pridėti vietoves bei puslapius, susijusius su jų vietiniu kultūros paveldu.

Trasnliaciją rasite čia.

 

Virtualus seminaras: Nuotolinis darbas su „Microsoft Teams“ anglų kalba
Kovo 25 d., trečiadienį, 11.00 val. kviečiame stebėti virtualų seminarą apie nuotolinį darbą su „Microsoft Teams“ anglų kalba.

2020 m. Skaitmeninę savaitę pasitinkame šūkiu – Išmani biblioteka: erdvė augti ir kurti!

Dėl COVID-19 protrūkio atsidūrėme precedento neturinčiais laikais. Praėjusios savaitės Pasaulio sveikatos organizacijos žinia buvo vienareikšmiška – kad žmonijos sėkmė veiksmingai kovojant su koronavirusu labai priklausys nuo veiksmų, kurių organizacijos imsis artimiausiomis dienomis, kad būtų galima sulėtinti jo plitimą ir išvengti perkrovos sveikatos priežiūros sistemose.

Todėl visame pasaulyje esančios įmonės pradėjo vykdyti privalomą nuotolinį darbą savo darbuotojams, kad būtų galima atidėti viruso plitimą ir jo išvengti.

Šis seminaras apie tai, kaip galite suteikti savo komandai ir organizacijai įrankių ir patarimų, kuriant produktyvią nuotolinę darbo aplinką.

Tiesioginę transliaciją rasite čia.

 

Tiesioginė transliacija. Pokalbis „Kritiškai (ne) mąstau“
Kovo 26 d., ketvirtadienį, 11.00 val. kviečiame stebėti tiesioginę pokalbio „Kritiškai (ne) mąstau“ transliaciją.

Pokalbio dalyviai: Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto docentas dr. Nerijus Čepulis ir žurnalistas Aurelijus Katkevičius. Tiesioginės transliacijos metu kalbėsime kas yra melagienos, kaip netapti medijų įkaitais, o jas naudingai išnaudoti savo tikslams.

Tiesioginę transliaciją galėsite stebėti internet, nuorodą pasitikslinti prieš transliaciją galite čia.

2020 m. Skaitmeninę savaitę pasitinkame šūkiu – Išmani biblioteka: erdvė augti ir kurti!

Skaitmeninė savaitė (angl. ALL DIGITAL Week) yra kasmetinė skaitmeninės įtraukties ir skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcija, rengiama skaitmeninių kompetencijų centruose, bibliotekose, bendruomenių centruose, mokyklose ir kitose vietose visoje Europoje. Kiekvienais metais ši akcija paskatina mažiausiai 100 tūkst. europiečių atrasti technologijas bei jų kuriamą naudą.

Skaitmeninės savaitės transliacijas organizuoja projektas „Prisijungusi Lietuva“.