Šv. Kristoforo kamerinis orkestras pristato interneto svetainės informaciją ukrainiečių kalba!

Aktualus kultūrinis ir informacinis turinys bus lengviau prieinamas ne tik lietuviškai ar angliškai suprantantiems vartotojams, bet ir Lietuvoje radusiems prieglobstį iš Ukrainos atvykusiems karo pabėgėliams.

Šv. Kristoforo kamerinis orkestras aktyviai prisideda prie renginių bei pats organizuoja renginius skirtus Ukrainai paremti, bendradarbiauja su organizacijomis „Gelbėkit vaikus“, „Caritas“, „Raudonos nosys“, „Aukok.lt“, kurios prisideda prie pagalbos ukrainiečiams Lietuvoje. Reaguodamas į neeilinę situaciją ir norėdamas padėti į Lietuvą atvykstantiems ukrainiečiams lengviau integruotis į socialinę aplinką pirmasis iš kultūrinių įstaigų šalyje pristato internetinės svetainės turinį ukrainiečių kalba.

„Orkestro internetinės svetainės informacijos pateikimas ukrainiečių kalba vienas iš prisidėjimo prie Ukrainiečių, gyvenančių Lietuvoje, integracijos gerinimo projektų. Šv. Kristoforo kamerinis orkestras vienas pirmųjų Vilniuje į savo organizuojamus koncertus nemokamai pakvietė Lietuvoje prieglobstį radusias ukrainiečių šeimas ir jau pirmuosiuose koncertuose sulaukėme nemažo susidomėjimo. Tad internetinės svetainės turinio pritaikymas jų gimtąja kalba buvo natūralus ir labai reikalingas žingsnis, kuris leis dar plačiau pristatyti orkestro koncertus skirtus tiek suaugusiems tiek ir mažiesiems klausytojams ir žiūrovams. Mūsų tikslas – kad informacija būtų naudinga į Lietuva iš Ukrainos atvykusiems žmonėms, norintiems adaptuotis socialinėje aplinkoje, lankytis kultūros renginiuose“, – teigia orkestro direktorius Nerijus Masevičius.

Įgyvendinant svetainės turinio vertimą į ukrainiečių kalbą pavyko įtraukti tiek orkestro narius tiek ir iš Ukrainos atvykusius ir Lietuvoje prieglobstį radusius karo pabėgėlius. Svetainėje jau galima rasti svarbią informaciją į Lietuvą atvykusiems ukrainiečiams,  taip pat informacija apie atlikėjus, darbo pasiūlymus, renginius, koncertus ir galimybę juose apsilankyti nemokamai jau prieinama kiekvienam suprantančiam ukrainiečių kalbą.

Orkestras jau ne pirmi metai dalyvauja ar organizuoja renginius kurie prisideda prie pagalbos Ukrainai. Dar 2018 m. Šv. Kristoforo kamerinis orkestras kartu su ukrainiečių roko grupe „Okean Elzy“ ir organizacija „Caritas“ surengė labdaros-paramos koncertą kurio metu surinktos lėšos buvo skirtos Ukrainos rytinių miestų – Severodonecko, Bakhmuto, Lysychansko ir Novodružesko mokykloms ir vaikų namams. „2018 m. pradžioje orkestras išreikšdamas palaikymą Ukrainai koncertavo Severodonecko, Luhansko, Novodružesko miestų gyventojams, Galime tik įsivaizduoti, ką šiuo metu jiems tenka išgyventi, todėl palaikome jų laisvės ir taikos siekį. Tik būdami kartu, padėdami vieni kitiems galime nugalėti blogį“, – užtikrina Modestas Barkauskas, orkestro meno vadovas ir vyr. dirigentas.