Svarbi informacija
Vilniaus centrinės bibliotekos renginiai
Susitikimas su knygos „Vilniaus gatvės gyvos“ autoriumi Albertu Kazlausku
Spalio 10 d., trečiadienį, 17.00 val. kviečiame į susitiksimą su knygos „Vilniaus gatvės gyvos“ autoriumi Albertu Kazlausku Antakalnio bibliotekoje (Antakalnio g. 49).
Susitikimo metu Jus pakviesime mintimis pasivaikščioti po Antakalnį, pasitelkiant vizualinę medžiagą – istorinius žemėlapius, senas fotografijas ir paveikslus. Bus pristatyti įdomiausi Antakalnio istorijos momentai nuo pat jo susikūrimo pradžios iki mūsų dienų. Susitikimui pasibaigus, dalyviai bus pakviesti padiskutuoti ir pasidalinti savo prisiminimais apie rajono praeitį.
Susitikime bibliotekoje!
Susitikimas su Dariumi Pocevičiumi ir knygos „Istoriniai Vilniaus reliktai, 1944-1990“ pristatymas
Spalio 11 d., ketvirtadienį, 18.00 val. kviečiame į susitikimą su Dariumi Pocevičiumi ir jo naujausios knygos „Istoriniai Vilniaus reliktai, 1944-1990“ pristatymą Vilniaus centrinėje bibliotekoje (Žirmūnų g. 6). Susitikimo tema „Tada, kai Vilniuje veikė 36 viešosios bibliotekos“.
1944–1990 m. Vilnius padidėjo 5 kartus ir virto didmiesčiu su beveik 600 tūkstančiais gyventojų. Aplinkinius kaimelius versdama daugiabučių mikrorajonais, sostinė pagal plotą išsiplėtė mažne 30 kartų. Tuo laikmečiu buvo sukurta kultūros, švietimo ir sporto infrastruktūra, kuria naudojamės ir šiandien. Veikė 36 viešosios bibliotekos, 66 vidurinės mokyklos, 6 stadionai. Sporto mėgėjus ypač traukė dešiniajame Neries krante įrengtas vadinamasis Sporto miestelis su „Žalgirio“ stadionu, Sporto ir Ledo rūmais, 2 sporto salėmis, 2 baseinais, 2 irklavimo bazėmis.
Taigi kur sportavo mūsų tėvai ir seneliai? Kokiose bibliotekose ir mokyklose jie sėmėsi žinių? Kokius teatrus ir kultūros namus lankė? Į šiuos ir kitus klausimus atsakys Vilniaus miesto tyrinėtojas Darius Pocevičius, neseniai vilniečius pradžiuginęs nauja knyga „Istoriniai Vilniaus reliktai, 1944–1990“.
Susitikimas su rašytoju Arvydu Juozaičiu ir jo naujausios knygos pristatymas
Spalio 17 d., trečiadienį, 14.00 val. kviečiame į susitikimą su filosofu ir rašytoju Arvydu Juozaičiu ir jo naujausios knygos „Tėvynės tuštėjimo metas“ pristatymą Kalvarijų bibliotekoje (Kalvarijų g. 29).
„Tėvynės tuštėjimo metas“ – knyga takoskyra, kurią Arvydas Juozaitis rašė septyniolika metų. Joje sudėtos esė rašytos išgyvenant nūdienio Lietuvos valstybingumo zenitą ir valstybingumo nuosmukį. Karčioji mūsų gyvenimo tiesa – iki šiol neregėtai gausus jaunosios lietuvių kartos emigravimas iš Tėvynės suprantamas kaip nacionalinės idėjos krizė.
Arvydas Juozaitis – filosofas, rašytojas, publicistas, politinis ir visuomenės veikėjas, humanitarinių mokslų daktaras. Parašė ne vieną dešimtį knygų. Sukūrė istorinę literatūrinę „Baltijos trilogiją“: „Karalių miestas be karalių“ (I. Simonaitytės premija), „Ryga – niekieno civilizacija“ (Baltijos Asamblėjos premija), „Klaipėda – Mėmelio paslaptis“.
Paskaita ir leidinio „Šeimos knyga“ pristatymas
Spalio 17 d, trečiadienį, 18.00 val., kviečiame į paskaitą su praktiniais patarimais „Kaip susilaukti sveikų ir talentingų vaikų ar tokiais juos išugdyti“ Vilniaus centrinėje bibliotekoje (Žirmūnų g. 6), Muzikos ir meno skaitykloje, 1 a.
Paskaitą ves Lolita Piličiauskaitė-Navickienė – viena iš leidinio „Šeimos knyga“ autorių, muzikos pedagogė.
„Rašydama šią knygą galvojau apie po širdimi naują gyvybę nešiojančią moterį, mažus vaikus auginančią šeimą, apie didelę gyvenimo patirtį sukaupusius tėvus, senelius, apie ankstyvojo ugdymo pedagogus. Rašiau ir svajojau prisidėti prie kilnaus siekio: lai muzika padeda Lietuvoje gimti sveikesniems ir gabesniems vaikams, lai šeimos vertybės būna saugomos ir fiksuojamos, lai namuose ir darželiuose skambančias dainas papildo naujas vaikiškas repertuaras, o pasakos – lai ne gąsdina, bet „uždega“ pozityvumu“, – pasakoja knygos bendraautorė Lolita Piličiauskaitė Navickienė.
„Šeimos knyga“ – vienas pirmųjų tokio pobūdžio dovaninis leidinys–vadovėlis, turintis net 71 dainos virtualų audio priedą, papuoštas specialiai vienos žymiausių Lietuvos grafikių – Rūtos Čigriejūtės sukurtais piešiniais, skirtas perduoti iš kartos į kartą.
Podgórze kultūros centro (Centrum Kultury Podgórza) dailės kūrinių paroda „Nebylus ilgesys“ („Nienazwane tęsknoty“)
Kviečiame pamatyti Podgórze kultūros centro (Centrum Kultury Podgórza) dailės kūrinių parodą „Nebylus ilgesys“ („Nienazwane tęsknoty“) Vilniaus centrinėje bibliotekoje (Žirmūnų g. 6).
Meno kūrinių paroda „Nebylus ilgesys“ („Nienazwane tęsknoty“) – tai bandymas įvardinti atrastą erdvę ir perteikti jos formą. Ar galima išlavinti tokį suvokimą? Siūloma pamėginti sustoti ir pažvelgti kitu kampu. Vaizduojamojo meno darbai tarsi įrėžia žymę, kad suprastum tai, kas neturi pavadinimo ir išgirstum Visatos ritmą jame.
Eksponuojami meno kūriniai atlikti naudojant grafikos, fotografijos, tapybos, piešimo technikas. Paroda sudaryta iš 8 grafikos, 2 fotografijos, 5 piešinių ir 12 aliejinės tapybos darbų. Parodos autoriai: Katarzyna Bal, Karolina Dżbik, Adam Pochopień, Maria Baster-Grzaslewicz.
2018 m. gegužės 21 d. Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka ir Podgórze kultūros centras (Centrum Kultury Podgórza) esantis Krokuvoje, Lenkijoje pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kurioje numatyta keistis profesine patirtimi, vykdyti tarpusavio kultūros renginių ir edukacinių programų sklaidą. Sutarta keistis profesiniais vizitais, dalintis patirtimi, organizuoti kultūrinius ir edukacinius renginius.
Džiaugiamės šia draugyste ir kviečiame susipažinti su Krokuvos menininkais!
Paroda veiks iki spalio 27 d.