Susitikimas su parodos „(Dirbančios) motinos portretas“ autore dr. Egle Kačkute

Birželio 29 d. 17.00 val. Vilniaus centrinė biblioteka kviečia į susitikimą su parodos „(Dirbančios) motinos portretas“ autore dr. Egle Kačkute Bernardinų sodo vasaros skaitykloje.

Susitikime dr. E. Kačkutė nagrinės, kokius pasakojimus apie migraciją daugiausia girdime, ko negirdime, ar moterys ir vyrai galvoja apie savo migraciją taip pat ir pan.

Apie parodą:

Marinos Cavazza‘os (nuotraukos) ir Dr. Eglės Kačkutės (tekstas) paroda „(Dirbančios) motinos portretas“ – tai fotopasakojimas apie išsilavinusių motinų migrančių gyvenimo ir profesinius pasirinkimus bei galimybes. Paroda eksponuojama Vilniaus centrinėje bibliotekoje (Žirmūnų g. 6) iki liepos 1 d.

Paroda kviečia pažvelgti į susiliečiančių migracijos, karjeros ir motinystės ir/arba tėvystės problemų lauką. Parodą sudaro 27 nuotraukos, profesionalių ekspatriančių motinų ir tėvų portretai iš kasdienio jų gyvenimo ir trumpi interviu su nuotraukų herojais. Juose aptariamos problemos, su kuriomis susiduria dėl darbo migruojančių profesionalų šeimos, moterys ir vyrai, ir jų sprendimų būdai. Parodoje vizualine meninių fotografijų ir jas lydinčių unikalių, jautrių, asmeninių tekstų kalba svarstoma, ar XXI amžiuje moterys ir vyrai turi vienodas teises į karjerą ir į vaikų priežiūrą, kada, kas, ką ir vardan ko aukoja? Kaip keičiasi moterų ir vyrų prioritetai susilaukus vaikų ir ar kultūros, visuomenės bei organizacijų struktūros remia individualius žmonių pasirinkimus?

Marina Cavazza yra Ženevoje gyvenanti ir kurianti italų fotografė, kurianti individualius ir nevyriausybinių organizacijų užsakytus projektus socialinių, lyčių santykių, integracijos ir motinystės temomis.

VU Prancūzų filologijos katedros docentė dr. Eglė Kačkutė tyrinėja migracijos ir motinystės procesus literatūroje ir gyvenime. Nuo 2006 iki 2016 ji gyveno Ženevoje, kur ir užsimezgė jos ir Marinos kūrybinė pažintis.

Paroda jau rodyta Italų kultūros institute Budapešte, Jungtinių Tautų rūmuose, Tarptautinėje darbo organizacijoje ir Pasaulio prekybos organizacijoje Ženevoje ir Ciuricho aukštojoje technikos mokykloje (ETH). Parodos pagrindu išleista knyga Portrait d‘une mère (qui travaille)/Portrait of a (Working) Mother (Ženeva: Georg, 2019).

Parodą organizuoja: Lietuvos bibliotekininkų draugija

Parodą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba

Paroda eksponuojama Vilniaus centrinėje bibliotekoje (Žirmūnų g. 6)

Paroda veiks iki liepos 1 d.