„Twinschools Lietuva“ kviečia Ukrainos ir Lietuvos moksleivius pažinti vieniems kitus ir paremti savo bendraamžius Ukrainoje

Jau ateinančią savaitę sostinėje vyks du ypatingi renginiai „Pažinkime vieni kitus!“, kurių metu vyresniųjų klasių moksleiviai iš Ukrainos ir Lietuvos susitiks ne tik pasidalinti savo šalių kultūra, bet ir paremti moksleivius Ukrainoje.

Nuo karo pradžios į Lietuvą iš Ukrainos atvyko apie 25,000 ukrainiečių vaikų, tarp jų apie 19,100 – mokyklinio amžiaus. Renginiuose „Pažinkime vieni kitus!“ gruodžio 20-21 d. dalyvaus 200 moksleivių iš Tarptautinės Ukrainos ir Charkivo „Gravitacijos“ mokyklų kartu su lietuviais moksleiviais iš Vilniaus mokyklų.

Dalyvių lauks kūrybinės užduotys komandose ir šventinis protmūšis, kuriam klausimus apie savo šalis kurs patys moksleiviai, padėdami vieni kitiems susipažinti su Lietuvos ir Ukrainos istorija, kultūra, įdomybėmis. Vaikus džiugins gyva muzika, šventinės dovanėlės, tradicinės lietuviškos ir ukrainietiškos vaišės, o svarbiausia – galimybė užmegzti naujas draugystes.

„Į Lietuvą atvykę karo represijas patyrę Ukrainos vaikai jaučiasi atsidūrę nepažįstamoje, svetimoje aplinkoje. Jiems trūksta kultūrinės ir socialinės integracijos su Lietuvos vaikais“, – teigia platformos „Twinschools Lietuva“ iniciatorė Gabrielė Janilionytė. „Projektu „Pažinkime vieni kitus!“ siekiame sukurti stipresnius draugystės ryšius tarp Lietuvos ir Ukrainos moksleivių, mažinti nesaugumo ir atskirties jausmą.“

Organizatoriai moksleivius skatins nepamiršti ir savo bendraamžių, likusių Ukrainoje. Renginio dalyviai kurs paveikslus Lietuvos ir Ukrainos draugystės tema, kurie vėliau bus parduodami atvirame aukcione, o visos lėšos bus skirtos moksleiviams Ukrainoje, fondui „Tarptautinis Ukrainos švietimo labdaros ir paramos fondas“.

Projektą remia Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerija. „Stengiamės, kad į Lietuvą atvykę ukrainiečių vaikai jaustųsi mūsų bendruomenių dalimi. Ukrainiečių moksleiviams sudaromos galimybės mokytis ukrainiečių kalbos ir istorijos, jie kviečiami būti su bendraamžiais, žaisti, lankyti būrelius, kadangi jų gerovei užtikrinti svarbu turėti draugų ir gyventi aktyvų socialinį gyvenimą. Ukrainai padedame kaip tik galime, siekiame, kad jos vaikai ne tik integruotųsi Lietuvoje, bet ir išsaugotų ryšius su Tėvyne“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Renginiai „Pažinkime vieni kitus!“ vyks gruodžio 20-21 dieną Socialinių mokslų kolegijoje, Vilniuje. Vis dar galima prisijungti prie projekto savanorių komandos ir prisidėti prie sklandesnės ukrainiečių vaikų integracijos Lietuvoje. Daugiau informacijos: volunteer@twinschools.org arba +37066550669.

Renginio organizatoriai – NVO „Mikroempatija“, platforma „Twinschools Lietuva“, projektas „Pažinkime vieni kitus!“