Stanislovo Žvirgždo fotografijų paroda M. K. Čiurlionio namuose

Čiurlionio namai pasitikdami Čiurlionio gimtadienį rugsėjo 10 d. 18 val. kviečia į fotomenininko, nacionalinės premijos laureato, fotografijos istoriko Stanislovo Žvirgždo fotografijų parodą ir knygos pristatymą „M.K. Čiurlionis ir Vilnius“.

Pasižvalgius po Vilnių galima atsekti mažnes 44 vietas, kur M. K. Čiurlionis gyveno, lankėsi, muzikavo, dalyvavo posėdžiuose, rėmino savo paveikslus, nuo aukštumų žvalgėsi į miestą, mokėsi lietuvių kalbos ar fotografavosi. Paskutinį kartą, jau po mirties, 1911 m. kovo 30 (04 13) Čiurlionis atvežamas į Vilnių ir sekančią dieną atgula Rasų kapinių kalnelyje, nuo kurio jis ir dabar žvalgosi į Vilniaus miestą

Parodoje pristatomos fotografijos  aplankius ir įamžinus su Čiurlioniu susijusias vietas Vilniuje, kurias papildo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gyvento laikotarpio nuotraukos ar atvirukai.

Knygoje „M.K. Čiurlionis ir Vilnius“ pateikiama keturiasdešimt keturios 2016–2018 m. sukurtos fotografijos. Reflektuodamas  M. K. Čiurlionio kūrybą, autorius fotografijose metaforiškai naudoja dailininko pamėgtus simbolius: vieniši žmonės, paukščiai, keisti debesys, dailininko pamėgta žuvėdra ant pirmosios pavardės raidės ir kt. Vengia grynai dokumentinių kadrų, kiek įmanoma mėgindamas užčiuopti laikmečio dvasią.

Stanislovas Žvirgždas – vienas geriausių Lietuvos fotografijos žinovų, žymiausių peizažo fotografijos meistrų, ryškų pėdsaką palieka ir jo, kaip fotografijos kritiko ir istoriko, veikla. Yra daugelio fotografinių leidinių sudarytojas, knygų vertėjas, straipsnių ir jų rinkinių apie Lietuvos fotografijos istoriją autorius ir bendraautoris.

Parodos atidaryme dalyvaus Spaudos fotografų klubo prezidentas J. Staselis,  fotomenininkas A. Aleksandravičius, leidinio rėmėjai – Vilniaus klubo nariai. Muzikinėje renginio dalyje dalyvaus dainininkė, nacionalinės premijos laureatė A. Krisčiūnaitė, pianistas R. Zubovas.

Parodos metu bus galima įsigyti knygą „M.K. Čiurlionis ir Vilnius“ .

Paroda veiks iki – š. m. iki lapkričio 1 dienos.