Skelbiamas Vilniaus klubo konkursas knygai apie Vilnių

Vilniaus klubas ir Lietuvos leidėjų asociacija skelbia jau ketvirtąjį Vilniaus klubo premijos konkursą, kuriame bus vertinamos knygos apie Vilnių, išleistos 2017-2018 metais. Vilniaus klubo premijos laureatas bus paskelbtas vasario 11 dieną ir apdovanotas vasario 21-24, tarptautinės Vilniaus knygų mugės metu. Premijos dydis – 1000 Eur. Leidyklai, nurodytu periodu išleidusiai daugiausiai knygų apie Vilnių, bus įteiktas padėkos raštas.

Konkursui kviečiame pateikti grožinės, memuarinio pobūdžio, edukacinės, mokslo populiarinimo srities knygas, albumus, knygas vaikams, išleistas 2017-2018 metais Lietuvoje ir kitose šalyse, kurių tematika – Vilniaus miestas.

Premijos tikslas – skatinti Lietuvos ir užsienio autorius rašyti apie Vilniaus miestą ir jį populiarinti bei išrinkti ir apdovanoti Premijos laureatą. Šiuo konkursu siekiama kasmet įvertinti išleistas knygas apie Vilniaus miestą, kurios skatina pažinti Lietuvos sostinę, populiarina Vilniaus miesto istoriją, tradicijas, savitumą ir per knygą, kaip miesto vizitinę kortelę, ugdo vilniečių ir miesto svečių susidomėjimą bei pagarbą Lietuvos sostinei. Konkursui pateiktas knygas atrenka ir vertina Konkurso komitetas, kurį sudaro Lietuvos leidėjų asociacijos deleguoti literatai bei kritikai ir Vilniaus klubo atstovai.

Ankstesniais metais Vilniaus klubo premija buvo skirta: 2018 metais Vidui Poškui už knygą „Nedingęs Vilnius“ (leidykla „Tyto alba“); 2017 metais autorių leidybiniam kolektyvui už knygą „Vilnius 1900–2016. Architektūros gidas“ bei jos vertimus į anglų ir vokiečių kalbas (leidykla „Lapas“); 2016 metais Gražinai Mareckaitei už knygą „Šiapus ir anapus Vilniaus vartų“ (R. Paknio leidykla).

Daugiau informacijos Lietuvos leidėjų asociacijos puslapyje www.lla.lt
http://www.lla.lt/lt/naujienos/naujienos/skelbiamas_vilniaus_klubo_premijos_konkursas_2018

 

Paraiškas dalyvauti konkurse priima Lietuvos leidėjų asociacija (LLA) iki 2018 m. gruodžio 7 d.
Informacijos teirautis el. adresu ruta@lla.lt