TA IŠDAINUOTA MEILĖ… MOTERS SIELOS PASAULIS Teatro solistei ir poetei Violetai Sagaitytei (1946–2023) atminti

2023 m. spalio 5 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialiniame bute-muziejuje (Tauro g. 10-1, Vilnius) įvyks kūrybos vakaras, skirtas Vilniaus operos ir baleto teatro bei Kauno valstybinio muzikinio teatro primadonai Violetai Sagaitytei (1946–2023) atminti.

Violeta Sagaitytė – išskirtinio kūrybinio talento asmenybė, sukūrusi pagrindinius vaidmenis operose, operetėse ir miuzikluose, publikos ir teatro kritikų numylėtinė, kuriai buvo suteiktas nusipelniusios Lietuvos artistės vardas (1985) ir „Kristoforo“ prizas (2000).

Poetinę muzikinę kompoziciją, įkvėptą Violetos Sagaitytės dainų ir eilių, pristatys teatro scenos bendražygis, aktorius ir režisierius Rimantas Vaitkevičius. Bus proga naujai išgirsti solistės   atliekamų mėgstamiausių operų arijų fragmentus ir susipažinti su šios moters kūrėjos subtiliu, jautriu ir muzikaliu poetiniu pasauliu. Skambės lyrika ir poetinės miniatiūros iš Violetos Sagaitytės paskutinės poezijos rinktinės „Ta išdainuota meilė…“ (2018). Pasak maestro Rimanto Vaitkevičiaus, tai moters artistės sielos atvertis, gyvenimo akimirkų ir patirčių kaleidoskopas, įvilktas į gracingą ir ažūrinį poetinį rūbą.

Kviečiame atvykti į muziejų ir kartu prisiminti šią iškilią asmenybę, padėkoti už jos indėlį Lietuvos kultūrai. Iki susitikimo! Renginys nemokamas.

„Facebook“ nuoroda į renginį: https://www.facebook.com/events/831785191821475