SODAS 2123 švenčia Vilniaus 700 jubiliejų renginyje OPEN SODAS: MIESTAS

Atvirų studijų renginys OPEN SODAS: MIESTAS kultūros komplekse SODAS 2123

Švęsdamas Vilniaus 700 jubiliejų, kultūros kompleksas SODAS 2123 atveria duris ir kviečia dalyvauti OPEN SODAS renginių programoje, kurios teminė ašis yra MIESTAS.

Sausio 26 d. 17:00 val. SODAS 2123 rezidentai(-ės) Aistė Laisvė Viršulytė, rekvizito dailinkė filmuose Aldona Majakovaite, tarpdisciplininė menininkė Asta Ostrovskaja, Rankų darbas (Jelena Škulis ir Dileta Deikė), Volungė, Alt Lab, Garso Generatoriai bei tarptautinės SODAS 2123 rezidencijų programos dalyviai Vicente Mollestad ir Mako Ishizuka lauks svečiuose, po Rasas pasivaikščioti kvies gidas Albertas Kazlauskas, o vakare, po grupinės parodos “Orų prognozės” atidarymo galerijoje “Atletika”, kvies į Eitvydo Doškaus filmą “Čia buvo Vilnius”.

Atvirų studijų renginio dieną SODAS 2123 Vilniaus gyventojams dovanoja ekskursiją po Rasas su gidu Albertu Kazlausku (gatvės gyvos). Pasivaikščiojimo metu sužinosite, kaip gimė Rasų rajonas, iš kur galėjo atsirasti toks pavadinimas. Keliaudami nedideliu atstumu pažinsite akiai mielą Montvilos namų koloniją, pretenzingai stūksantį apleistą pastatą prie pat Drujos gatvės, aptarsite pataisos namų istorines įdomybes, sužinosite, kuo šios vietos buvo gyvybiškai svarbios ankstyvaisiais pokario metais. Ekskursijos pradžia: 17:00 val.

Renginio metu 19:00 val. galerijoje “Atletika” taip pat vyks grupinės parodos “Orų prognozės” atidarymas. Parodoje pristatomos aplinkos ir visuomenės refleksijos – analizuojama miestų kaita, nišinės bendruomenės ir jų bendravimo ypatumai, numanomi pasaulio pokyčiai ir kūrėjų lūkesčiai, virstantys mūsų mikro-klimato prognozėmis. Ar tai – tik vienadienės orų išdaigos, o gal – naujuoju standartu tapsiančios klimato anomalijos?

Parodą lydės viešųjų renginių programa – ekskursijos su autoriais vyks vasario mėnesio šeštadieniais (4, 11, 18 d.) nuo 16:00, o vasario 12 d. 18:30 komplekso SODAS 2123 Aktų salėje numatomas atviras poezijos skaitymų renginys. Paroda veiks iki vasario 19 d.
Daugiau apie parodą: https://fb.me/e/2q1tVk6kY

SODAS 2123 drauge su Garso generatoriais“, „Meno Aviliu“ ir „Just a Moment“ taip pat dovanoja ypatingą progą pamatyti Eitvydo Doškaus filmą „Čia buvo Vilnius“. Peržiūra vyks 20:30 val. aktų salėje. Peržiūros metu skambės Pauliaus Kilbausko ir Vyginto Kisevičiaus gyvai atliekama muzika.
Daugiau apie renginį: https://fb.me/e/2lP1WYeKK

OPEN SODAS: MIESTAS renginio nuoroda Facebook: https://fb.me/e/2ZeqkpPO6

Kultūros kompleksas SODAS 2123 (Vitebsko g. 21/23, Vilnius) – tai Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos (LTMKS) inicijuojama bei kuruojama bendruomeniškumo ir savivaldos principais veikianti visuomenei atvira erdvė.

Renginį organizuoja SODAS 2123 kartu su Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga.

LTMKS veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Dizainas – Marek Voida.