Vilniaus centrinė biblioteka dalyvauja Skaitymo festivalyje

Rugsėjo 6-11 dienomis Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka kviečia į šeštąjį „Skaitymo festivalį“. Vaikams ir jaunimui skirtas kultūros renginys pristato šūkį ir temą – „Fantastiką kuriame patys“.

Šių metų „Skaitymo festivalio“ išskirtinumas – jis truks net visą savaitę, renginiai vyks ne tik Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje (Trakų g. 10), bet ir Trakų bei Ukmergės savivaldybių viešosiose bibliotekose. Prie Skaitymo festivalio prisijungia ir Vilniaus centrinė biblioteka, kuri kvies į viktoriną ir interaktyvias edukacijas.

PROGRAMA

Rugsėjo 10 d., penktadienį:

12.00–14.00 val. „Sukurk fantastinį herojų“. Vieta: Palapinė bibliotekos kieme (Trakų g. 10)

Kviečiame sukurti savo svajonių fantastinį herojų! Įdarbink rankeles, pamiklink pirštukus ir tavo naujasis bičiulis atgis!

Kūrybinės dirbtuvės pradinių klausių mokiniams, kuriose, pasitelkę paprasčiausias kūrybines priemones, vaikai galės susikurti savo sugalvotą ar knygose jau egzistuojantį herojų. Užsiėmimo trukmė 20-30 min.

Su didesne vaikų grupe-klase bus kuriama miriorama.

12.00–16.00 STEAM būrelio vaikams prezentacija. Vieta: Palapinė bibliotekos kieme (Trakų g. 10)

Ar žinai, kad bibliotekose yra kūrybos erdvės, kuriose gali praplėsti žinias inžinerijos srityje, išbandyti elektroniką, mechaniką ir programavimą vienu metu, atskleisti savo kūrybinį potencialą? Ateik į festivalį ir mes pristatysime Vilniaus centrinės bibliotekos Kūrybos erdvę, papasakosime apie galimybę nemokamai naudotis pažangia programine įranga bei išmaniaisiais įrenginiais. Taip pat galėsi užsiregistruoti ir į nemokamą STEM būrelį bibliotekoje ir nupiešti fantastinį herojų 3D rašikliu.

 14.00–15.00 Taikomojo teatro edukacija. Vieta: „Po skliautu“ (Trakų g. 10)

Kviečiame į taikomojo teatro edukaciją, kuri dar nebuvo demonstruota Lietuvoje. Taikomojo teatro specialistė, šiais metais baigusi studijas Jungtinėje Karalystėje, pristatys performatyvią inscenizaciją, kuri inicijuoja didelį socialinį (asmeninį ar kolektyvinį) pokytį skirtingose bendruomenėse. Naudojama vizualizacija su fantastiniais elementais, per kuriuos atskleidžiamos vaiko kūrybiškumo galimybės, nugalint savo baimes  ir nepasitikėjimą savimi ar kitais.

15.00–16.00 Viktorina „Magiškasis burtininkų pasaulis“. Vieta: Palapinė bibliotekos kieme (Trakų g. 10)

Esi didelis fantastinių knygų mėgėjas? Mėgsti skaityti? Jei nebijai iššūkių, tuomet dalyvauk viktorinoje „Magiškasis burtininkų pasaulis“ ir laimėk šaunių prizų! Tau tereikia suburti draugų būrį arba ateiti dviese, kad būtų įdomiau žaisti, meskite iššūkį vieni kitiems.

Trukmė 20-30 min. 5-8 klasių mokiniams.

Jau netrukus susitikime Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus bibliotekos kieme.