Šventinis susitikimas Energetikos ir technikos muziejuje: ką mato Kalėdų senelis, ko nemato kiti?

 

Nemokamai lankomą muziejų sekmadienį, šį gruodį – 18 d., Energetikos ir technikos muziejus kviečia pasitikti šventiškai. Čia viešės Kalėdų senelis, kuris skaitys pasakas, skatins apmąstyti kalėdinius norus ir siųs vaikų laiškus į elfų dirbtuves. Kalėdų magiją drauge kuria menininkai ir elektronikos inžinieriai.

Išradimai gimsta svajojant

Nemokamą Energetikos ir technikos muziejaus lankymą paskutinį mėnesio sekmadienį inicijavo Vilniaus miesto savivaldybė. Muziejus kiekvieną mėnesį siekia pasiūlyti naujų paslaugų – parodų, ekskursijų, mokslinių eksperimentų. Šiuo metu čia veikia veikia Andriaus Mamontovo ir Jolitos Vaitkutės garso-šviesos instaliacija „Electric Diva“ bei prancūzų menininko Jérôme‘o Cigara akvarelių paroda „Lietuvos kelionių dienoraščiai Vakarų keliautojo akimis“.

„Artėjant šventėms norime sukurti įsimintiną dieną vilniečiams ir miesto svečiams bei paskatinti vaikus svajoti, – sakė Energetikos ir technikos muziejaus direktorius Mykolas Bistrickas. – Kodėl kviečiame Kalėdų senelį į technikos muziejų? Esame mokslo centras, orientuojamės į pažinimą per praktiką, smalsumą, džiaugsmą. Mokslas prasideda būtent nuo svajonių. Be lakios mažųjų fantazijos ateityje neturėtume išradimų, kuriuos jie užaugę dar sumanys.“

Pasakų maratonas

Interaktyvus muziejus sukūrė įtraukiančias Kalėdas. Čia dirbantys eksponatų autoriai pastatė interaktyvų šventinį paštą, kuriuo siunčiami vaikų kalėdiniai norai. Istorinis garo katilas tapo dovana, renginio metu muziejuje skambės šventinė muzika.

Šventinę nuotaiką kurs Kalėdų senelis – aktorius Saulius Čėpla. Jis skaitys „Petsono ir Finduso Kalėdas“, „Spragtuką“, „Pūkį ir snaigę“ ir daug kitų vaikams žinomų pasakų. Susitikimo metu vyks stebuklai – muziejuje snigs. Beje, aktorius yra suvaidinęs Petsoną ir turi katiną, vardu Findusas.

„Ką mato Kalėdų senelis, o ko nemato visi kiti? – klausė S. Čėpla. – Jei jo kepurėje būtų įtaisyta kamera, visas pasaulis galėtų taip pat išvysti tas neįtikėtinas, plačias, tyrinėjančias vaikų akis, kuriose atsispindi visos dramos: ir tikiu, ir netikiu, bijau, bet gal ir ne. Šias jų akis matau kaskart susitikdamas su vaikais.“

Gruodžio 18 d. Energetikos ir technikos muziejaus lankymas – nemokamas. Muziejaus darbo laikas – 10.00–18.30 val.

Kalėdų senelis skaitys pasakas ir bendraus su vaikais kas valandą (30 min.), tuomet siųs vaikų laiškus ir fotografuosis (15 min.). Pietų pertrauka – 14 val.

Daugiau informacijos:

Gintarė Urniežė

Komunikacijos koordinatorė

Energetikos ir technikos muziejus

Rinktinės g. 2, Vilnius

El. paštas: gintare@etm.lt

Tel.: 86 83 87 014