Vaikų ir jaunimo festivalis KITOKS – pradeda dalintis programa!

Menų spaustuvės, vienuoliktąjį kartą organizuojamas, tarptautinis vaikų ir jaunimo festivalis – KITOKS’22 šiais metais vyks sausio 10-15 dienomis, jau pradedama dalintis festivalio programa, kurioje netradiciniai scenos menų pasirodymai iš Lietuvos, Šveicarijos, Belgijos, Švedijos bei Prancūzijos! Po metų pertraukos sugrįžtantis festivalis savo lankytojus pasitiks šūkiu – „Atsiveriantys pasauliai“! Šiandien plačiau pristatomi ir pirmieji festivalio programos pasirodymai.

Sausio 10 dieną, festivalis KITOKS’22 bus atidarytas su šveicarų kūrėjų komandos Philippe Saire Company, darbu – „Hocus Pocus“. „Hocus Pocus“ – tai dviejų atlikėjų pasirodymas, paremtas vaizdų galia, jų magija bei sukeliamais pojūčiais. Šiame pasirodyme galime tikėtis išskirtinės scenografijos, kuri leis žaisti ir tyrinėti stebuklingą kūnų bei aksesuarų atsiradimo ir dingimo žaidimą. „Per sunkumus, kuriuos patys susikuria, kad užsigrūdintų bei per fantastišką kelionę, kuri jų laukia, du šokėjai suformuoja broliškus santykius, o tai ir yra pagrindinė pasirodymo gija“, – pasakoja šveicarų kūrėjų komanda.

CIE PHILIPPE SAIRE – ‘Hocus Pocus’ – YouTube

Sausio 12 dieną festivalio programoje – šokio teatro „Low Air“ projektas „me two / Savoj Krūvoj“, kuris gimė ir „Low Air“ mokyklos mokinių noro sukurti spektaklį ir kalbėti apie savo pasaulį – ne suaugusiojo, o jų kalba. „Procese tarp paauglių ir menininkų išryškėjo intymios ir dažnu atveju „nepatogios“ istorijos, skirtingi požiūriai į jas, keliantys klausimus, kur yra ribos tarp dviejų kartų pasaulių, kodėl jautrūs pasakojimai dažnai lieka nutylėti ar neišgirsti. Ir kodėl, dažnu atveju pradėjus pasakoti istoriją ir išgirdus tylų „man irgi taip buvo“, mes retai norime vienas kitą palaikyti?“,- apie projekto kūrimą pasakoja „Low Air“ komanda.

Sausio 13 dieną, festivalio programoje išvysime ir dar vieną lietuvių kūrėjų darbą – „Kissmas“, kuris 2020 metais laimėjo Menų spaustuvės programą „Atvira erdvė“ ir pirmą kartą parodytas buvo šių metų birželio mėnesį. Tai spektaklis apie paauglystę, kaip vieną svarbiausių kismų žmogaus gyvenime. „Ką reiškia netekti draugo tuo metu, kai nieko svarbiau už draugystę nėra? Ką reiškia stebėti, kaip viskas tavyje ir aplink tave keičiasi, bet nieko negalėti dėl to padaryti?“,- klausia spektaklio kūrybinė komanda.

Belgijos kūrėjų komanda „Kabinet K“ festivalio metu pristatys šokantį pasirodymą – „Promise me“, kuris kels klausimus mūsų baimėms, matuos, ką galime prarasti išdrįsę, tai negailestingas, fizinis ir ugningas pasirodymas, kuriame suaugę profesionalai, scena dalinasi su vaikais. „Šiame kūrinyje snūduriuoja pykčio, aikštingumo ir pasipriešinimo sąvokos. Lyg pykčio pliūpsnis po ilgai trukusio bejėgiško pasyvumo. Tarsi poreikis žygdarbiams, kad ir kokios būtų to pasekmės. Lyg maištas prieš tai, kas tau trukdo gyventi. Tarsi mestum akmenį į mirtį. Tarsi parodytum pabaisai liežuvį. Parodytum velniui vidurinįjį pirštą. „Promise me“ – tai pažadas paleisti kontrolę ir rizikuoti“,- apie pasirodymą pasakoja „Kabinet K“.

promise me teaser on Vimeo

Prancūzijos kūrėjai, festivalyje KITOKS’22 pristatys vaikams skirtą operą  – „Désordre & Dérangement“. Čia arijos atsiranda tarp stalčių, o piltuvėliai renka savo numerius. Pianistas ir garsų meistras bei šiek tiek pakvaišusi operos dainininkė leidžiasi į beprotybės kupiną klasikinės elektroninės muzikos sūkurį, sekant žymiojo Mocarto pėdomis.

Désordre & Dérangement Cie Une Autre Carmen on Vimeo

Ir tai tik dalis festivalio programos! Dar daugiau festivalio programos visai netrukus. Šiais metais KITOKS’22 edukacinėje programoje – „Jaunasis kritikas“ bei visai naujas projektas, norintiems rašyti apie šiuolaikinius scenos menus – „Scenos konTEKSTAI“, apie tai plačiau irgi visai netrukus!

Visa festivalio informacija: menuspaustuve.lt

Festivalio bilietus galima rasti: tiketa.lt

Festivalio programą remia: Lietuvos kultūros taryba bei Vilniaus miesto savivaldybė.