Vilniaus centrinė biblioteka „Vilniaus knygų mugėje“

Vilniaus centrinė biblioteka paskutinį vasario savaitgalį kviečia praleisti Vilniaus knygų mugėje, kurioje lankytojams parengė pramogų, edukacijų ir kūrybinių dirbtuvių.

22-oji Vilniaus knygų mugė vyks 2022 m. vasario 24–27 dienomis. 22-osios Vilniaus knygų mugės tema – „Vaizdas kaip tekstas“

Jaunųjų skaitytojų salė.  Nuolat gyva ir šurmuliuojanti Jaunųjų skaitytojų salė traukia lankytojus tiek knygų naujienų gausa leidyklų stenduose, tiek įvairiomis kūrybinėmis veiklomis. Čia jaunieji skaitytojai gali įvairiomis formomis ir būdais patirti literatūros ir skaitymo stebuklą, bendrauti, žaisti ir skaityti. Salėje veikia Lietuvos bibliotekininkų kuriama atvira Bibliotekų erdvė – kitokia skaitymo, bendravimo ir susitikimų erdvė jaunimui. Lietuvoje ir pasaulyje žinomi knygų kūrėjai užsiėmimus skirtingo amžiaus dalyviams rengia Kūrybos erdvėje be formulių.

Bibliotekų erdvė vėl kvies į daugybę edukacinių užsiėmimų. Čia rasite ir mus.

Vilniaus centrinės bibliotekos programa Vilniaus Knygų mugėje

Vasario 24 d., ketvirtadienį, nuo 12.00 val. iki 17.00 val. kviesime dalyvius susipažinti su inovatyviomis bibliotekos paslaugomis, kūrybine erdve, lankytojai sužinos apie nemokamą robotikos būrelį.

Vasario 25 d., penktadienį, nuo 11.00 val. iki 15.00 val. Knygų mugės dalyviai galės išbandyti piešimą 3D rašikliais, o nuo 15.00 val. iki 18.00 val. lankytojų lauks Kūrybos erdvė kupina inovatyvių veiklų.

Vasario 26 d., šeštadienį, nuo 11.00 val. lauksime Jūsų Bibliotekų erdvėje siūlydami kūrybines dirbtuves, dailės terapijos ir biblioterapijos užsiėmimus.

Nuo 11.30 iki 12.30 val. ir nuo 13.30 iki 14.30 val. Kūrybinės popieriaus marmuravimo dirbtuvės Suminagashi technika su menininku Mariumi Vinsku. Dirbtuvių dalyviai sužinos ir galės išbandyti šią popieriaus marginimo techniką, o susikurtus unikalius piešinius panaudoti kaip pagrindą iliustracijoms, rankdarbiams arba tiesiog pasikabinti kaip dekoratyvų paveikslą. Ši paprasta, bet originali technika puikiai tinka ir meno terapijai. Rezultatas visada būna nenuspėjamas.

 

Nuo 15.00 iki 16.30 val. biblioterapijos užsiėmimas  „Tekstas kaip klausimas“, skirtas suaugusiųjų grupei. Užsiėmimą ves psichologė, biblioterapijos praktikė Rasa Prašmuntienė.

Nuo 16.30 iki 18.00 val. dailės terapijos užsiėmimas „Nupiešk apie ką tyli“ kviečiantis patyrinėti save per dailę. Dalyvauti gali tėvai su vaikais, suaugę asmenys.