Vilniaus miesto gatvėmis kursuojančiame autobuse įvyko įvietintos muzikos festivalio atidarymas

Rugsėjo 7-osios rytą prasidėjo jau aštuntasis šiuolaikinės muzikos festivalis „Muzika Erdvėje“. Šį kartą atidarymo ceremonija vyko Vilniaus miesto svečius oro uoste pasitikusiame  festivalio autobuse.

Oro uostas – Fabijoniškės – oro uostas kursuojančiame 3G maršrute rytinė kelionė vyko  „silent disco“ principu. Važiuojantys autobusu turėjo galimybę pirmieji išgirsti specialiai šiam maršrutui sukurtą garsinę instaliaciją. Ritos Mačiliūnaitės bei Aivaro Dočkaus kūrinys „Pirmosios minutės Vilniuje“ kvietė klausti ir diskutuoti. O kelionę į Vilnių apibūdina kaip kelionę į save – nežinia, kaip viskas vyks.

Apie festivalio atidarymą 3G maršrute pasakoja „Muzika Erdvėje“ meno vadovas Matas Drukteinis:

„Šis festivalis mums jau aštuntasis. Gera stebėti kaip jis auga, tuo pačiu matyti besikeičiantį, įvairėjantį ir vis atvirėjantį Vilnių bei čia gyvenančius žmones. Šiais metais „Muzika erdvėje“ skirta pasitikti sparčiai artėjantį sostinės jubiliejų. Kur kitur pradėti švęsti, jei ne nuo pirmųjų žingsnių mieste? Atidarymą nusprendėme surengti būtent Ritos ir Aivaro instaliacijos erdvėje – 3G autobuse, riedančiame nuo Vilniaus oro uosto, šalia miesto svečių ir gyventojų. Kūrėjai pakvietė susimąstyti apie mieste vykstančius nuolatinius pokyčius ir apie mus tuose pokyčiuose. O reakcijos buvo neįkainojamos. Vieni dėkojo, kad praskaidrinome visą jų dieną, kiti liepė „nelįsti su savo instaliacijomis.“ – juokiasi festivalio vadovas Matas Drukteinis.

Garso instaliaciją galite rasti specialiame 3G maršrute iki pat sekmadienio vakaro. Autobuso laikus galite matyti internetinėje svetainėje: www.muzikaerdveje.lt

Atidarymo koncertą vakare vainikavo išskirtinai Vilnius Tech lauko amfiteatrui sukurtas Gailės Griciūtės kūrinys „Kulisai”, kurį atliko VDA kamerinis choras. Garsinė invazija leido nusikelti į gyvybės pilną amfiteatro gyvenimą. Kompozitorė pasakoja, jog medžių ir gyvybės rūšys šioje erdvėje, tai tarsi nematoma teatro mašinerija. Būtent VDA kamerinis choras įgarsino įprastą įvairialypę gyvybę.

„Kūrinys nukėlė į slapčiausias gamtos džiungles, kurios geram pusvalandžiui leido susipažinti su skirtingom, bet drauge artimom gyvybės rūšim. Išgirdome ne tik alsuojančius medžius, tačiau ir milijonus kitų gyvybės rūšių ir formų, kurias įgarsino choras. Te reikėjo tik užsimerkti ir klausytis.“ – apie kūrinį kalbėjo koncerte dalyvavusi mergina.

Festivalis vyksta rugsėjo 7-11 dienomis įvairiose ir unikaliose miesto erdvėse.

Rugsėjo 7–11 dienomis festivalis kasdienėse ir netikėtose vietose pristatys net 11 kūrinių. Muzika skambės 3G autobuse, MO muziejaus terasoje, VILNIUS TECH lauko amfiteatre, aplink Vašingtono skvero fontaną, šalia Naktinio Vilniaus avilio, Lukiškių kalėjime 2.0, Literatų gatvėje, VU Botanikos sodo Vingio skyriuje, Vilniaus katedros varpinėje, TV bokšte bei Nacionalinėje dailės galerijoje.

Dalis festivalio renginių nemokami, į kitus bilietus galite įsigyti ir daugiau informacijos rasti „Muzika erdvėje“ internetiniame puslapyje: www.muzikaerdveje.lt bei Facebook ir Instagram paskyrose. Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė, strateginis partneris – Lietuvos kompozitorių sąjunga.