Skaitymo festivalis kviečia patirti knygų transformacijas

Sostinės senamiestyje įsikūrusi Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka birželio 9-10 dienomis kviečia į jau tradicija tapusį „Skaitymo festivalį“.

Organizatoriai tiki, kad festivalis yra inovatyvus ir patrauklus būdas pristatyti biblioteką kaip erdvę ne tik mokytis, domėtis skaitymu ir literatūra, bet ir leisti laisvalaikį. Šių metų tema –„Literatūros transformacijos“, šūkis – „Knygos keičia (-si)“.

Bibliotekos kieme vyksiančiose festivalio diskusijose, susitikimuose su rašytojais, vertėjais, kūrėjais dėmesys bus skiriamas netradicinėms knygų formoms, naujai besiformuojantiems skaitymo įpročiams. Knygos transformaciją stebėsime spektakliuose, meniniuose pasirodymuose, atrasime literatūrą muzikoje bei įvairiose medijų formose, pažinsime kaniterapiją. Festivalio metu vyks knygų pristatymai, ekskursijos, susitikimai su rašytojais, aktoriais, knygų autoriais.

Festivalį atidarys knygos „UROBORAS: tipografinės kilpos skaitytojams“ pristatymas ir Aušros Lisauskienės personalinė paroda „Asmeninis horizontas“. Bibliotekos kieme vyks net trys įdomios diskusijos: apie kurčiųjų skaitymo ypatumus ir gestų kalbų literatūrą; istorinį komiksą šių dienų kontekste; savipagalbos knygas jaunimui ir suaugusiesiems. Gidė Rūta Norkūnė pakvies į specialiai festivaliui sukurtą interaktyvią ekskursiją „Perskaityti Vilnių“.  Slemo poezijos kūrybines dirbtuves surengs Juozas Ališauskas, Vincas Grigas klaus „Kaip mes skaitome knygas ir kodėl mums to reikia?“, literatūrines transformacijas pristatys Juozas Gaižauskas ir Emilija Latėnaitė. Dieną užbaigs poezijos ir muzikos jungtis „Blyksniai“ (Afrikos būgnai) ir tango spektaklis.

Abi dienas vyks „Lithuanian Shorts“ filmų programa „Trumpas kinas. Netikėti herojai“ bei komiksų paroda „Kita forma”. Festivalyje improvizuos teatras IMPRO241, kaniterapijos asociacija surengs skaitymus su šunimi, o su Gediminu Kulikausku ir Živile Kropaite-Basiule diskutuosime, kaip pasakoti apie istoriją, kad būtų įdomu visiems – ir jaunam, ir senam. Jonui Nainiui užduosime klausimą, ar įžymių žmonių skaitomos ir garsinamos knygos labiau traukia skaitytojus, Dominykas Vaitiekūnas pristatys projektą „Mes taip nesitarėm“. Bibliotekoje svečiuosis socialinė iniciatyva #kavosgalia, ELVIS autobusas. Festivalio baigiamasis renginys – „1/2 Garbanoto“: Mantas ir Šarūnas Joneikiai.

Abi dienas bibliotekos kieme vyks edukaciniai užsiėmimai skirtingo amžiaus lankytojams. Iš viso bus surengtos net 24 pavadinimų edukacijos! Penktadienį bibliotekos kieme sutiksime daug bibliotekininkų iš Vilniaus ir Alytaus regionų – jie atveža pačias populiariausias savo bibliotekų interaktyvias veiklas, susijusias su knygomis ir skaitymu. Festivalyje su lankytojais bendraus edukatoriai iš Medinės miesto architektūros muziejaus, menų agentūros „Artscape“, taip pat žinoma animatorė Eglė Davidavičė.

Tvarumo deklaraciją viena pirmųjų Lietuvoje pristačiusi ir savo veiklose įgyvendinanti Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka „Skaitymo festivalyje“ pristato skaitytų knygų knygynų erdvę. Su lankytojais bendraus „Mint Vinetu“, „Juodas šuo“ ir „Pelėdų knygos“.

Visos „Skaitymo festivalio“ veiklos nemokamos, programą rasite www.skaitymofestivalis.lt.

„Skaitymo festivalį“ remia Lietuvos kultūros taryba.