Vasaros pabaigoje – vaikams skirta stovykla pažinti savo vidinį kūrėją

Rugpjūčio 21–25 d. vyks antroji šiemet Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) rengiama dienos stovykla 11–14 metų vaikams. Šis edukacinis projektas organizuojamas jau ketvirtus metus. Stovykla kviečia dalyvius suprasti ir pažinti šiuolaikinį meną, o svarbiausia – patiems jį kurti, eksperimentuojant su visomis iš pirmo žvilgsnio net keisčiausiomis idėjomis.

Dėl ŠMC pastato rekonstrukcijos stovykla šiais metais organizuojama kultūros komplekso „SODAS 2123“ kiemo-sodo erdvėje. Kūrybiškų žmonių ir gamtos apsuptyje vaikai skatinami išbandyti naujus dalykus ir iš naujo atrasti tai, kas atrodo jau įprasta. Penkias dienas jie dalyvauja kūrybinėse dirbtuvėse su šiuolaikinio meno kūrėjais, išbandydami skirtingas meno raiškos formas ir priemones. Dirbdami su apčiuopiamomis medžiagomis vaikai sutelkia dėmesį į juos supantį pasaulį ir atsitraukia nuo ekranų. Tai ypač svarbu vaiko mąstymui, kūnui ir dvasiai. Stovyklos vadovai organizuoja socialinius ir kūrybinius įgūdžius lavinančius žaidimus ir kitus užsiėmimus, kurie skatina vaikų savarankiškumą ir gebėjimą dirbti komandoje. Itin reikšminga stovyklos dalis yra ją vainikuojanti vaikų kūrinių paroda. Ši patirtis didina vaiko savivertės jausmą, nes leidžia pamatyti savo pastangų rezultatą, išgyventi pripažinimą ir įvertinimą ne tik savo komforto zonoje, bet ir nepažįstamoje aplinkoje.

Stovyklos vadovas, menininkas Mark Liberman kviesdamas dalyvius į stovyklą atkreipia dėmesį, kad ši patirtis leidžia vaikams susipažinti su savo vidiniu kūrėju. „Stovyklos tikslas nėra išmokyti vaikus piešti ar konstruoti, bet išmokti naudoti jau turimus jų gebėjimus savo kūrybinėms intuicijoms įgyvendinti ir padrąsinti šia intuicija pasitikėti. Mano kaip vadovo tikslas yra leisti dalyviams suprasti, kad net pačios kvailiausios idėjos vertos eksperimentų ir dažnai tose vaikiškose mintyse atrandame universalias tiesas, kurios paliečia tiek kitus dalyvius, tiek ir suaugusiuosius, atvykstančius apžiūrėti mūsų įgyvendintų parodų“, – sako Mark Liberman.

Kartu su Marku Libermanu stovyklai vadovaujanti tarpdisciplininio meno kūrėja Saulė Noreikaitė teigia, kad „ŠMC dienos stovykloje svarbu ne tik turinys, į kurį su vaikais gilinamės ir tyrinėjame, bet ir vaikų tarpusavio ryšys bei draugystės, kurios atsiranda vykdant bendras kūrybines užduotis, žaidžiant, reflektuojant ar tiesiog kartu leidžiant laiką. Šiais individualizmo laikais be galo svarbu skatinti ir ugdyti bendruomeniškumo jausmą, įgūdžius dirbti kartu su kitais ir laisvę reikšti savo mintis žmonių grupėje, klausytis ir išgirsti kitus“.

Rugsėjo 21–25 d. vyksiančioje ŠMC dienos stovykloje kūrybinėse dirbtuvėse, lydimi garso menininko Sholto Dobie, vaikai turės galimybę eksperimentuoti su garsu ir savo gamybos instrumentais. Menininkas ir įvairių amatų žinovas Marijonas Verbel mokys vaikus tyrinėti medžiagiškumą, o apžvelgti objektų kūrimo subtilybes vaikams padės architektas Vladas Suncovas.

Registracijos forma

Apie vadovus:

Mark Liberman ketvirtus metus bendradarbiauja su Šiuolaikinio meno centru, vesdamas vasaros stovyklas. Markas dirba kaip laisvai samdomas kūrėjas, kuria šiuolaikinio cirko spektaklius, veda diskusijas ir kaip pedagogas dirba organizacijoje „Artscape“, kur moko muzikos ir cirko meno socialiai jautrias vaikų grupes – pabėgėlius iš karo zonų, nepasiturinčių šeimų vaikus. Markas šiuo metu kuria muzikinį cirko spektaklį vaikų žaidimų aikštelėse, kūrinyje nagrinėdamas žaismingumo ir brandos santykį.

Saulė Noreikaitė yra tarpdisciplininė menininkė ir antropologė. Pasitelkdama žinias iš vizualiojo meno, šiuolaikinio šokio ir socialinių mokslų sričių, menininkė savo kūrybinėje praktikoje nagrinėja, kaip dėl įvairių aplinkos ir visuomenės veiksnių kinta mūsų požiūris į fizinį kūną. Menininkės performansai, videokūriniai, instaliacijos, objektai-skulptūros ir žiūrovui skirtos instrukcijos, kaip reikėtų atlikti kūrinį, pasižymi šmaikštumu, švelnia ironija, noru linksmiau ir sąmoningiau pažvelgti į tai, kaip mes suvokiame, naudojamės ir rūpinamės savo kūnu. Jau daugiau nei dešimtmetį Saulė užsiima edukacine veikla – veda kūrybines dirbtuves ir judesio pamokas įvairaus amžiaus dalyviams. Ji taip pat yra profesionali atlikėja – dalyvauja kitų menininkų performansuose bei spektakliuose.

Registracija

Rugpjūčio 21–25 d. vyks antroji ŠMC dienos stovyklos pamaina. Vietų skaičius ribotas, tad kviečiame registruotis!

Registracijos nuoroda: https://forms.gle/CHuixqKdVQksTGJu5