Vilniaus centrinė biblioteka prisidės prie apsaugos priemonių Lietuvos medikams gamybos

Vilniaus centrinė biblioteka prisideda prie „Robotikos mokyklos“ iniciatyvos gaminti apsauginius veido skydelius medicinos įstaigoms. Bibliotekos 3D spausdintuvais nuo šiol bus spausdinamos medicinos darbuotojams taip trūkstamos apsaugos priemonės šiuo nelengvu šalies kovos su koronavirusu metu.

Apsauginio skydelio gamybai naudojami lazeriai, kuriais išpjaunami skydeliai iš skaidraus plastiko lakšto, o 3D spausdintuvu atspausdinamos detalės, reikalingos pritvirtinti šią apsaugą. Dalį šių detalių spausdins ir Vilniaus centrinė biblioteka.

Tokie skydeliai medikams neretai gali būti vienintelė apsauginė priemonė nuo lašeliniu būdu plintančio viruso. Skydelis dengia veidą, taip mažindamas galimą lašelių kontaktą su šia kūno dalimi arba pratęsdamas respiratorių veikimo trukmę.

„Jau matome daug susidomėjimo apsauginiais skydais – jų laukia greitosios pagalbos ekipažai, ligoninės, poliklinikos, matome susidomėjimo ir iš privataus sektoriaus. Pradžioje planuojame aprūpinti kiekvieną ligoninę bent 200 vienetų, ypač rajonuose, nes ten priemonių ypatingai trūksta, o toliau papildyti jas atsargomis iki 15 000 vienetų didžiosioms įstaigoms. Tikimės, kad bendromis pastangomis galėsime greitai ir efektyviai pagaminti trūkstamus skydų kiekius!“ – pasakojo „Robotikos mokyklos“ atstovai.

Šią iniciatyvą taip pat parėmė Retal Baltic, Laisvės TV ir kitos Lietuvos įmonės bei organizacijos, 3D spausdintuvus pradeda įdarbinti ir kitos Lietuvos bibliotekos.