„Su mumis šilta“. Kojinių mezgimo akcija Ukrainos gynėjams

Ukrainoje amatininkė Valentina Shutko iš Snovsko, Černigovo srities organizuoja akciją „SU MUMIS ŠILTA“, kurios metu ukrainietės mezga šiltas kojines ir diržus Ukrainos gynėjams. Kviečiame visus bibliotekos lankytojus, kurie moka ir mėgsta megzti, prisijungti prie šios gražios iniciatyvos spalio 13 d. 17.00 val. Vilniaus centrinėje bibliotekoje, Žirmūnų g. 6.

Renginio metu mokysimės megzti, bendrausim.

Nataliia Hotsiuk iš Černigovo srities papasakos apie senovinį Ukrainiečių amatą „Motanką“ – lėlę, pagamintą ne dygsniuojant audinį adata, bet specialiai vyniojant siūlais. Ukrainiečių tradicijoje lėlės negali turėti veidų. Lėlėms neįdeda akių, jos neturi lūpų, o veidas sukurtas iš audinį skersai ir išilgai apvyniojant siūlais. Tokias lėles vadina kukla-motanka. Lėlių yra daug rūšių ir kiekviena turi savo reikšmę ir magišką galią.

Siūlus ir virbalus mezgimui galima atsinešti savo, kas neturi – suteiksime.

Taip pat į biblioteką kviečiame atnešti jau numegztų kojinių, kurios su meile ir palaikymu bus perduotos Ukrainos kariams.

 

«З НАМИ ТЕПЛО» Акція в’язання шкарпеток для захисників України

В Україні майстриня Валентина Шутько зі Сновська Чернігівської області, організувала акцію «З НАМИ ТЕПЛО», під час якої українські жінки в’яжуть теплі шкарпетки та пояси для українських захисників.

Запрошуємо всіх відвідувачів бібліотеки, які вміють і люблять в’язати, приєднатися до цієї прекрасної ініціативи у Литві, м. Вільнюс.

Під час заходу будемо вчитися в’язати, спілкуватися.

Наталія Гоцюк із Чернігівської області, Україна, розкаже Вам про давнє рукоділля України – ляльку мотанку, яку робили із клаптиків натуральної тканини без використання голки, ножиць, шляхом мотання нитками. В українській традиції ляльок – мотанок було багато видів та кожна мала своє значення і магічну силу.

Нитки та спиці для в’язання ви можете принести свої. Нитки можемо Вам надати.

Зустрінемося у Центральній бібліотеці Вільнюса, вул. Жирмуну. 6., 13 жовтня, 5 вечора.