Tarp poezijos, vertybių ir taikos. Susitikimas su dr. Tomasz Snarski (Gdanskas, Lenkija)

Kovo 18 d., penktadienį, 17.30 val. kviečiame į susitikimą su dr. Tomasz Snarski (Gdanskas, Lenkija) Vilniaus centrinėje bibliotekoje (Žirmūnų g. 6). Renginys skirtas Pasaulinei poezijos dienai kasmet minimai kovo 21 d.

Dr. Tomasz Snarski – poetas, teisininkas, žmogaus teisių aktyvistas, filosofas, puoselėjantis draugystę su Vilniumi ir Lietuva. Jis yra nuolatinis radijo stoties „Znad Wilii“ bendradarbis ir žurnalo „Kurier Wileński“ publicistas, Lietuvos lenkų mokslininkų asociacijos narys, taip pat Vilniaus Palaimintojo kunigo Michalo Sopočkos hospiso savanoris ir bendradarbis, kultūros festivalio „Vilnius Gdanske“ meno vadovas.

Pasaulinės poezijos dienos proga norime kartu pakalbėti apie poezijos vaidmenį karo ir smurto paveiktame pasaulyje. Kalbėsime apie mūsų svečio kūrybą bei žmogaus teisių, poezijos ir vertybių santykį.

Susitikimo metu bus pristatyta ir naujausia Tomaszo Snarskio poezijos knyga „Żmuty“ išleista 2021 m. Vilniuje. Taip pat tarpdisciplininė knyga „Katalikų bažnyčia ir mirties bausmė. Tarp teisės ir filosofijos bei teologijos“. Pastaruoju metu Tomaszas Snarskis domėjosi Czesławo Miłoszo asmenybe. Taip pat yra išleidęs knygą, skirtą Vilniaus baudžiamosios teisės profesoriui Bronislavui Vrublevskiui.

Susitikimo metu bus galimybė pabendrauti su autoriumi ir įsigyti knygų su dedikacijomis. Bus pristatyti rinktiniai autoriaus eilėraščiai lenkų ir lietuvių kalbomis. Tikimės, kad susitikimas leis pagilinti kultūrinius ryšius tarp draugiškų Gdansko ir Vilniaus miestų.

Maloniai kviečiame dalyvauti!

Renginio metu privaloma dėvėti medicinines kaukes arba FFP2 lygio respiratorius. Renginio metu gali būti fotografuojama.