Tarptautinis gatvės menų festivalis SPOT stebins lietuvių kūrėjų programa: šiuolaikinio šokio spektakliai, muzikos ir judesio instaliacijos bei akrobatikos performansas!

Tarptautiniame gatvės menų festivalyje SPOT, jau birželio 29 – liepos 2 dienomis bus galima išvysti ne tik užsienio kūrėjų pasirodymus, kurie kvies į patyriminę ekskursiją ar šiuolaikinio cirko spektaklį medžiuose, bet bus pristatomi ir ypatingi lietuvių kūrėjų darbai sukurti miesto viešosioms erdvėms.

„Tai didelis pasiekimas ir džiaugsmas, kad šeštame SPOT festivalyje pagaliau galime pristatyti itin plačią lietuvių kūrėjų programą! Galime džiaugtis ir ne tik į Vilnių, SPOT festivalio metu atkeliaujančiais užsienio menininkais iš viso pasaulio, tačiau būtent į festivalį šiais metais atkeliaujančiais užsienio prodiuseriais, kurie bus supažindinti su lietuvių menininkų pasirodymais“,- pasakoja viena iš festivalio organizatorių Judita Strumilaitė.

Su lietuvių pasirodymais bus supažindinama ir plati festivalio auditorija! Jau birželio 29 dieną prie Nacionalinės dailės galerijos, Vilniaus gyventojams ir miesto svečiams bus pristatomas šokėjų Emos Senkuvienės, Mariaus Eidrigevičiaus bei Gretos Snitkutės šokio spektaklis – „TIESA – DRĄSA“. Šis šokio spektaklis tai tarsi dialogas tarp praeities ir ateities, kuriame susidurs kraštutinumai – žmonių istorinė atmintis ir noras atšaukti praeitį bei viską kurti naujai. „Praeityje susiformavę įsitikinimai, primestos svetimos tradicijos įsišaknija kartų atmintyje, todėl viešoje erdvėje ir net savo artimiausioje aplinkoje vis dar galime pastebėti okupacinės minties palikimą, nostalgiją laikotarpiui kuomet viskas buvo „po lygiai“. Kita vertus, vis labiau įsigalėdama atšaukimo kultūra (angl. Cancel culture), skatina atsisakyti savo identiteto, kuris susiformavo netinkamomis sąlygomis praeityje, užaugino mus tokius, kokie esame šiandien. Tokiu būdu šeimos nariai, kaimynai ar tos pačios valstybės piliečiai žengia atskirties ir net susipriešinimo link: lyg žaidime išryškėja riba tarp dviejų varžovų – praeities ir ateities, kuriose egzistuoja skirtingos tiesos, vertybės ir tikslai“,- apie pasirodymą pasakoja jo kūrėjai.

Birželio 30 dieną festivalyje SPOT bus galima išvysti ir Šeiko šokio teatro muzikos ir judesio instaliaciją „SALOS“, kuri įsikurs ir kelias dienas lankytojų lauks Taksi parke. Ši instaliacija tai duoklė mūsų santykio su gamta istorijai, dabarčiai ir rūpestį keliančiai ateičiai. „SALOS“ kvies pasinerti į stichišką būseną, kuri bus kuriama iš minimalistinės muzikos, judesio, šviesų ir abstrakčių kostiumų. Įžengus į instaliacijos erdvę, apims laipsniško užpustymo jausmas – tarsi būtum smėlio laikrodžio viduje, o žiūrovų ausis pasiglemš iš smilčių ir violončelės beriama meditatyvi muzika ir gyvai griežiamos violončelės garsai!

Liepos 1 ir 2 dienomis, Vilniaus urbanistinio šokio teatras „Low Air“ festivalio metu pristatys savo naujausią šokio spektaklį „VIENUDU“, kuris pasakoja apie žmogaus santykį su savimi per santykį su kitu bei aplinka. „Tyrinėdami breiko šokio judesius ir judėjimo tėkmę bei gretindami juos su lietuvių liaudies šokio folkloru, keliame filosofinius klausimus vyro identiteto naratyvuose. Šiame šokio duete lyg dialoge su kitu, bet iš esmės su savimi pačiu mėginsime tyrinėti žvilgsnį į save, šiandieniniame normų, išankstinių nuomonių ir stereotipų šurmulyje. Apie mūsų vidinius procesus ir sukimąsi ratu“,- pasakoja šio pasirodymo kūrėjai A. Gudaitė, L. Žakevičius bei R. Šaltenis.

Menų spaustuvės organizuojamame festivalyje SPOT bus pristatomas ir pirmasis Marko Liberman solinis darbas – „Playces – Žaidimų aikštelės“, kuriame akrobatika persipins su muzika, vaikystė su branda, chaosas su struktūros paieškomis, o performanso autorius bandys atsakyti į klausimą – „Ką reiškia suaugti ir likti vaiku”. Šiame pasirodyme, žiūrovai bus kviečiami iš naujo atrasti žaismingą vaikystės dvasią ir prisiminti jog pasaulis yra mūsų žaidimų aikštelė!

Birželio 29 – liepos 2 dienomis, SPOT metu, Vilnius taip pat taps didele gatvės menų žaidimų aikštele, kurioje persipins šokio spektakliai, šiuolaikinio cirko pasirodymai, interaktyvios ekskursijos ir dar daugiau visko! Nemokamai!

Prie festivalio programos prisideda: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, Šveicarų kultūros fondas. Daugiau festivalio informacijos: menuspaustuve.lt