Svarbi informacija
Skirtingose sostinės vietose atsiradę „miesto veidrodžiai“ klausia: kas tau yra Vilnius?
Įvietintos muzikos festivalis „Muzika Erdvėje“ pradeda švęsti Vilniaus 700-ąjį jubiliejų anksčiau. Aštuntus metus vykstančiame festivalyje rugsėjo 7–11 dienomis sostinės gyventojai ir svečiai kviečiami ieškoti savojo ryšio su miestu, tyrinėjant Vilnių kaip įvairių įvaizdžių, kuriančių bendrą miesto identitetą, junginį. Pasitinkant „Muziką erdvėje“, skirtingose sostinės vietose buvo įkurdinti „miesto veidrodžiai“, atkreipiantys dėmesį, kad kiekvienas iš mūsų kuriame Vilnių tokį, koks jis yra šiandien.
Kaip teigia festivalio „Muzika erdvėje“ organizatoriai, Vilnius – ne tik architektūra, ne tik įvairios idėjos, nutarimai, sprendimai ir įvykiai. Vilnius, o kartu ir visa jo gyvybėm stiprybė bei savitumas, yra žmonės – čia gyvenę prieš 700 ar 100 metų, dabar ir ateityje, praleidę čia visą gyvenimą ar savaitgalį, dirbę, kūrę, mylėję ir nekentę. Žmonių įvairovė, jų nuomonių, mąstymo ir vizijų apykaita kuria miestą.
„Pagalvojome, ir miestą, ir archetipus, apie ką kalba šių metų festivalis ir jame dalyvaujantys kompozitoriai, kuria žmonės. Todėl savą identitetą, skirtingą Vilniaus gyvenimą atskleidžiančiose vietose pastatėme veidrodžius. Priėjus, juose gali matyti savo atvaizdą miesto fone. Kviečiame fotografuotis ir dalintis mintimis, koks jums yra Vilnius, papasakoti savo miesto istoriją ar aprašyti dar vieną sostinei puikiai tinkantį archetipą“, – pasakoja festivalio organizatoriai.
Vieną iš trijų „miesto veidrodžių“ galima rasti bene svarbiausioje miesto vietoje – Katedros aikštėje, šalia varpinės. Kitą iš atspindžių rasite miesto atsinaujinimą, jo istorijos ir dabarties junginį žyminčioje vietoje – Lukiškių kalėjime 2.0. Įvairiausias miestiečių veiklas, garsus, pokalbius ir žmones sutraukiančioje Vilniaus gatvėje, šalia Naktinio Vilniaus avilio, atsigręžkite į trečiąjį veidrodį. Šios vietos, žinoma, pasirinktos neatsitiktinai. Festivalio metu kiekvienoje iš jų bus pristatyti skirtingą miesto archetipą analizuojantys kūriniai.
Anot festivalį organizuojančios kultūros inovacijų agentūros „Meno genas“ vadovo Mato Drukteinio, kiekvieną dieną mums Vilnius pasakoja skirtingas istorijas, atveria įvairias paslaptis, kalbasi su mumis. „Miestas man visada buvo lyg atspindys: aš atsispindėdavau jame, o miestas – manyje. Kai sunku, dažnas atramos ieško gamtoje, o man surinkti savo mintis, pamatyti ir išgirsti save lengviausia urbanistiniame peizaže, ištirpstant miesto architektūroje. „Muzika erdvėje“ šiais metais skiriama Vilniaus jubiliejui pasitikti bei kviečia galvoti, kalbėtis ir, svarbiausia, klausytis, kas ir koks mums yra Vilnius“, – mintimis apie sostinę dalijasi M. Drukteinis.
„Miesto veidrodžiai“ kabės iki pat festivalio „Muzika erdvėje“ pabaigos. Rugsėjo 7–11 dienomis festivalis kasdienėse ir netikėtose vietose pristatys net 11 kūrinių. Muzika skambės 3G autobuse, MO muziejaus terasoje, VILNIUS TECH lauko amfiteatre, aplink Vašingtono skvero fontaną, šalia Naktinio Vilniaus avilio, Lukiškių kalėjime 2.0, Literatų gatvėje, VU Botanikos sodo Vingio skyriuje, Vilniaus katedros varpinėje, TV bokšte bei Nacionalinėje dailės galerijoje.
Dalis festivalio renginių nemokami, į kitus bilietus galite įsigyti ir daugiau informacijos rasti „Muzika erdvėje“ internetiniame puslapyje: www.muzikaerdveje.lt bei Facebook ir Instagram paskyrose. Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė, strateginis partneris – Lietuvos kompozitorių sąjunga.