Susitikimas su istoriku Bernardu Gailiumi. Naujausio trilerio „Kraujo kvapas“ pristatymas

Balandžio 23–29 d. prasideda Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. 22-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė dedikuota tvarumo temai. Kas yra tvari biblioteka, kada biblioteką galima įvardinti kaip tvarią, kodėl bibliotekininkams ir bibliotekų bendruomenei ši tema yra svarbi? Kviečiame dalyvauti mūsų renginiuose.

Balandžio 25 d. 18.00 val. kviečiame į susitikimą su istoriku Bernardu Gailiumi ir jo naujausio trilerio „Kraujo kvapas“ pristatymą Vilniaus centrinėje bibliotekoje (Žirmūnų g. 6).

Istoriką kalbins Kalavarijų bibliotekos Knygų klubo organizatorė bibliotekininkė Edita Matonytė.

APIE KNYGĄ

„Rašiau vadovaudamasis Iano Flemingo rekomendacija, kad trilerius reikia skirti šiltakraujams žmonėms traukiniuose, lėktuvuose ir lovose. Manau, kad kiekviena nuotykių mėgėja ir nuotykių mėgėjas nuo 18 iki 108 metų gali rinktis skaityti „Kraujo kvapą“ ir nebus nuvilti.“, – paklaustas kokiai auditorijai skirta ši knyga atsako autorius Bernardas Gailius.

Autorius naujausią savo knygą pristato, kaip slaptojo karo trilerį.

1949-ųjų ruduo, okupuotoji Lietuva. Jausdamas, kad karas pralaimėtas ir žūtis neišvengiama, Ventos tėvūnijos partizanų vadas Andrius Karnauskas-Drakonas ieško išeities savo kovotojams. Jis dar nežino, kad blogiausios nuojautos jau pildosi: Ventos tėvūniją savo taikiniu pasirinko MGB specialioji grupė, o operaciją vykdo negailestingas žudikas agentas Maskva. Žemaitijos miškuose prasideda mirtina dvikova, kurioje priešams nebus pasigailėjimo, o išdavystė tykos kiekviename žingsnyje. Tačiau Andrius Karnauskas žino viena: į karą jis išėjo ne tam, kad pralaimėtų. Atšiauriame pogrindyje subręsta planas, pasukantis įvykius netikėta kryptimi.

„Pagaliau – talentingai sukaltas, gyvas, kaitinantis kraują romanas apie partizanų kovą.“, – Justinas Žilinskas

„Jeigu kada nors rankose laikėte tikrą šnipinėjimo bylą, tai skaitydami šį romaną pajusite panašų jaudulį. Sekant agentų smogikų pėdsakais kelias tikrai neprailgs.“, – Dovydas Pancerovas

Bernardas Gailius (gim. 1981 m.) – istorikas ir publicistas, knygų „Partizanai tada ir šiandien“, „Nusikaltimai prie Smetonos“, „Džeimsas Bondas. Mitas ir politika“ autorius.
„Kraujo kvapas“ yra pirmasis Bernardo Gailiaus grožinis kūrinys.

Renginio metu bus galimybė įsigyti autoriaus knygą su autografu.

Renginio metu gali būti fotografuojama.