Startuoja festivalis „Tai – aš“

Jau ryt startuoja, XIX kartą Vilniaus mokytojų namų organizuojamas, tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis – „Tai – aš„! Siunčiu informaciją, apie artimiausius festivalio renginius! Būsime dėkingi, jei pasidalinsite festivalio informacija!

Spalio 19 dieną, 12 val. festivalis prasideda su specialiai festivaliui skirta ekskursija – „Poezija, muzika ir kitos mūzų paslaptys„, kurios metu lauke bus bandoma prašnekinti įvairias mūzas, nuo senų laikų iki nūdienos plevenančias šventos Kotrynos bažnyčioje, benediktinių vienuolyne ir aplinkinėse teritorijose. Kas siejo buvusį vienuolyną ir Adomą Mickevičių? Ką matė pro langą Josifas Brodskis, svečiuodamasis Vilniuje? Šios bei kitos smagios ir rimtos istorijos skambės pasivaikščiojime, nebus apsieita ir be poezijos. Ekskursiją ves gidas, ekskursijų „Kotryna nusiima kaukę“ ir „Paversti bažnyčias prieštikybiniais muziejais“ autorius #Vilniusmanaip gidas Paulius Zaveckis.

Spalio 19 dieną, 18 val. įvyks festivalio „Jungtinis bardų koncertas„, Alytuje.

Jame pasirodymus surengs aktorius Giedrius Arbačiauskas su žmona Agne bei grupės „Kūjeliai“ narių mama, folkloro tyrinėtoja – Dalia Vaicenavičienė!

Giedrius ir Agnė Arbačiauskai – šeimyninis duetas scenoje, atliekantis savo kūrybos dainas jau nuo 2007 metų. Violončelės, balso ir gitaros garsai suskamba scenoje moderniųjų lietuvių poetų eilėmis. Koncerto metu Alytuje šis duetas virs trio – scenoje kartu su tėvais pasirodys ir Nojus Arbačiauskas, kurio balsas nepaprastai praturtina autorinių dainų skambesį.
Dalia Vaicenavičienė – folkloro tyrinėtoja, pedagogė ir atlikėja, grupės , „Kūjeliai“ pagrindinių muzikantų ir atlikėjos Liucės mama. Prasidėjus karantinui Dalia išmoko groti gitara ir ėmė kurti autorinius romansus bei dainuojamąją poeziją. Jos tekstuose poetiškai jautrios emocijos, besiskleidžiančios taip melodingai, kad norisi jungtis ir dainuoti kartu. Koncerte Alytuje dainų skambesį grodamas gitara stiprins ir puoš vyras Rimantas. Dainuojamosios poezijos grožiu koncerto metu dalinsis ir festivalio „Tai – aš“ svečiai iš užsienio!

Spalio 19 dieną, 18 val. festivalio „Jungtinis bardų koncertas“ įvyks ir Veisiejuose! Veisiejų kultūros namuose, jaukiais muzikiniais akordais dalinsis: Lietuvos teatro aktorius, dainininkas – Saulius Bareikis, Vytauto Mačernio, Pauliaus Širvio bei jaunų poetų Vainiaus Barko ir Viliaus Dinstmano eilės skambės – Vyganto Kazlausko atliekamose dainose, dainuojamosios poezijos grožis skleisis ir užsienio svečių atliekamose kūriniuose!

Spalio 19 dieną, 19 val. festivalis Vilniuje kvies į eksperimentinį vyksmą – „Smart Poetry“! Eksperimentinis vyksmas. Kas nutinka kai poeziją kuria dirbtinis intelektas? Viskas prasidėjo dviems aktoriams žaidžiant su nuspėjamuoju tekstu telefone ir bandant juo parašyti poeziją, vėliau prie žaidimo prisijungė dvi aktorės ir programuotojas. „Smart poetry“ – tai žaidimas bandant suprasti dirbtinio intelekto parašytų tekstų prasmę. Kartu su žiūrovais bandysime atkapstyti ką autorius turėjo omeny, žinant, kad omeny jis neturėjo nieko. Dalyvauja aktoriai: Aura Garmutė, Kristina Mauruševičiūtė, Balys Ivanauskas, Artūras Dubaka.

 

Visa festivalio programa: https://bit.ly/FestivalioPrograma 

Festivalio bilietai: https://bit.ly/TaiAšBilietai

Festivalio programą remia: Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.