Vasara kitaip – liejant žvakes, rišant sodus, ir gaminant muilą

Liepos 5-9 ir 19-23 dienomis Vilniaus etninės kultūros centras pakvies Vilniaus miesto 7-12 metų vaikus atostogauti kitaip. Nuo ryto iki vakaro smalsieji stovyklautojai galės pažinti lietuvių tradicinius amatus, muzikinį folklorą, etninį pasaulėvaizdį.

Stovyklos „Atostogos su etnine kultūra“ programoje – įvairūs kūrybiniai užsiėmimai, išvykos, ekskursijos, pažintys su amatininkais, edukaciniai žaidimai ir kitos pramogos, padėsiančios geriau pažinti mūsų tradicinę kultūrą. Vaikai ne tik galės nusivyti savo juostą, surišti savo šiaudinį sodą ar nusilieti žvakę, bet ir varžysis protmūšiuose, aplankys Žaislų muziejų, Senųjų amatų dirbtuves, gamins savo muzikos instrumentus.

Anot stovyklos vadovės Justės Šalengienės, dažniausiai su etnine kultūra susipažįstama tarsi iš šalies, mokyklose vaikams ji pristatoma kaip muziejinė vertybė, savotiška seniena. Tačiau šios stovyklos tikslas – parodyti etninės kultūros gyvumą: vaikai gali ne tik išgirsti apie senąsias tradicijas, tačiau ir patys prie jų prisiliesti, tapti tradicijos tęsėjais. Stovyklautojai turi galimybę bendrauti su amatininkais ir čia pat patys pasigaminti dirbinius, gali klausyti paskaitėlių ir čia pat suprasti, kaip visa tai galime pritaikyti nūdienoje.

Vasaroti su etnine kultūra jaunieji etninės kultūros mėgėjai kviečiami ne pirmą kartą – dienos stovyklos jau tapo įprastu reiškiniu, papildančiu Vilniaus etninės kultūros centro vasaros renginių tvarkaraštį. Rudenį ir žiemą vaikai kviečiami į vakarinius užsiėmimus patalpose, tačiau vasarą organizatoriai džiaugiasi, galėdami pabendrauti su vaikais ir ilgiau – visą savaitę. Stovyklos rengėjai nepraleidžia progos aktyviai leisti laiką lauke – susipažinę su baltų pasaulėžiūra, vaikai keliaus į parką pažinti gyvosios gamtos, mėgautis vasara ir žaisti taip, kaip tai darė jų bendraamžiai prieš daugelį metų.

Visi norintieji, kviečiami registruotis į stovyklą! Dalyvių skaičius ribotas.

Daugiau informacijos:
https://www.etno.lt/891-kvieciame-vaikus-i-dienos-stovykla-atostogos-su-etnine-kultura
https://fb.me/e/Cq2FpjgD

Renginį organizuoja Vilniaus etninė kultūros centras

Renginį iš dalies finansuoja Vilniaus savivaldybė