Švęsti šokį: šį savaitgalį dviejų dienų programoje laukia gatvės ir šiuolaikinio šokio pasirodymai, spektakliai ir edukacinių Low Air stipendijų įteikimas

Vilniaus miesto šokio teatras ir mokykla Low Air vasario 4-5 dienomis organizuoja kasmetinį šokio profesionalus ir entuziastus suburiantį renginį „Didysis metų įvykis“. Teatro scenoje, Vilniaus Menų Spaustuvėje, pasirodys Low Air šokio mokyklos mokiniai ir mokytojai, aktyvų gyvenimo būdą praktikuojantys bendruomenės nariai bei būsimi šokio profesionalai. Šis renginys – vienas iš teatro profesionalų organizuojamų bendruomenei bei plačiajai visuomenei skirtų šokio renginių, prisidedančių prie šokio sklaidos ir auditorijos plėtros.

Pirmąją „Didžiojo metų įvykio“ dieną, šeštadienį, bus galima išvysti hiphopo, hauso, breiko, waackingo, džiazo, šiuolaikinio ir kitų šokio stilių pasirodymus, kuriuos atliks vaikų, paauglių, suaugusiųjų ir senjorų šokio grupės. Taip pat vakaro metu Low Air šokio mokyklos alumnė, o dabar ir šokio mokytoja Vaiva Paukštė kartu su kūrybine komanda pirmą kartą pristatys teatro meno, režisūros magistro darbo meninį tyrimą – spektaklį „Miegančioji gražuolė“.

Daugiau nei dešimtmetį urbanistinio ir šiuolaikinio šokio tradicijas puoselėjantys Low Air vakaro metu įteiks ir edukacines stipendijas dviems, pažangiausiam ir perspektyviausiam, Low Air šokio mokyklos mokiniams. Trečią kartą iš eilės laimėję Vilniaus miesto kultūros organizacijos statusą, Low Air įkūrėjai Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius didelį dėmesį savo veikloje skiria edukacijai ir dalijasi, jog „idėja įsteigti šias stipendijas kilo iš noro motyvuoti šokančius dar drąsiau ir plačiau susipažinti su šokio lauku ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, taip pat paskatinti gabiausius jaunuolius aktyviau įsitraukti į šokio meno lauką.”

Žakevičius priduria, jog „pradėję šokti savo malonumui, pramogai, mokyklos alumnai tęsia mokslus menų gimnazijose, universitetuose Lietuvoje ir svetur, kuriuose jų jau studijuoja daugiau nei 10. Matome, jog aktyvi šokėjų veikla Low Air ir šios stipendijos tampa tramplinu pradėti profesionalo karjerą, o kartais – ir laimėti aukščiausio šalies teatro įvertinimo, Auksinio scenos kryžiaus, apdovanojimą.”

Būtent vasario 5 d., sekmadienį, renginio programą užbaigs Auksiniu scenos kryžiumi apdovanotas šokio spektaklis (ne)paaugliams „me two / Savoj krūvoj“, kurį atlieka ilgamečiai Low Air šokio mokyklos šokėjai. Spektaklis, pelnęs kritikų ir publikos pripažinimą drąsiomis, nuoširdžiomis, paliečiančiomis istorijomis, išskirtine muzika ir scenografija, jau yra apkeliavęs Lietuvą ir pristatytas Prancūzijos, Vokietijos ir Anglijos žiūrovams.

 

Low Air kviečia visus, norinčius šokti, nepriklausomai nuo jų amžiaus ir turimos patirties, prisijungti į naują šokio mokyklos sezono pamokų semestrą, prasidėsiantį vasario 6 dieną. Daugiau informacijos: www.lowair.lt