Teatro vaikams ir jaunimui aktualijos ir iššūkiai nacionalinėje ASITEŽO konferencijoje, skirtoje Tarptautinei teatro vaikams ir jaunimui dienai

Kovo 20 d. pasaulio scenos meno bendruomenė, kurianti spektaklius jauniesiems žiūrovams, mini Tarptautinę teatro vaikams ir jaunimui dieną. Sveikindama šia proga Tarptautinės teatro vaikams ir jaunimui asociacijos ASSITEJ International prezidentė Sue Giles kviečia nuvesti vaikus į teatrą ir primena suaugusiųjų atsakomybę už teatro ir scenos meno prieinamumą vaikams ir jaunimui ypač krizių metu, nes buvimas teatre ir dalyvavimas meninėje veikloje susigrąžina vaikų ryšį su gyvu meno kūriniu, idėjomis ir emocijomis, žmogaus ir žmogaus ryšiu. O tai reiškia, kad yra užtikrinama vaikų ir jaunimo teisė į meną, kultūrą ir saviraiškos laisvę. Teatrų vaikams ir jaunimui asociacija ASITEŽAS, kuris šiemet skaičiuoja 21-ius veiklos metus, prisideda prie tarptautinės iniciatyvos kelti ir nagrinėti aktualius scenos meno jauniesiems žiūrovams klausimus. Tuo tikslu kovo 18 d. 15.00 val. ASITEŽAS organizuoja jau antrąją nacionalinę konferenciją „Lietuvos teatras vaikams ir jaunimui: tarp praeities ir ateities“, kuri vyks nuotoliniu būdu.

Konferencijos programoje bus pristatyti ASITEŽO atviro kvietimo metu pateikti asociacijos narių pranešimai ir diskusijos. Konferenciją sveikinimu atidarys asociacijos prezidentė Violeta Podolskaitė, apie įtraukųjį scenos meną kalbės socialinių mokslų daktarė, šokio teatro „Dansema“ meno vadovė ir choreografė, ASITEŽO Valdybos pirmininkė dr. Birutė Banevičiūtė. „No Shoes“ teatro režisierė Ieva Jackevičiūtė nagrinės garsinio audinio kūrimo specifiką spektakliuose vaikams iki penkerių metų, lėlininkė ir „Paršiuko Ikaro teatro“ režisierė Nijolė Mazūrienė kels klausimą apie pasakų reikalingumą teatre vaikams. Teatro mokytoja-ekspertė Rasa Ercmonienė-Varnė analizuos vaikų teatro problematiką ugdymo virtualioje realybėje. Diskusijose kelsime klausimus apie karo ir krizių poveikį vaikams ir menui, jo reikalingumui ir reikšmei bei formoms ir turiniui. Taip pat kalbėsime apie meno bendruomenės veikimą ir nuostatas politiniu aspektu, kai iškyla poreikis priimti vieną ar kitą politinio ar karinio konflikto pusę. Konferenciją moderuos „Stalo teatro“ meno vadovė ir režisierė, Valdybos narė Saulė Degutytė.

Konferencijos programa buvo sudarome iki Rusijos karinės agresijos prieš Ukrainą pradžios, tad iki tol ASITEŽAS daugiausia dėmesio skyrė scenos meno prieinamumo didinimui Lietuvos vaikams ir jaunimui. Karinė invazija, sugriautos Ukrainos kultūros bendruomenės veiklos ir dabartis, žūsta Ukrainos vaikai, o gyvieji palikti be saugios kasdienybės, ką jau kalbėti apie dalyvavimą mene ir kultūroje. Teatrų vaikams ir jaunimui asociacija ASITEŽAS ėmėsi iniciatyvos ir pakvietė savo narius, kurių šiuo metu yra 31, dalyvauti akcijoje ir kviesti Ukrainos pabėgėlių šeimas nemokamai stebėti jų spektaklius. Parodydami, kad vykdo tokią veiklą, teatrai prie savo informacinės medžiagos prideda ASITEŽO ženkliuką, kuris atkreipia dėmesį į tokią galimybę. Atskiri ASITEŽO nariai priima Ukrainos teatro atstovus, rūpinasi jų apgyvendinimu ir įdarbinimu bei kita reikalinga parama.

Tikime Ukrainos tautos tvirtumu ir pasaulio solidarumu nugalint Rusijos karo blogį ir prisidedame prie paramos Ukrainai savo darbais. Tad kviečiame jungtis į ASITEŽO konferenciją, išsakyti savo įžvalgas, pasidalinti patirtimi, iškelti klausimus ir palaikyti Ukrainos nacionalinį teatro vaikams ir jaunimui asociacijos centrą https://www.facebook.com/UkrAssitej

ASITEŽO veiklos sklaidą Lietuvoje ir užsienyje dalinai finansuoja Vilniaus miesto Savivaldybė.

 

Į nuotolinę konferenciją ASITEŽAS kviečia jungtis kovo 18 d. 15.00 val. čia:

https://us02web.zoom.us/j/6012083622?pwd=LzhLTUg1WEtlT0JDUVp5RFpLbXVOUT09

ASITEŽO konferencija_programa

Daugiau informacijos https://assitej.lt/

ASITEŽO inf.