Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncerte – Ukrainos ir Baltijos šalių kompozitorių muzika

„Mes kartu“ – žodžiai, kurie šiandienos įvykių fone įgyja ypatingą prasmę. Taip pavadintas ir Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncertas. Kovo 10 d., ketvirtadienį, minint artėjančią Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, mintyse solidarizuojantis su šiandien už savo laisvę kovojančiais Ukrainos žmonėmis, orkestras Šv. Kotrynos bažnyčioje atliks šventinę programą. Kartu su juo pasirodys ir pasaulinę kompozitoriaus Arūno Navako premjerą atliksianti smuikininkė Rūta Lipinaitytė.

Šv. Kristoforo kamerinis orkestras – ištikimas šiuolaikinės muzikos interpretatorius, nuolatinis naujų kompozitorių sumanymų įgyvendintojas. Lygiai taip pat ir solistė R. Lipinaitytė garsėja savo atsidavimu naujajai muzikai, Lietuvos kompozitorių muzikos propagavimu. Šiame koncerte ji, kartu su orkestru atliks pasaulinę premjerą – lietuvių kompozitoriaus Arūno Navako Koncertą smuikui. Kartu, orkestras šiuo koncertu, skirtu Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, išreiškia ir solidarumą su Ukraina – šalimi, kuri šiam kolektyvui ypatingai brangi. Prieš kelerius metus orkestras viešėjo Ukrainoje ir užmezgė šiltą ryšį su vietos žmonėmis.

Šventinio koncerto programoje skambės ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos, Estijos ir Ukrainos kompozitorių muzika. Be A. Navako premjeros, lietuviškąją muzikinę kultūrą taip pat pristatys ir Justės Janulytės kompozicija „Elongation of Nights“. Orkestras paruošė ir latvių kūrėjo Pēterio Vaskso kompoziciją „Viatore“, taip pat estų kompozitorių Arvo Pärto ir Erkki-Sveno Tüüro kūrinius. Turtingą ukrainiečių muzikinę kultūrą atspindės tarptautinio garso kūrėjo Valentino Silvestrovo „Tyli muzika“. „Lietuvai minint Kovo 11-ąją, Nepriklausomybės atkūrimo dieną, žodis „laisvė“ tampa ypatingai svarbus. Šių dienų įvykių kontekste suprantame, kokia ji trapi ir visiems svarbi. Išreiškiame didžiulį palaikymą Ukrainai, ypač – Severodonecko, Luhansko, Novodružesko gyventojams, su kuriais Šv. Kristoforo orkestras 2018 m. pradžioje buvo susitikęs nepamirštamų koncertų metu. Galime tik įsivaizduoti, ką šiuo metu jiems tenka išgyventi, todėl palaikome jų laisvės ir taikos siekį. Aidint mirtiniems šūviams, muzikos galia yra nesunaikinama. Tegul V. Silvestrovo „Tyli muzika“ skamba garsiau už visų niekšų artilerijos pabūklus“, – jautriai koncertą pasitinka orkestro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Modestas Barkauskas.

Bendradarbiaujant su Pasaulio lietuvių bendruomene koncertas bus transliuojamas lietuviams gyvenantiems visame pasaulyje.

Lietuvoje prieglobstį radusioms ukrainiečių šeimoms įėjimas į koncertą nemokamas.

Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncertas „Mes kartu“ – kovo 10 d., ketvirtadienį, 19 val., Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje. Koncerte dalyvauja solistė, smuikininkė Rūta Lipinaitytė. Bilietus platina bilietai.lt. Koncertas yra „Vilnius 700“ programos dalis.