Šokio mini festivalyje „Pūga“ tarpušvenčiu – judesio šventė, premjeros ir Korėjoje pristatytas spektaklis

Low Air Vilniaus miesto šokio teatras trečius metus iš eilės tarpušvenčiu kviečia į šokio mini festivalį „Pūga“, kurio metu organizuojami judesio užsiėmimai, jaunųjų kūrėjų darbų pristatymas ir geriausi, Auksiniais scenos kryžiais įvertinti, šokio spektakliai. Festivalyje, praėjusiais metais vykusiame nuotoliu, šiais metais kūrėjai kviečia susitikti gyvai, bei pristato premjerą – hibridinį šokio spektaklį „Mėlyna mėlyna“.

Dalis festivalio renginių – nemokami, reikalinga registracija. Į mokamus renginius bilietus platina Tiketa. Renginių vieta – Menų spaustuvė, Šiltadaržio g. 6, Vilnius.

 

Festivalio programa:

Gruodžio 28 d., 19:00 – šokio improvizacijos sesija ir diskoteka

Šokėjų bendruomenėje dažnai vartojamas terminas „improvizacija“ taps pagrindiniu šventės akcentu – impro sesijoje judesys bus kuriamas čia ir dabar klausant DJ, stebint aplinką, vieni kitus. Impro sesijoje dalyvauja visi norintys ir mėgstantys improvizuoti, drąsina – Low Air šokio mokyklos jaunimas ir suaugę.

Nemokama. Būtina registracija (ir dalyvaujantiems, ir norintiems stebėti iš šalies): https://lowair.lt/low-air-kaledos/

 

Gruodžio 29 d., 19:00 – dvigubas spektaklių vakaras. Premjera – hibridinis šokio spektaklis „Mėlyna mėlyna“ ir pre-premjera – gatvės šokio spektaklis „Vyrsmas“ (eskizas)

Vakarą atidarys jaunasis kūrėjas Marius Eidrigevičius, pristatydamas mono-spektaklio „Vyrsmas“ eskizą. „Vyrsme“ nagrinėjama vyriškumo samprata, jos priežastys ir pasekmės, vaizduojama vyro vidinė kelionė – iš stereotipais grįsto vyriškumo į savęs supratimą ir priėmimą.

Emocinius sunkumus patiriantis spektaklio pagrindinis veikėjas kviečia žiūrovą kartu nagrinėti, kas apibrėžia skirtumą tarp berniuko ir vyro? Kiek svarbu siekti juo tapti? Ar tikrai vyriškumas – tai pastovus savo vertės įrodinėjimas? Kaip žinoti, ar jau esi pakankamai „vyriškas“ prieš pradedant santykius su kitu žmogumi?

Peržiūra nemokama, būtina registracija: https://lowair.lt/vyrsmas-eskizo-pristatymas
Pradžia: 19:00

Vakarą pratęs naujausias Low Air Vilniaus miesto šokio teatro darbas –  „Mėlyna mėlyna“ premjera. Kiek esame laisv* kurti santykį ir pasitikėti tuo, kas anapus kaukių ir širmų?

Erdvėje judantys žmogiškieji ir nežmogiškieji kūnai vykdo nuolatinį neverbalinį polilogą, kuris įsisteigia ne tik pačioje scenoje, bet ir tarp scenos bei nesceninės realybės. Tarsi atsakas izoliacijos ir atskirties kontekstui, šis vizualiai žaidybiškas darbas gali būti skaitomas kaip keliapakopis naujosios realybės tyrimas. Kita vertus, šis darbas gali būti skaitomas ir kur kas paprasčiau: kaip motorinis, spalvinis ir garsinis naratyvas, nekomplikuojant savo dienos egzistenciniais klausimais.

Bilietai: https://bit.ly/3EwUNHZ
Pradžia: 19:30

 

Gruodžio 30 d., 19:00 – vizualus šokio spektaklis „Žaidimas baigtas“

Po gastrolių P. Korėjoje ir Vokietijoje, „Žaidimas baigtas“ komanda grįžta namo, į Menų spaustuvę, susitikimui su draugais, bendraautoriais, kolegomis.

Auksiniu scenos kryžiumi apdovanotas, aplink pasaulį apkeliavęs darbas „lyg tie blizgučių šuorai – paberiama paradoksalių, sapniškų vaizdinių seka” [Helmutas Šabasevičius]. Menininkai siūlo pasinerti į sapną, pažaisti su savo vaizduote ir nors kartą nebijoti pasilikti sapnuose. Publika nukeliama į konkrečias situacijas, kuriuose prasimanymai, subtilūs išgyvenimai persipina su sapno realybe ir tampa neatsiejamu vaizdo ir judesio elementu.

 

Bilietai: https://bit.ly/2ZBHGG0

Visus renginius Low Air kviečia patirti saugiai – su galimybių pasu. Šokėjai ir spektaklių kūrybinės komandos labai nuoširdžiai kviečia kuo daugiau kultūros mylėtojų išlaikyti saugumo bei atsakingos laisvės nuotaikas.

Daugiau informacijos apie festivalį: https://lowair.lt/veiklos/renginiai/low-air-puga/