Search Icon

Struktūra ir kontaktai

Dažniausiai užduodami klausimai

Pranešti apie problemą mieste

Registracija į darželius ir mokyklas

Gyvenamosios vietos deklaravimas

Dokumento statuso patikrinimas

Užupio menų inkubatoriuje – Vilniaus atvaizdų rinkinio fotografijų pristatymas

2019 m. lapkričio 28 d. Užupio meno inkubatoriaus erdvėje „Magnetai ir stebuklai“ (Užupio g. 2A) įvyko fotomenininko Sauliaus Paukščio Vilniaus atvaizdų rinkinio fotografijų pristatymas.

Subtilūs ir faktūriški vienetiniai fotografijos darbai yra atspausti rankomis, naudojant dar XIX a. išrastą unikalią „Van Dyke Brown“ technologiją. Jaukioje „Magnetų ir stebuklų“ erdvėje galima pasigrožėti į romantiškas fotografijas nugulusiais Vilniaus vaizdais, o kai kuriuos darbus – ir įsigyti.

Vis papildomas Vilniaus atvaizdų rinkinys buvo demonstruotas pristatant Lietuvos meną Lietuvos atstovybėse ir parodų salėse Lietuvoje ir įvairiose šalyse – Almatoje, Varšuvoje, Minske, Londone ir Kijeve 2018 m., Niujorke ir Tbilisyje – 2019 m., o 2019-2020 m. suplanuotos Vilniaus Atvaizdų parodos Madride, Pekine bei Berlyne.

Vakaro metu Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Rita Balčiūnienė Sauliui Paukščiui įteikė ir Vilniaus miesto mero premiją, skirtą už fotografijos meno populiarinimą, meninius projektus, garsinančius Vilniaus miesto vardą pasaulyje.

Saulius Paukštys savo meninėmis ir visuomeninėmis iniciatyvomis garsina Lietuvą, o tokie projektai kaip paminklai Frankui Zappai Vilniuje ir Baltimorėje pasiekė milijonines auditorijas. Saulius Paukštys taip pat inicijavo ir prodiusavo išskirtinius meninius projektus, kuriant skulptūras menininkui Johnui Lennonui 2015 m. Vilniuje, Lituanicos Sparną, paminint S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 70 metų sukaktį Vilniuje 2014 m., paminklinę atminimo lentą žymiam fotografui, Vilniaus metraštininkui Jan Bulhak Vilniuje 1998 m., paminklą mokslininkui ir išradėjui Kazimierui Simonavičiui Vilniuje 2018 m.