Vilniaus centrinė biblioteka kviečia dalyvauti kūrybinėse „Šventinio atviruko“ dirbtuvėse

 

Kviečiame dalyvauti kūrybinėse „Šventinio atviruko“ dirbtuvėse Vilniaus centrinėje bibliotekoje (Žirmūnų g. 6).

Tai – 3 dalių kūrybinės dirbtuvės, kurių metu kartu su Mariumi Vinsku sukursite unikalų šventinį atviruką savo artimiesiems ar draugams.

Marius Vinskas – Vilniaus dailės akademijoje studijavo tapybą, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje – grafinį dizainą. Užsiima 3D modeliavimu, tekstūravimu, domisi knygų įrišimo menu. Visada ieško naujų, įdomių technikų, kurios galėtų praturtinti jo kūrybą. Mėgsta savo atradimais ir patirtimi dalintis su kitais žingeidžiais žmonėmis.

Visomis reikiamomis priemonėmis pasirūpinsime mes, o norinčius dalyvauti kviečiame registruotis užpildant šią formą.

Dalyvių skaičius ribotas.

Lapkričio 16 d. 17.30 val. Popieriaus marmuravimas Suminagaši technika.

Suminagaši, arba „plūduriuojantis tušas“, tai seniausia žinoma popieriaus marmuravimo technika, kilusi XII a. Japonijoje. Originaliai technika naudota dekoratyvaus popieriaus gamybai, kaligrafijai ir tušo piešiniams, dokumentų ir knygų kūrimui.

Tušas lašinamas arba švelniai baksnojamas teptuku ant vandens paviršiaus, taip sukuriant įvairius medžio, uolų, gyvūnų, augalų tekstūrų ornamentus, tada padaromas antspaudas ant popieriaus, medžio ar kitos porėtos medžiagos. Tekstūruotą popierių galima panaudoti kaip pagrindą piešiniams ar iliustracijoms, rankdarbiams arba tiesiog pasikabinti kaip dekoratyvų paveikslą. Ši paprasta, bet unikali technika puikiai tinka ir meno terapijai. Rezultatas visada būna originalus ir nenuspėjamas.

Lapkričio 23 d. 17.30 val. Kaligrafija.

Kaligrafijos dirbtuvėse išmoksime kaligrafijos ir raidžių sandaros pagrindų. Užsiėmimo metu išbandysime skirtingus šriftus ir kaip jais užrašyti šventinį sveikinimą. Rašysime plunksnomis, teptukais ir tušu.

Lapkričio 30 d. 17.30 val. Origami atvirukas

Origami atvirukas – iš pažiūros paprastas atvirukas, bet jį atvėrus išsiskleidžia kaip gėlės žiedas. Šis atviruko gamybos būdas kombinuoja knygos viršelio ir senovinio turkiško arba vengriško žemėlapio lankstymo technikas. Surišimas labai paprastas – sulankstyta piešinį galima tiesiog įklijuoti į atviruką ir taip nustebinti savo draugus ar mylimuosius.