„Skalvijos“ kino centro repertuaras (liepos 26 – rugpjūčio 1 d.)

Pavarotis
Pavarotti
Rež. Ron Howard
(dokumentika, Didžioji Britanija, JAV, 2019, anglų k., liet. subt., 1.54)

26 d. 18.40, 28 d. 18.40, 29 d. 17.10, 30 d. 21 val., 08.1 d. 17 val.
Italų operos tenoras Luciano Pavarotti buvo ne tik muzikos pasaulio legenda. Jis – filantropas ir humanistas ir… Italijos Respublikos Nuopelnų ordino kavalierius. Dokumentinio filmo režisierius pasakoja 1935 m. kepėjo ir cigarų fabriko darbininkės šeimoje gimusio berniuko istoriją. Filme panaudoti unikalūs dokumentiniai kadrai, Pavarotti pažinojusių žmonių liudijimai apie ypatingo talento kūrėją, nuolat troškusį išbandyti ką nors naujo, siekusį tobulumo ir grožio mene bei tiesos ir gėrio visame pasaulyje. (N-13)

 

Dar vakar
Yesterday
Rež. Danny Boyle
Vaid. Lily James, Himesh Patel
(muzikinis filmas, Didžioji Britanija, 2019, angl. k., liet. subt., 1.56)

24 d. 20.50, 28 d. 16.30, 08.1 d. 21 val.
Kažkur Anglijos pakraštyje gyventis Džekas Malikas – puikus dainininkas, tačiau jo gebėjimų reikia tik aptriušusiose aludėse. Vaikinas jau buvo bepamirštąs savo svajonę apie didžiąją sceną, kai pateko į autobuso avariją. Po jos Džekas pabunda kitame pasaulyje. Regis, šis niekuo nesiskiria nuo ankstesniojo, išskyrus vieną „bet“ – čia niekuomet neegzistavo grupė „The Beatles“. Džekas pasirodo esąs vienintelis planetos gyventojas, žinantis kultinės grupės melodijas. Netrukus Džekas suvokia turintis unikalią galimybę išgarsėti dainuodamas svetimus kūrinius. (N-13)

 

Virš debesų
Vyše neba
Rež. Oksana Karas
Vaid. Taisija Vilkova, Filipp Avdejev, Polina Vitorgan, Viktorija Tolstoganova, Darja Žovner
(romantinė drama, Rusija, 2019, rusų k., liet. subt., 1.44)

27 d. 15.20, 30 d. 19 val.
Aštuoniolikmetė svajoklė Saša turi įgimtą širdies ydą. Griežtai prižiūrima mamos ir gydytojų, vasaros dienas mergina leidžia sanatorijoje. Sykį Sašos dėmesį patraukia paslaptingas jaunuolis. Mergina pasiduoda jausmams, net ir rizikuodama gyvenimu. Saša bet kokia kaina trokšta būti su mylimu žmogumi.

Kino festivalyje „Kinotavr“ filmas pelnė kino kritikų ir žiūrovų simpatijas, o režisierė vadinama viena ryškiausių Rusijos jaunųjų kino kūrėjų. (N-13)

 

Kodėl mes kūrybingi?
Why Are We Creative?
Rež. Hermann Vaske
(dokumentika, Vokietija, 2018, anglų, vok., pranc., jap., rusų k., liet. subt., 1.25)

27 d. 17.20, 31 d. 19.30

Filme, kuris buvo kuriamas daugiau nei 30 metų, matomi interviu su Davidu Bowie, Björk, Stephenu Hawkingu, Marina Abramovič, Quentinu Tarantino, Bono, Angelina Jolie, Damienu Hirstu, Vivienne Westwood, Peteriu Ustinovu, Yoko Ono, Jimmy Page’u, Takeshi Kitano, Davidu Lynchu, Dalai Lama ir daugybe kitų iškilių žmonių. Klausimą „kodėl esate kūrybingi?“ režisierius daugumai uždavė netikėtai. Vienus pralinksmino, kitus sutrikdė bei privertė susimąstyti. Ar kūrybingumas išsiugdomas? Ar jis – disciplinos pasekmė, ar nesąmoningas procesas?
Kiekvienas, pažiūrėjęs šį filmą, neišvengiamai savęs paklaus: „Ar aš esu kūrybingas?“ (N-13)

 

Muzika tavo rankose
Au bout des doigts
Rež. Ludovic Bernard
Vaid. Lambert Wilson, Kristin Scott Thomas, Jules Benchetrit
(romantinė drama, Prancūzija, Belgija, 2018, pranc., anglų k., liet. subt., 1.45)

27 d. 19 val., 31 d. 21.10
Mažojo Metju Malinskio talentą muzikai pastebėjo buvęs pianino mokytojas mesjė Žakas, gyvenantis kaimynystėje. Jo mokomas Metju tampa tikru virtuozu. Deja, po kaimyno mirties vieniša Metju motina negali skirti pinigų berniuko mokslams, o ir dėmesio jam. Pamažu paauglys įsisuka į nusikalstamą gyvenimą. Tačiau kartą Metju grojimą išgirsta konservatorijos direktorius, kuris iškart pastebi talentą. Kai Metju po eilinio apiplėšimo sugauna policija, direktorius pasiūlo netradicinę bausmę – pusmetį kasdienių pamokų konservatorijoje. (N-13)

 

Ciklas „Filmai, kuriuos norėjote, bet nespėjote pamatyti“
Second Hand
Rež. Artūras Jevdokimovas
(dokumentika, Lietuva, 2019, rusų, pranc., anglų, vengrų, liet. k., liet. subt., 1.26)

26 d. 17 val.
Ar kada susimąstėte, iš kur atkeliauja drabužiai į dėvėtų rūbų parduotuves? Per Didžiąją Britaniją driekiasi tamsus aukojamų drabužių surinkimo verslo tinklas. Filmas seka „labdaros“ keliu iš Londono į Lietuvą ir fiksuoja tuo užsiimančių nematomų lietuvių emigrantų kasdienybę. Šioje dokumentinėje komedijoje su detektyvo elementais atsiskleidžia keturių spalvingų personažų gyvenimas: jie patiria kultūrinius skirtumus ir tragikomiškus įvykius, bet nepraranda užsidegimo bei ironijos kartais žiaurioje ir nežmoniškoje aplinkoje. (N-13)

 

Išgyventi vasarą
Rež. Marija Kavtaradzė
Vaid. Gelminė Glemžaitė, Paulius Markevičius, Indrė Patkauskaitė
(drama, Lietuva, 2018, liet. k., angl. subt., 1.31)

27 d. 21 val.
Ambicinga pradedanti psichologė Indrė sutinka į kliniką pajūryje nuvežti du pacientus: bipolinio sutrikimo manijos fazę išgyvenantį Paulių ir savyje užsisklendusią Justę. Kelyje galinėdamasi su vidiniais demonais trijulė pamažu atranda tarpusavio ryšį. Regis, lengva vasariška kelionė virsta pirmuoju žingsniu pasveikimo link. Tai šilta ir jaudinanti istorija, kuri – kaip ir vasara – kupina šviesos, netikėtumų ir vilties, kad viskas yra įmanoma. (N-13)

 

Sengirė
Rež. Mindaugas Survila
(dokumentika, Lietuva, 2017, be žodžių, 1.25)

28 d. 14.50
Sengirė yra vieta, kurioje ne tik ištirpsta laiko ribos, bet ir viskas, kas egzistuoja, stiebiasi į amžinybę. Ši juosta nufilmuota paskutiniuose išlikusiuose senosios girios plotuose Lietuvoje. Poetiškas, nestandartinis filmas apie gamtą kviečia žiūrovus į kelionę – nuo miško brūzgynų ir vilkų urvų, kylant aukštyn į juodųjų gandrų lizdus, neriant gilyn į povandeninius miškus ir sugrįžtant į pakraštį, kur gyvena žmogus. Nėra jokio užkadrinio balso, tik vos girdimi slaptingi girios ir jos gyventojų šnaresiai, paūbavimai, trakštelėjimai, plazdenimai. (V)

 

Rocketman
Rež. Dexter Fletcher
Vaid. Taron Egerton, Bryce Dallas Howard, Richard Madden, Jamie Bell
(muzikinė biografinė drama, Didžioji Britanija, JAV, 2019, anglų k., liet. subt., 2.01)

28 d. 20.50
Drovus, apkūnus raudonplaukis Reginaldas augo mažame Anglijos miestelyje darbininkų Dwightų šeimoje. Nei šeimyniškiams, nei miestelėnams nė į galvą tuomet nebūtų šovusi mintis, kad kada nors jis taps Eltonu Johnu – popmuzikos ikona.

Filmas „Rocketman“, pavadintas kaip ir kultinė E. Johno daina, pasakoja apie Reginaldo kelionę į muzikos olimpą. Ekscentriškas elgesys, netradicinė seksualinė orientacija, depresija, narkotikai, gerbėjų laukiami įspūdingi koncertai, Karališkoji muzikos akademija – tokia vieno garsiausių XX a. muzikos atlikėjų gyvenimo kasdienybė. (N-16)

 

Namas, kurį pastatė Džekas
The House that Jack Built
Rež. Lars von Trier
Vaid. Matt Dillon, Bruno Ganz, Uma Thurman
(siaubo filmas, Danija, Prancūzija, Vokietija, Švedija, anglų k., liet. subt., 2.33)

29 d. 19.30
Džekas – inžinierius ir turi žemės plotą, kuriame mėgina pasistatyti namą. Įpusėja, lieka nepatenkintas ir vis pradeda iš naujo, keisdamas medžiagas ir brėžinius. Kol suvokia, kad statinys, kurį jam lemta palikti po savęs – tai ne medienos ar betono konstrukcija, o sustingusių kūnų kolonos ir arkos. Tada Džekas pradeda žudyti. (N-18)

 

Skausmas ir šlovė
Dolor Y Gloria
Rež. Pedro Almodóvar
Vaid. Antonio Banderas, Penelope Cruz, Asier Etxeandia, Leonardo Sbaraglia, Nora Navas, Julieta Serrano
(drama, Ispanija, 2019, isp. k., liet. subt., 1.53)

30 d. 16.50
Kino režisierius Salvadoras Malo turi įvairiausių trūkumų, tačiau didžiausias – negebėjimas tęsti filmavimų. Kūrėjas nebemato gyvenimo prasmės ir vis giliau nyra į snaudulio būseną, kurią sukelia vaistų ir heroino mišinys. Sapnuose, susipynusiuose su prisiminimais, prasideda režisieriaus kelionė savo paties gyvenimo labirintais. Jie sugrąžina į vaikystę Valensijoje, į Madridą, kur patirta pirmoji meilė ir skausmingas išsiskyrimas. Sugrįžtama į laiką, kai būdamas jaunas vyras atrado kiną, užpildžiusį vidinę tuštumą. Sapnuose apie dabartį pusamžis Salvadoras susitinka su moterimis, kurias mylėjo, aktoriais, vaidinusiais jo filmuose. Ieškodamas išsigelbėjimo režisierius imasi analizuoti gyvenimo ir meno klausimus, mėgina suprasti skausmo ir šlovės prigimtį. (N-13)

 

Balta varna
The White Crow
Rež. Ralph Fiennes
Vaid. Oleg Ivenko, Ralph Fiennes, Louis Hofmann, Adèle Exarchopoulos, Sergei Polunin, Olivier Rabourdin
(biografinė drama, Didžioji Britanija, Prancūzija, 2019, rusų, anglų, pranc. k., liet. subt., 2.07)

31 d. 17 val.
Rudolfas Nurejevas buvo sovietų baleto ir šiuolaikinio šokio žvaigždė. Pramintas Šokio lordu, jis laikomas žymiausiu XX a. baleto šokėju. Nepaisant KGB agentų pastangų, R. Nurejevas pasaulinę šlovę pelnė pabėgęs į Vakarus. Tai buvo pirmasis Kremlių sukrėtęs sovietų artisto pabėgimas Šaltojo karo metu.
Režisierių, aktorių Ralphą Fiennesą sukurti šį filmą įkvėpė rašytojos Julie Kavanaugh knyga „Rudolfas Nurejevas: gyvenimas“. (N-16)

 

Šaltasis karas
Zimna wojna
Rež. Pawel Pawlikowski
Vaid. Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc, Agata Kulesza
(drama, Lenkija, Jungtinė Karalystė, Prancūzija, 2018, lenkų k., liet. subt., 1.25)

1 d. 19.10
Du po Lenkijos kaimus keliaujantys etnografai renka folklorinį ansamblį iš neprofesionalių dainininkų. Tarp pretendenčių – atkakli ir savimi pasitikinti blondinė Zula, savo ryžtu ir išdidžia laikysena iš karto sužavinti vieną iš ansamblio vadovų – aukštą juodbruvą Viktorą. Jų meilė įsiplieskia greitai ir ryškiai, tačiau netrukus pasirodo esanti neįmanoma. Toliau rutuliojasi dviejų negalinčių būti kartu, bet ir nesugebančių atsispirti abipusei traukai žmonių istorija, peržengianti sienas ir epochas.

Kanų kino festivalyje Pawelas Pawlikowskis apdovanotas už režisūrą. (N-16)