Svarbi informacija
Tarptautinių ekspertų vertinimai Vilniaus kūrybinių industrijų ir erdvių plėtrai
Vilniaus miesto savivaldybė nuo 2017 m. pradžios dalyvauja tarptautinio bendradarbiavimo programos Interreg Europe finansuojamame projekte ,,URBAN MANUFACTURING. Bendradarbiavimas su kūrybinėmis laboratorijomis ir centrais, skatinant kūrybines inovacijas“.
Šio projekto tikslas – išanalizuoti būdus, kaip kūrybinių industrijų sektoriaus įmonės gali sėkmingiau komercializuoti savo produktus ir paslaugas, pasinaudoti atviromis laboratorijomis ir kūrybiniais centrais. Projektui vadovauja Birmingemo Universitetas (Jungtinė Karalystė). Vilnius, kaip ir kiti miestai – Lisabona (Portugalija), Lacijo regionas (Italija), Fomento San Sebastijanas (Ispanija), Zagrebas (Kroatija), Bratislava (Slovakija), Kranis (Slovėnija), ‒ dalyvauja partnerio teisėmis.
Vilniuje gruodžio 20 d. vyko projekto ataskaitinis renginys, kurio metu buvo pristatyta projekto ,,URBAN MANUFACTURING. Bendradarbiavimas su kūrybinėmis laboratorijomis ir centrais, skatinant kūrybines inovacijas“ 2018 m. vykdytos veiklos ir pasiekti rezultatai.
Renginio dalyvius pasveikino Vilniaus mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė, kuri pabrėžė, kad beveik pusė visų Lietuvoje veikiančių kultūrinių ir kūrybinių industrijų sektoriaus įmonių koncentruojasi Vilniaus mieste. Kūrybinių laboratorijų ir centrų plėtra Vilniaus mieste gali smarkiai prisidėti prie kultūros organizacijų bei kūrybinių verslų plėtros. ,,Džiaugiamės, kad projekte dalyvauja 53 Vilniaus kūrybinio sektoriaus organizacijos, kurios telkia kūrybingus ir talentingus žmones. Projektas ,,URBAN MANUFACTURING“ suteikia galimybę bendradarbiauti su kitais Europos miestais, keistis gerąja tarptautine patirtimi ir tobulinti Vilniaus miesto kūrybinių industrijų ir kūrybinių erdvių ekosistemą“.
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Agnė Vilkončiūtė pastebėjo, kad savivaldybės vykdomas projektas sprendžia didmiesčiams kylančius iššūkius, kaip efektyviai paskatinti inovacijų infrastruktūros plėtrą. Viena tokių priemonių – kūrybinės laboratorijos ir centrai, kuriose skirtingų disciplinų specialistai turi galimybę dirbti drauge ir vystyti naujus produktus bei paslaugas.
Projekto ekspertė, Ateities visuomenės instituto direktorė dr. Erika Furman pasidžiaugė, kad tarptautinių projekto partnerių ir ekspertų vertinimu, kūrybinių industrijų plėtra Vilniuje per pastarąjį dešimtmetį padarė didžiulį proveržį. Vilniuje veikia gerai išvystyta kūrybinių erdvių ekosistema. Jos tobulinimui ekspertai siūlo gerinti tarpusavio komunikaciją, skatinti tinklaveiką. Dr. Erikos Furman teigimu, ypatingas dėmesys turėtų būti teikiamas bendruomenėms ir jų kūrybinių erdvių kūrimui.
Projekto ,,URBAN MANUFACTURING. Bendradarbiavimas su kūrybinėmis laboratorijomis ir centrais, skatinant kūrybines inovacijas“ ekspertė, Vilniaus Gedimino technikos universiteto docentė dr. Viktorija Žilinskaitė-Vytienė apžvelgė per metus vykdytas projekto veiklas, atliktas analizes, surengtus tarptautinius projekto partnerių vizitus. Apibendrindama dr. V. Žilinskaitė-Vytienė akcentavo, kad šis Vilniaus miesto savivaldybės vykdomas projektas yra reikšmingas miestui siekiant skatinti kūrybines inovacijas, vystant tarptautinį bendradarbiavimą. Ekspertės teigimu, tarptautiniai projekto partneriai Vilniaus miestą ir Vilniaus savivaldybės administracijos komandą vertina kaip stiprius ir patikimus partnerius, kas sudaro galimybes integruotis į tarptautinius tinklus.