Susitikimas su psichologe, knygos „Kaip užauginti žmogų“ autore Aušra Kuriene

 

 

Sausio 31 d., ketvirtadienį, 18.00 val. kviečiame į susitikimą su psichologe, knygos „Kaip užauginti žmogų. Mintys iš vaikų psichologo smėlio dėžės“ autore Aušra Kuriene Vilniaus centrinėje bibliotekoje (Žirmūnų g. 6), Konferencijų salėje (3 a.).

Aušros Kurienės balsas mūsų šalyje girdimas ne tik kai žinoma psichologė dalija patarimus apie vaikų auginimą ir auklėjimą. Jai tenka kalbėti ir skaudžiausiomis temomis – apie smurtą prieš vaikus, patyčias. Ne tik kalbėti, bet ir nuolat susidurti su kenčiančiais vaikais. 35 metus A. Kurienė konsultuoja tuos, kuriems labiausiai reikia pagalbos ir patarimo – vaikus, turinčius elgesio ar emocinių sutrikimų bei jų tėvus ir mokytojus.
Vaikų ir paauglių psichoanalitinė psichoterapeutė, grupės analitikė A. Kurienė 1995 metais įkūrė Paramos vaikams centrą ir iki šiol jam vadovauja. Centro veikla apima įvairius mokymus, programas, pagalbą vaikams, jų tėvams ir mokytojams. Pati psichologė taip pat rengia mokymus ir skleidžia pozityvios tėvystės idėjas.
Aušra Kurienė dėsto Vilniaus universiteto podiplominių studijų programose, rengiančiose suaugusių ir vaikų psichoterapeutus. Yra parengusi keletą metodinių leidinių apie darbą su smurtą patyrusiais vaikais ir išleidusi knygas „Ką kiekvienas vaikas turi žinoti apie smurtą“ ir „Kaip užauginti žmogų“.

Knyga „Kaip užauginti žmogų. Mintys iš vaikų psichologo smėlio dėžės“ – vadovėlis, biblija tėvams ir tiesiog išmintinga psichologės Aušros Kurienės knyga. Ji apie tai, kad tėvais būsime visą gyvenimą. Apie tai, kad egzistuoja lietuviškoji vaikų auklėjimo tradicija ir kokia ji yra. Apie tai, kaip auginti, kad užaugintume žmogų.
Autorė remiasi savo kasdienio darbo patirtimi ir knygoje „Kaip užauginti žmogų“ aptaria skirtingus vaiko raidos etapus bei pataria, koks auklėjimas tinkamiausias kiekvienu etapu. Kaip elgtis su dvejų metų padūkėliu, kuris nesiliauja reikalauti dėmesio ir visko norėti? Ar reikia leisti vaiką į darželį ir kada jis tam jau pasirengęs? Kodėl vienas trimetis tik stumdo mašinėles, o kitas jau mokosi pažinti raides ir skaičiuoti? Kodėl ikimokyklinukai tampa moralizuotojais ir skundikais? Kaip apsaugoti vaiką nuo sunkumų mokykloje?
Knygoje „Kaip užauginti vaiką“ A. Kurienė kalba ir tokiomis temomis kaip pirmoji meilė, gebėjimas kurti ir palaikyti santykius, taip pat kalbama apie vaikus, patyrusius netektis, tėvų skyrybas, emigraciją.

Renginio metu psichologę Aušrą Kurienę kalbins Raimonda Vaičelienė – socialinė pedagogė, metodininkė, nuo 2012 m.  Tėvystės įgūdžių ugdymo programos  STEP vadovė ir PAKA  (Pozityvaus auklėjimo konsultantų  asociacija) narė.

Susitikime bibliotekoje!