Tarptautinis Žemės meno festivalis VU Botanikos sode

Rugsėjo 6-7 dienomis Vilniaus universiteto botanikos sodas Kairėnuose kviečia į tarptautinį Žemės meno festivalį „Gamta ir menas“, kuris išaugo iš jau 15 metų jo teritorijoje vykstančių žemės meno parodų.

Šiemet įvairių Baltijos šalių menininkai ne tik pademonstruos neįtikėtinus parodos „Atradimai“ meno kūrinius, besisiejančius su landšaftu, augalija ir istoriniais pastatais, bet ir suteiks jiems savitos, unikalios prasmės performansų metu per atidarymą. Sodo erdvėse dirbę menininkai galėjo rinktis Žemės meno (Land Art) stilių, kai naudojamos tik natūralios, gamtinės medžiagos, randamos gamtoje, Aplinkos meną (Environmental Art), kai naudojamos įvairios „atsineštinės“, žmogaus pagamintos medžiagos, taip pat derinti tai su performansais, videoinstaliacijomis bei pan., ką galima bus pamatyti tik atidarymo metu.

Be to, šio meno mėgėjų laukia dvi nuotraukų parodos bei įdomūs Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Ukrainos atstovų pranešimai seminare.

„Didžiuojuosi, kad šiemet dalyviams ir visiems žemės meno mėgėjams galime pristatyti ir įspūdingą albumą „Žemės menas Vilniaus universiteto botanikos sode“, kur rasite kūrinių bei performansų fotografijų iš ankstesnių parodų“, – sakė VU Botanikos sodo direktorius dr. Audrius Skridaila. – „Neįtikėtina, ką gali sukurti subtili menininko vaizduotė, atrodo, iš įprasčiausių, kasdien gamtoje matomų dalykų: samanų, nendrių, medienos, akmenų. Tai, kad mūsų erdvės leidžia naujai atrasti ir pažinti gamtos ir žmogaus santykį, laikau vienu iš svarbių pasiekimų, įtvirtinant Botanikos sodo, kaip visuomenės akiračio plėtrai svarbios institucijos statusą.“

Tarptautinis Žemės meno festivalis „Gamta ir menas“ vyks VU Botanikos sode Kairėnuose rugsėjo 6-7 dienomis. Kviečiame prisijungti prie festivalio programos bet kuriame jo etape.

Programa rugsėjo 6 d.
15:00 – Žemės meno festivalio VU Botanikos sode nuotraukų parodos ir Margarytos Zhurunovos bei Bogdano Lokatyrio (Ukraina) grafikos darbų paroda „Nematomas sodas” atidarymas Muziejuje (Kairėnų g. 45).
15:30 – Seminaras „Žemės menas: perspektyvos ir iššūkiai“ Muziejuje (Kairėnų g. 45).

Programa rugsėjo 7 d.
13:00 Albumo „Žemės menas Vilniaus universiteto botanikos sode“ pristatymas KLUONE (Kairėnų g. 69a).
15:00 Žemės meno parodos „Atradimai“ atidarymas ir darbų pristatymo ekskursija kartu su kūrėjais po sodo erdves.

 

Išsami programa: https://www.botanikos-sodas.vu.lt/news/310/42/%C5%BDem%C4%97s-meno-paroda-ATRADIMAI