Svarbi informacija
Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka kviečia į virtualius biblioterapijos ir dailės terapijos užsiėmimus
Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka pradeda registraciją į virtualius biblioterapijos ir dailės terapijos užsiėmimus interaktyvioje platformoje „Atvirumo s@la“. Registruotis kviečiami mažiausiai 2 šeimos nariai (vaikas ir vienas iš tėvų ar globėjų). Dalyvaujančių vaikų amžius nuo 9 iki 14 metų. Kiekvieną programą sudaro 7 virtualių susitikimų ciklas. Užsiėmimus ves psichologė Rasa Prašmuntienė ir dailės terapeutė Aušra Stasiulevičienė.
Biblioterapijos užsiėmimai
Virtualių biblioterapinių užsiėmimų metu kartu su psichologe skaitomi trumpi literatūriniai tekstai. Jų pagalba aptariami sunkumai ar iššūkiai, su kuriais realiame gyvenime susiduria tėvai ar vaikai. Biblioterapijos grupių susitikimai vyks kiekvieną trečiadienį nuo rugsėjo 14 d. Užsiėmimų laikas:
- Vaikų grupė 16.45–17.30 val.
- Tėvų grupė 17.45–18.30 val.
Dailės terapijos užsiėmimai
Dailės terapijoje kūrybinė raiška tampa bendravimo būdu, padedančiu saugiai reikšti emocijas, dalintis išgyvenimais. Kartu su dailės terapeute čia gilinamasi, ką „kalba“ piešinys, kokią vidinę tikrovę atspindi.
Dailės terapijos grupių susitikimai vyks du kartus per savaitę (antradieniais, ketvirtadieniais) nuo rugsėjo 13 d. Užsiėmimų laikas:
- Vaikų grupė 17.00–18.00 val.
- Tėvų grupė 18.00–19.00 val.
Registracija
Norinčius dalyvauti, kviečiame registruotis el. paštu: n.vilniosbiblioteka@gmail.com arba tel. nr. 8 5 2670693
Užsiėmimus organizuoja Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos Naujosios Vilnios padalinys.
Daugiau informacijos www.vcb.lt/atvirumo-sala
Analogų pasaulyje neturinti virtuali biblioterapijos platforma
„Atvirumo s@la“ – unikali, interaktyvi, biblioterapijos platforma, kurioje naujausių technologijų pagalba ugdomas emocinis intelektas, vykdomos diskusijos, terapiniai pokalbiai, aptariant ir padedant įveikti gyvenimiškus sunkumus ir iššūkius.
Užsiėmimų dalyviai Atvirumo s@loje jaučiasi saugūs, išsaugomas anonimiškumas, nes dalyvauja kaip veikėjai – avatarai. Tai leidžia dalintis savo išgyvenimais drąsiau. Po virtualių užsiėmimų bet kuriuo laiku galima jungtis prie žaidimo ir atnaujinti ar keisti savo avatarą ir kitą užsiėmimą dalyvauti kitu įvaizdžiu.
Be pagrindinių užsiėmimų – pokalbių – dalyviai gali virtualiai „apsigyventi“ saloje ir naudojant įvairius įrankius modeliuoti ir kurti aplinką. Už dalyvavimą užsiėmimuose kiekvienas dalyvis renka „karmos“ taškus, kuriuos gali išleisti įvairioms virtualioms priemonėms, kuriant virtualią salą.