Skaitymo festivalis 2021: nuo Vilniaus mamuto iki kelionės į Marsą

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje rugsėjo 6-11 dienomis vyksta „Skaitymo  festivalis 2021“, kurio metu vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami į koncertus, susitikimus su rašytojais, vertėjais, mokslininkais, vyks ekskursijos, edukacijos vaikams ir suaugusiesiems. Festivalio šūkis – „Fantastiką kuriame patys“, o visi renginiai – nemokami.

Į fantastikos temą besigilinantis „Skaitymo festivalis 2021“ kviečia tautiečius iš naujo atrasti fantastinę literatūrą.  Čia vyks knygų pristatymai, diskusijos, paskaitos. Visą savaitę vilniečiai sutemus kviečiami užsukti į Adomo Mickevičiaus bibliotekos kiemą Trakų g. 10 – čia juos pasitiks Kasparo Bagdono meninė spalvų ir šviesų instaliacija „Protėvių kalba“.

Astrofizikas dr. Kastytis Zubovas festivalyje kalbės apie žmonių ateitį kosmose, dr. Simona Liukaitytė atskleis, kokių supergalių reikia turėti, norint pakliūti į Marsą, Saulius Lapienis pasakos apie kvantinių kompiuterių ateitį, Goda Raibytė – apie melagienas, o Giedrius Bučas klaus: „Tvarus pasaulis – ateities realybė ar fantastika?“

„Skaitymo festivalyje 2021“ svečiuosis ir… mamutai! Vilniuje, Antakalnyje, praėjusio amžiaus viduryje rastas mamuto skeletas, gavęs „Vilniaus mamuto“ vardą. Apie jį pasakos ir ekskursijas ves Vilniaus universiteto Geologijos muziejaus geologė dr. Eugenija Rudnickaitė.

Didžiausias dėmesys festivalyje skiriamas vaikams ir jaunimui.  Su vaikais susitiks mėgstami jų rašytojai Tomas Dirgėla, Benas Bėrantas, Kotryna  Zylė, Elena Selena, koncertuos ir Vilniaus gimnazijų mokiniai. Vaikams skirta žaisminga ir įkvepianti lietuvių kūrėjų trumpametražių filmų programa „Trumpas kinas. Lietuviški stebuklai“.

Festivalio kulminacija – renginių maratonas penktadienį ir šeštadienį (rugsėjo 10 ir 11 dienomis) Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos kieme  nuo 11 iki 22 valandos. Čia įsikurs edukacijų palapinių miestelis, kuriame įdomios veiklos ras įvairiausių pomėgių lankytojai. Penktadienio vakarą užbaigs kanklių meistrės Agotos Zdanavičiūtės koncertas ir Teatro P literatūrinis-muzikinis vyksmas. Šeštadienio vakare bibliotekos kieme koncertuos Mesijus ir „Planeta Polar“.

Festivalį remia Lietuvos kultūros taryba, visi renginiai nemokami, išsami festivalio programa:   www.skaitymofestivalis.lt.