„Skalvijos“ kino centras kviečia į filmus

 

„Skalvijos“ kino centro repertuaras (sausio 25-31 d.)

 

Vilniaus gimtadienis
25 d. – 17 val.
Laikas eina per miestą
Rež. Almantas Grikevičius
(dokumentika, Lietuva, 1966, be žodžių, 20 min.)

Tai impresionistinis Vilniaus portretas, kuriame režisierius mėgino įsiskverbti į senuosius Vilniaus mūrus, užfiksuoti ten gyvenančią miesto istoriją, prikelti jos fantomus. Bežodžiame filme ypač iškalbingas garso takelis, kuriame prieštaringi sugretinimai suteikė filmui papildomą potekstę. Nuo sovietinio maršo pereinama prie Oginskio polonezo, varpų skambesys susiliečia su dangų skrodžiančio lėktuvo garsu.

Tai vienintelis sovietmečio poetinės dokumentikos filmas, kurio pagrindinis herojus – Vilnius. (V)

 

Baltojo laiko keleiviai
Rež. Rimantas Leipus
(dokumentika, Lietuva, 1993, liet. k., 10 min.)

Du nebylūs herojų portretai – krosnininko Jono Valeišos ir grafiko Šarūno Leonavičiaus. Du baltojo laiko keleiviai, laiko, tekančio Užupiu, Nerimi, Vilniaus gatvėmis.

Tai režisūrinis kino operatoriaus Rimvydo Leipaus debiutas. (V)

 

Pažvelk, tai Vilnius
Rež. Petras Savickis
(dokumentika, Lietuva, 2006, liet. k., 1.03)

Tai filmas apie meilę miestui ir jo gyventojams. Filmas sudarytas iš nuotraukų, kuriose užfiksuoti žmonės. Jie yra arba tiesiogiai matomi, arba ką tik čia buvę, arba tuoj ateis, arba justi tų sienų sugerti praėjusių kartų žvilgsniai, prisilietimai, atodūsiai. Į filmą pateko tik nedidelė dalis fotografijų ir fotografų, kuriuos domina Vilniaus tematika.

Filme panaudotos Jozefo Czechowicziaus, Stanislawo Filiberto Fleury, Jano Bułhako, Admundo Zdanowskio, Boleslawos Zdanowskos, Romualdo T. Grygielio, Antano Sutkaus, Romualdo Rakausko, Algimanto Kunčiaus nuotraukos. (V)

 

Prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“

 

Romy Schneider atminimui
Henri-Georges’o Clouzot „Pragaras“
L’enfer d’Henri-Georges Clouzot
Rež. Serge Bromberg, Ruxandra Medrea
Vaid. Romy Schneider, Serge Reggiani, Bérénice Bejo, Jacques Gamblin
(dokumentinis, Prancūzija, 2009, pranc. k., angl., liet. subt., 1.34)

 

25 d. – 19 val., 29 d. – 17 val.
1964-aisiais režisierius Henri-Georges’as Clouzot vaidinti savo filme „Pragaras“ pakviečia garsius aktorius Romy Schneider ir Serge’ą Reggiani. Filmo biudžetas neribotas, bet režisieriaus sumanymas neaiškus ir paslaptingas. „Pragaras“ turėjo būti didelis įvykis kino pasaulyje, bet po trijų savaičių filmavimas buvo nutrauktas, o filmuota medžiaga taip ir neišvydo dienos šviesos.

Pusę šimtmečio dulkėję filmo kadrai buvo atrasti iš naujo, o įamžinti stulbinantys vaizdai pranoko net paties Clouzot lūkesčius. Juose užfiksuota tamsi asmeniška režisieriaus vizija. „Pragaras“ – istorija apie pavydą ir beprotybę, niūri kaip ir prakeiksmas, lydėjęs visą filmavimo procesą. Nagrinėdami šiuos kadrus ir jų užkulisius nemažai sužinome ir apie Henri-Georges’o Clouzot – genialų režisierių, turėjusį visišką kūrybinę laisvę, kuri galbūt prisidėjo prie tragiško „Pragaro“ likimo. Joks kūrėjas nebuvo taip susiliejęs su savo sukurtais veikėjais, kaip Clouzot „Pragare“.

Šiame dokumentiniame filme iš naujo surinkti „Pragaro“ kadrai, papasakotos nutrūkusio filmavimo aplinkybės ir pagaliau atskleista Clouzot vizija. (N-13)

 

Maksas ir metalo prekeiviai
Max et les ferrailleurs
Rež. Claude Sautet
Vaid. Michel Piccoli, Romy Schneider
(kriminalinė drama, Prancūzija, Italija, 1971, pranc. k., angl., liet. subt., 1.52)

 

27 d. – 18.50
Policininkas Maksas nori sulaikyti smulkių vagišių grupuotę. Pakeitęs tapatybę Maksas sukurpia iš pažiūros nepriekaištingą planą pričiupti vagis nusikaltimo vietoje. Jo taikomi metodai kelia klausimų dėl paties policininko moralės. Deja, Maksas tai suvokia jau per vėlai… (N-13)

 

Henri-Georges’o Clouzot filmų retrospektyva
Žmogžudys gyvena dvidešimt pirmajame name
L’assassin habite au 21
Rež. Henri-Georges Clouzot
Vaid. Pierre Fresnay, Suzy Delair, Jean Tissier
(kriminalinis filmas, Prancūzija, 1942, pranc. k., angl., liet. subt., 1.24)

 

28 d. – 17 val., 30 d. – 19.15
Siautėja žudikas maniakas, prie visų savo aukų jis palieka vizitinę kortelę su užrašu „P. Duranas“. Žudiko pėdsakai komisarą Vensą nuveda į svečių namus Monmartre. Apsimetęs kunigu, komisaras apsistoja šiame name ir turi išsiaiškinti, kuris jo gyventojas yra žudikas… (N-13)

 

Varnas
Le corbeau
Rež. Henri-Georges Clouzot
Vaid. Pierre Fresnay, Ginette Leclerc
(kriminalinis filmas, Prancūzija, 1943, pranc. k., angl., liet. subt., 1.32)

 

28 d. – 19 val.
Mažo miestelio gydytojo Žermeno kasdienybę sujaukia laiškų lavina. Šantažistas, pasirašinėjantis Varno vardu, savo laiškuose kaltina daktarą visokiomis piktadarystėmis. Kiti miestelio gyventojai taip pat gauna tokius laiškus. Miestelyje tvyro pavojus, ramybę sujaukia įtarimų šešėlis. Žermenas bandys demaskuoti Varną ir sugrąžinti prarastą pusiausvyrą. (N-13)

 

Atlygis už baimę
La salaire de la peur
Rež. Henri-Georges Clouzot
Vaid. Yves Montand, Charles Vanel
(nuotykių filmas, Prancūzija, 1953, pranc. k., angl., liet. subt., 2.11)

 

31 d. – 18.50
Centrinės Amerikos kuro bendrovės darbuotojai gauna pasiūlymą sunkvežimiais vežti pavojingą krovinį su nitroglicerinu, kad būtų galima užgesinti gaisrą naftos gręžinyje. Atlygis milžiniškas, kalnų keliai siauri ir klaidūs, krovinys labai pavojingas. Keturi vyrai leidžiasi į ilgą, kvapą gniaužiančią kelionę… (N-13)

 

Pagrindinė programa
Amanda
Rež. Mikhaël Hers
Vaid. Vincent Lacoste, Isaure Multrier, Stacy Martin
(drama, Prancūzija, 2018, pranc. k., liet. subt., 1.47)

 

25 d. – 20.50
Veiksmas vyksta mūsų dienų Paryžiuje. 24-erių Davidas gyvena šia diena ir nesuka galvos dėl ateities. Jis užsiiminėja pavieniais darbais ir vengia didesnių atsakomybių. Ramų vaikino gyvenimą sudrumsčia tragedija, kai žiauriai nužudoma jo sesuo. Dabar Davidas turi rūpintis savo 7 metų dukterėčia Amanda. (N-13)

 

Luna
Rež. Elsa Diringer
Vaid. Laëtitia Clément, Rod Paradot
(drama, Prancūzija, 2017, pranc. k., angl., liet. subt., 1.33)

 

26 d. – 18.30, 29 d. – 18.50, 31 d. – 17 val.
Luna dirba daržovių ūkyje netoli Montpeljė. Ši šelmiška gražuolė mėgaujasi iš pažiūros puikiu gyvenimu. Dėl savo mylimojo Rubeno ji padarytų viską. Per Rubeno gimtadienį jis, Luna ir būrys draugų prisigeria ir sunkiai sužaloja niekuo dėtą jaunuolį. Po kelių savaičių šis vaikinas netikėtai tampa Lunos gyvenimo dalimi. Mergina pasimetusi, nes jaunuolis jos neatsimena. Ar Luna paklausys sąžinės balso ir priims teisingą sprendimą? (N-16)

 

Besmegenis
Bonhomme
Rež. Marion Vernoux
Vaid. Nicolas Duvauchelle, Ana Girardot
(komiška drama, Prancūzija, 2018, pranc. k., angl., liet. subt., 1.43)

 

26 d. – 20.50
Lilio priemiestyje gyvenančios poros Merilinos ir Piotro gyvenimo ramybę sudrumsčia avarija, kurioje Piotras patiria stiprią smegenų traumą. Nors vyras atrodo taip pat, jo asmenybė visiškai pasikeičia: dabar Piotras abejingas, neprognozuojamas ir visiškai nevaldo savo seksualinių impulsų. Merilina įsitikinusi, kad jos meilė Piotrą išgelbės. Moteris visą savo laiką paskiria mylimojo lavinimui ir susiduria su daugybe neretai komiškų iššūkių. (N-16)

 

Finalas
La finale
Rež. Robyn Sykes
Vaid. Thierry Lhermitte, Rayanne Bensetti
(komedija, Prancūzija, Belgija, 2018, pranc. k., angl., liet. subt., 1.25)

 

27 d. – 15 val.
Verdžių šeima turi nuolatos prižiūrėti Alzheimerio liga sergantį senelį Rolandą, kuris sunkiai gaudosi aplinkoje ir paliktas vienas visada pridaro kvailysčių. Tai nelabai rūpi jo anūkui JB, kuriam svarbiausia – sudalyvauti Paryžiuje vyksiančiame krepšinio turnyre. Kaip tyčia, šį savaitgalį vaikino tėvai yra išvykę ir liepia sūnui rūpintis seneliu. JB nė už ką nepraleis svarbių varžybų, todėl pasiima senelį kartu. Deja, šioje kelionėje niekas nesiklosto pagal jaunuolio planą… (N-13)

 

Gasparas vestuvėse
Gaspard va au mariage
Rež. Antony Cordier
Vaid. Félix Moati, Laetitia Dosch
(komiška drama, Prancūzija, Belgija, 2017, pranc. k., angl., liet. subt., 1.43)

 

27 d. – 15 val., 28 d. – 17 val.
25-erių Gasparas beveik nebendrauja su savo šeima. Viskas pasikeičia, kai tėvas pakviečia jį į savo vestuves. Gasparas nori namiškiams sudaryti kuo geresnį įspūdį, todėl į vestuves atsiveda nepažįstamąją Laurą, kuri už atlygį sutinka apsimesti jo mergina. Tačiau grįžęs namo vaikinas sunkiai sutaria su savo ekscentriška šeima, kurios pragyvenimo šaltinis – namų ūkyje įkurtas zoologijos sodas… (N-13)

 

Malda
La prière
Rež. Cédric Kahn
Vaid. Anthony Bajon, Damien Chapelle
(drama, Prancūzija, 2018, pranc. k., angl., liet. subt., 1.47)

 

27 d. – 21 val.

Tomui dvidešimt dveji. Norėdamas įveikti priklausomybę nuo narkotikų, jaunuolis apsigyvena nuošalioje reabilitacijos bendruomenėje. Bendruomenę prižiūri buvę narkomanai, priklausomybė čia gydoma maldomis. Po truputį Tomas supras, kas yra draugystė, disciplina, darbas, tikėjimas ir meilė.

Anthony Bajon Tarptautiniame Berlyno filmų festivalyje gavo „Sidabrinio lokio“ apdovanojimą kaip geriausias aktorius. (N-13)

 

Sofija Antipolis
Sophia Antipolis
Rež. Vigil Vernier
Vaid. Dewy Kunetz, Sandra Piotoux
(drama, Prancūzija, 2018, pranc. k., angl., liet. subt., 1.38)

 

30 d. – 21 val.
Sofija Antipolis – savotiška vieta Prancūzijoje prie Viduržemio jūros. Po akinančia saule vyrai ir moterys ieško prasmės ir bendravimo, bando pritapti visuomenėje. Filme rodomi iš pažiūros nesusiję įvairių žmonių gyvenimai, tačiau juos visus sujungia tragiškas vienos paauglės likimas. (N-13)

 

Programa vaikams
Paveikslas
Le tableau
Rež. Jean-François Laguionie
Vaid. Jean Barney, Chloé Berthier
(animacija, Prancūzija, Belgija, Kanada, 2011, įgars. liet., 1.16)

 

26 d. – 12.30
Kas nutinka, kai dėl neaiškių priežasčių Dailininkas neužbaigia savo paveikslo? Paveiksle gyvena trijų rūšių veikėjai: visiškai nupiešti Tupenai, ne iki galo nuspalvinti Pafenai ir tik eskizais likę Riofai. Tupenai save laiko viršiausiais. Jie guja iš pilies Pafenus ir suiminėja Riofus. Ramo, Lola ir Plunksna tikisi, kad užbaigęs paveikslą Dailininkas galėtų atstatyti taiką jų pasaulyje, todėl išsiruošia jo ieškoti. Kelionėje iškyla daug klausimų: kas atsitiko Dailininkui? Kodėl jis juos apleido? Kodėl jis niokoja savo paveikslus? (N-7)

 

Luizės žiema
Louise en hiver
Rež. Jean-François Laguionie
Vaid. Dominique Frot, Jean-François Laguionie
(animacija, Prancūzija, Kanada, 2016, įgars. liet., 1.15)

 

27 d. – 13.30
Kurortiniame miestelyje Bilingene vargšė Luizė pavėluoja į paskutinį vasaros sezono traukinį. Aplinkui nė gyvos dvasios. Oras staiga subjūra, prasideda potvynis ir bangos užlieja miestelį. Dingsta elektra, nebeveikia telefonai, namuose darosi pavojinga. Net Robinzonas Kruzas turėjo daugiau šansų išgyventi negyvenamoje saloje nei ši trapi senutė, likusi vienui viena apleistame miestelyje. Ji gali neišgyventi žiemos. Bet Luizė neišsigąsta. Ji gamtoje susiranda maisto, pasistato pastogę ir neblogai jaučiasi viena. Ryškūs jaunystės prisiminimai senutei atstoja nuotykius. (N-7)

 

„Skalvijos“ kino akademijos rudens semestro darbų peržiūros
SKA režisūros 1 kurso peržiūra (vadovė Akvilė Gelažiūtė)

26 d. – 14 val.
SKA režisūros 1 kurso peržiūra (vadovai Marija Stonytė ir Klementas Davydavičius)

26 d. – 15.15
SKA vaidybinio 2 kurso peržiūra (vadovai Živilė Mičiulytė ir Armas Rudaitis)

26 d. – 16.30
Trijose peržiūrose išvysite dviejų pirmųjų režisūros kursų bei vaidybinio kino antrakursių semestro darbus. Pirmus metus režisūrą studijuojantys moksleiviai pristatys savo pirmuosius vaidybinius trumpametražius filmus tema – namai.
Vaidybinio kino antrakursiai parodys pasakų, mitų arba legendų ekranizacijas, apribotas 10 min. trukmės.
SKA I pusmečio dėstytojai: kino režisieriai Živilė Mičiulytė, Armas Rudaitis, Akvilė Gelažiūtė, Klementas Davidavičius, Marija Stonytė, kino kritikas Narius Kairys, scenaristė Anelė Kerpauskaitė, garso režisieriai Iveta Macevičiūtė ir Julius Grigelionis, montažo režisierius Jonas Juškaitis, kino operatoriai Martynas Norvaišas ir Laura Aliukonytė, aktorė Justina Nemanytė.
SKA studentams įėjimas nemokamas, kitiems kaina – 1.50 Eur.

 

Favoritė
The Favourite
Rež. Yorgos Lanthimos
Vaid. Emma Stone, Rachel Weisz, Nicholas Hoult, Olivia Colman, Joe Alwyn, Mark Gatiss, Timothy Innes
(biografinė drama, Airija, Didžioji Britanija, JAV, 2018, anglų k., liet. subt., 1.59)

 

29 d. – 20.40, 30 d. – 17 val.
XVIII a. pradžia. Anglai kariauja su prancūzais. Tačiau pramogauti tai netrukdo. Ir ančių lenktynės, ir ananasų valgymas tęsiasi. Šiuo nelemtu laiku soste sėdi gležna karalienė Ana. Kai ji sunegaluoja, valdyti šalį jai patalkina artima draugė ledi Sara. Rūmuose pasirodžiusią naują tarnaitę Abigailę ledi Sara priima po savo sparnu. Tarnaitė greitai supranta, kad grįžti į aristokratišką gyvenimą durys atviros. Kol ledi Sara sprendžia karo klausimus, Abigailė siekia tapti karalienės favorite. (N-16)

 

Ekstazė
Climax
Rež. Gaspar Noé
Vaid. Sofia Boutella, Romain Guillermic, Souheila Yacoub
(muzikinė siaubo drama, Prancūzija, Belgija, JAV, pranc., anglų k., liet. subt., 1.35)

 

31 d. – 21.15
Tikrais įvykiais paremta muzikinė siaubo drama „Ekstazė“ žiūrovus nukelia į 1996-uosius. Šokių trupei susirinkus į repeticiją, jau netrukus išaiškėja piktadarystė – dalyviams siūlomas sangrijos dubuo pasirodo esąs pripildytas LSD. Šokėjų psichiką veikiant narkotinėms medžiagoms, repeticija virsta beprotišku ir hipnotizuojančiu pasirodymu. Šokėjai panyra į haliucinacijas, juos ištinka panikos priepuoliai, visuotinio chaoso pasekmės nebenuspėjamos. (N-16)