Šv. Kotrynos bažnyčioje nuskambėjo baigiamieji XVI tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio akordai

2018 m. festivalis vyko spalio 17 – 20 d. Lietuvoje ir Latvijoje.


12 koncertų dalyvavo per 80 atlikėjų, kuriuos aplankė per 3000 žiūrovų šiose programose:

  • Edukaciniai koncertai. Lietuvių bei užsienio šalių atlikėjai keliauja po socialinės paskirties, ugdymo ir švietimo įstaigas, bendraudami su publika pristato savo šalies kultūrą. Būtent šie koncertai tapo festivalio atidarymo renginiais regionuose – Trakų neįgaliųjų užimtumo centre, Viliaus Gaigalaičio globos namuose Gargžduose ir Rygoje socialinės paskirties bei švietimo įstaigose.
  • Jungtiniai užsienio bei Lietuvos atlikėjų koncertai regionuose (Gargždų kultūros centre, Skapiškio kultūros namuose, Rygoje Šv. Petro bažnyčioje).
  • Scena jaunimui. Kasmet festivalis prasideda jaunųjų šauklių koncertais kurie su trenksmu atidaro festivalį. Po kelerių metų pertraukos, įgavę naujų vėjų, į festivalio programą sugrįžo „Naktinėjimai“.

„Naktinėjimų“ scena – puiki proga pradedantiesiems kūrėjams pasidalinti savo kūryba, būti pastebėtiems ir išplaukti į platesnius kūrybinius vandenis. Sausakimšoje salėje savo kūrybą pristatė vienuolika atlikėjų  – Nerijus Sadauskas, Milda Sadauskienė Derkintytė,  Mingaudė Kotryna Zujūtė, Valentinas Abarius, Živilė Mackevičiūtė, Viktorija Pranaitytė, Gabrielė Pukelytė, Gedvilė Bendaravičiūtė, Gedas Lukšas, Tomas Usovas, Ona Vidūnaitė, Ignas Gužauskas, Kristijonas Ribaitis, Žilvinas Ališauskas, Miglė Volungevičiūtė. Programos vadovas Gytis Ambrazevičius.

  • Bardai vaikams. Jau gražia tradicija tapęs kasmetinis renginys mažuosius klausytojus džiugino smagia žaisminga programa, supažindino su dainuojamosios poezijos žanru. Šiais metais savo kūrybą su mažaisiais žiūrovais dalinosi Laura Remeikienė su dukra Jore ir Giedrius Arbačiauskas. O į muzikinį veiksmą visus įtraukė teatro trupė „Čia“.
  • Koncertai Vilniuje. Pagrindinėje festivalio programoje – specialiai festivaliui kurti teminiai muzikiniai projektai, bendri užsienio ir lietuvių bardų pasirodymai bei legendinių bardų jungtinis koncertas.

Festivalio atidarymo koncerte žiūrovai susitiko su iškiliais bei visų pasiilgtais atlikėjais ir kūrėjais koncerte „Solo. Ir drauge“. Kostas Smoriginas, Andrius Kulikauskas, Ilona Balsytė – visus juos sieja bendras vardiklis – teatras. Jame buvo ar tebėra susipynę šių menininkų kūrybiniai keliai.

Koncerte „iš visos širdies, iš plačiojo pasaulio“ lietuvių bei užsienio atlikėjai bardai vienam vakarui suvienijo savo jėgas ir dovanojo tarptautinį prieskonį turinčią programą, į klausytoją prabylančią skirtingomis kalbomis. Jau antrus metus iš eilės buvo pristatyta festivaliui kurta programa – bardų grandų pasirodymai su šeimomis koncerte „Tai-mes“.

Tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai – aš“ rengiamas nuo 2003 m. sukūrė savo legendą: jaukūs vakarai, prasmingi atlikėjų dainų tekstai, išradingos muzikinės kompozicijos ir nuoširdžios klausytojų simpatijos kasmet sutraukia didelį pulką šio festivalio gerbėjų.

XVII tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai – aš“ vyks 2019 10 16 – 19 d.