Vilniaus centrinė biblioteka kviečia nemokamai naudotis Naujosios Vilnios bibliotekos multisensoriniu kambariu

Multisensorinis kambarys – specialiai suprojektuota erdvė, kurioje yra įvairių stimulų, padedančių vaikui ar suaugusiam asmeniui plėtoti savo jutimų ir jausmų suvokimą.

Multisensorinė erdvė įsikūrusi Naujosios Vilnios bibliotekoje (Gerovės g. 1). Čia rasite jaukią aplinką ugdančią žmogaus gerovę, pozityvią streso įveiką. Visi multisensorinėje erdvėje esantys elementai skatina lytėjimo, regos, klausos ir judėjimo pojūčius.

Šio kambario aplinkoje kuriami pasitikėjimo ir saugumo pojūčiai skatinantys atsipalaiduoti. Erdvė atvira visiems lankytojams bibliotekos darbo valandomis. Bibliotekos darbuotojai mielai parodys, kaip savarankiškai naudotis kambaryje esančiomis priemonėmis.

Naujosios Vilnios bibliotekos kontaktai:

Tel. 8 5 267 0693 | el. p.: [email protected]

Darbo laikas: I-V 10-19; VI 10-17

https://www.vcb.lt/multisensoriniskambarys/

 

Daugiau ppie multisensorinę erdvę

Multisensoriniame kambaryje yra šviesos pluoštas, šviečiantys sėdimieji kubai ir šviesų projektoriai ant sienų ir lubų sukuriantys specialius apšvietimo efektus ir spalvas.

Dėmesį prikausto burbulų sienelės, jose spalvos keičiasi automatiškai arba jas galima valdyti, naudojant specialų pultą, prisilietus juntama raminanti vibracija.

Kokybiška garso sistema leidžia pasijusti tarsi gamtoje, klausant miško ošimo, jūros bangavimo ar paukščių čiulbėjimo. Visa tai pajusti ir išgyventi tarsi realybėje pasitelkiami virtualios realybės (VR) akiniai. Naudojantis VR akiniais galima žiūrėti relaksacinius, terapinius filmukus. Vaizdo projektoriaus dėka filmukus galima stebėti dideliame ekrane, o juos aptarti patogiai įsitaisius sėdmaišiuose, ar ant specialių minkštų pagalvių.

Šios erdvės grindyse įrengtos specialios sensorinės plytelės, kurios prisilietus keičia spalvas ir formą, taip sukuriant malonius pojūčius.

Burbuliukų baseinas pritaikytas ir mažiems ir didesniems vaikams ramina ir atpalaiduoja. Sensorinė šviečianti piešimo lenta, leidžianti poromis piešti vienu metu iš dviejų pusių, tai skatina glaudesnį ryšį ir bendradarbiavimą. Fizioterapiniams pratimams atlikti naudojamas specialus kamuolys. Nerimui mažinti galima naudoti pasunkintą antklodę.

Kambaryje sukomplektuotos priemonės skirtos smulkiosios motorikos lavinimui: smėlio dėžės su joms skirtais edukaciniais žaisliukais, terapinės knygelės, kurias gali skaityti tėvai savo mažamečiams vaikams, modelinas, ant sienų pritvirtintos įvairios edukacinės konstrukcijos ikimokyklinio amžiaus vaikams, begalybės veidrodis.

 

Edukaciniai užsiėmimai

Multisensoriniame kambaryje 2 kartus per savaitę vyksta edukaciniai užsiėmimai su psichologu vaikams ir jų tėvams. Taip pat 2 kartus per savaitę vyksta edukaciniai dailės terapijos užsiėmimai vaikams.

Informacija apie užsiėmimus ir jų tvarkaraštis skelbiamas svetainėje ir Naujosios Vilnios bibliotekos Facebook paskyroje.

Vasaros metu  užsiėmimai su specialistais nevyksta.

Edukacinius užsiėmimus remia Vilniaus miesto savivaldybės sveikatos skyrius.