Search Icon

Struktūra ir kontaktai

Dažniausiai užduodami klausimai

Pranešti apie problemą mieste

Registracija į darželius ir mokyklas

Gyvenamosios vietos deklaravimas

Dokumento statuso patikrinimas

Tarp Kanados ir Lietuvos: Snaigė ir Antanas Šileikos pristato savo kūrybą

Tarp Kanados ir Lietuvos: Snaigė ir Antanas Šileikos pristato savo kūrybą

Šiandien, gegužės 31 d., 18 val. Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejaus galerijoje vyks Kanados lietuvių Snaigės ir Antano Šileika kūrybos vakaras. Bus atidaryta Snaigės Šileika instaliacijų paroda „Reliktai“ bei pristatoma nauja, ką tik į lietuvių kalbą išversta Antano Šileikos knyga „Basakojis bingo pranešėjas“. Paroda vyks iki liepos 1 dienos.

Šis renginys – jau kelerius metus muziejaus inicijuojamas išeivijos menininkų kūrybos pristatymui ir aktualizavimui skirtas tęstinis projektas „Išėjusiems – sugrįžti“.

Viena iš Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejaus turinio sričių yra lietuvių emigracija ir užsienio lietuvių indėlis kuriant Lietuvos valstybės pamatus ir vėliau, sovietmečiu, siekiant atstatyti valstybingumą. Prieš kelerius metus pradėję renginių ciklą „Išėjusiems – sugrįžti“, aplink save sutelkėme būrį inteligentijos ir akademinio jaunimo, besidominčių egzilės menininkų ir rašytojų kūryba, renginiais susidomėjo ir pareiškė norą prie projekto prisidėti išeivijos kūrėjų palikuoniai, reemigrantai bei jų vaikai.

„Suneškime į Lietuvą ką turime brangiausio“ – tokiam mūsų paskelbtam valstybės šimtmečio minėjimo devizui mums pasirodė labai tinkanti Kanados lietuvių kūrėjų šeima – pasaulinio garso rašytojas Antanas Šileika ir jo žmona menininkė Snaigė Šileika.

Šie užjūriuose gimę lietuvių emigrantų vaikai ne tik išlaikė lietuvišką identitetą, lietuvišką savimonę, akivaizdžiai atsiskleidžiančią jų kūryboje, turtingą ir pakankamai taisyklingą tėvų kalbą, bet ir perdavė, įskiepijo meilę Lietuvai savo vaikams, nepabūgusiems pradėti gyvenimą ir verslą Lietuvoje.

Daugiau informacijos apie Snaigę ir Antaną Šileika rasite: www.snaige.ca ir www.antanassileika.ca