Vilniaus centrinė biblioteka kviečia į renginį

Ekskursija „Didžiąja ir Mažąja Pohulianka“ su „Gatvės gyvos“ įkūrėju »
Muzikinis vakaras „Muzikos garsai ir Janušas Korčakas“ »Ekskursija „Didžiąja ir Mažąja Pohulianka“ su „Gatvės gyvos“ įkūrėju

Gegužės 13 d., pirmadienį, 18:00 val. kviečiame į ekskursiją „Didžiąja ir Mažąja Pohulianka“ su „Gatvės gyvos“ įkūrėju Albertu Kazlausku pagal Vilniaus centrinės bibliotekos mobiliąją programėlę „VilniusGO“.
Į ekskursiją būtina registruotis čia arba tel. nr. 85 261 1468.

Dalyvių skaičius ribotas. Susitikimo vieta – „Žaliasis obuolys“ (Mindaugo g. 54.680071, 25.272746).

Mobilioji aplikacija „VilniusGO“ 2016 m. Vilniaus centrinės bibliotekos sukurtas kraštotyrą populiarinantis projektas. Aplikacija supažindina su 500 kultūrinių, istorinių ir gamtinių Vilniaus miesto objektų. Programėlė apsiriboja ne tik gerai žinomais objektais, bet populiarina ir kitus ne mažiau svarbius, tačiau mažiau žinomus objektus, esančius toliau nuo miesto centro. Objektų aprašymai prieinami lietuvių, anglų ir rusų kalbomis.

„Gatvės gyvos“ – tai 2015 m. vasarą dviejų žmonių pastangomis gimusi iniciatyva, kviečianti vilniečius į mokamas ir nemokamas ekskursijas netradiciniais maršrutais, suteikiančiais galimybę pažinti miesto rajonus ir kitas erdves už įprasto turistinio tako ribų. Nuo savo veiklos pradžios šimtus miestiečių supažindinome su tokiomis vietomis kaip Naujininkai, Markučiai, Lazdynai, Verkiai, Žvėrynas, organizavome ekskursijas ne tik pėsčiomis, bet ir traukiniais, troleibusais bei autobusais, surengėme kelias fotografijų parodas, išleidome dvi pažintines knygas „Vilniaus gatvės gyvos“ (aut. Albertas Kazlauskas). Pagrindinis mūsų įstaigos tikslas – suteikti galimybę visiems žmonėms kartu tyrinėti ir giliau pažinti savo miestą. Siekiame, jog „Gatvės gyvos“ taptų platforma gyventojų dialogui istorijos, kultūros klausimais, skatintų domėjimąsi socialinėmis ir kultūrinėmis miesto problematikomis.

 Muzikinis vakaras „Muzikos garsai ir Janušas Korčakas“

Gegužės 15 d., trečiadienį, 17.30 val. kviečiame į muzikinį vakarą „Muzikos garsai ir Janušas Korčakas“ Vilniaus centrinėje bibliotekoje (Žirmūnų g. 6).

Renginį organizuoja Daktaro Janušo Korčako centras kartu su Vilniaus miesto savivaldybės centrine biblioteka.

Vakaro metu skambės žydų (idiš) dainos, kurias atliks Markas Volynskij ir Marija Duškina. Vakaro vedėja – Daktaro Janušo Korčako centro vadovė I. Belienė.

Januš Korčak, iš tikrųjų Henrikas Goldšmitas, taip pat žinomas kaip Stary Doktor arba Pan Doktor (g. 1878 m. liepos 22 d. Varšuvoje, mirė 1942 m. rugpjūčio mėn. Treblinkoje). Gydytojas, pedagogas, rašytojas, publicistas, žydų kilmės visuomeninis veikėjas. Veiklos vaiko teisių bei visiško vaiko lygiateisiškumo labui pradininkas.