Vilniaus tarptautinis vaikų ir jaunimo kino festivalis – skelbia programą!

Jau šį penktadienį, gruodžio 10 dieną, prasideda, šešioliktą kartą vyksiantis – Vilniaus tarptautinis vaikų ir jaunimo kino festivalis, kuriame aktualios temos bei nuotykių kupinos, netikėtos istorijos. Šių metų konkursinėje festivalio filmų programoje vaidybiniai filmai iš Suomijos, Belgijos, Vokietijos, Italijos, Irano bei Kanados!

Suomijoje sukurtas filmas „Pirmas sniegas“ (rež. Hamy Ramezan), pasakos apie trylikamečio Ramino ir jo šeimos iš Irano istoriją. Raminas su šeima gyvena pabėgėlių centre Suomijoje, džiaugiasi vasaros atostogomis, kai staiga gauna žinią, kad jų prieglobsčio prašymas yra atmestas. Prasidėjus naujiems mokslo metams berniukui kiekviena akimirka ir užsimezgusi draugystė tampa brangesnė nei kada nors anksčiau.

Any Day Now | Official Trailer | Berlinale 2021 – YouTube

Antrasis konkursinės programos filmas – „Mano tėtis yra dešrelė“ (rež. Anouk Fortunier). Belgijoje sukurtas nuotaikingas filmas, pasakoja apie mergaitę Zoją, kurios tėtis nusprendžia palikti slegiantį darbą banke ir tapti aktoriumi. Tokio Zojos tėčio sprendimo šeimoje nepalaiko niekas, išskyrus mergaitę, kuri tėčiui siekia padėti visais įmanomais būdais ir kartu neria į šį gyvenimą keičiantį nuotykį!

International Trailer MY DAD IS A SAUSAGE – YouTube

Kitas nuotykių kupinas filmas, festivalio programoje – „Naktinis miškas“ (rež. André Hörmann & Katrin Milhahn), įtraukia į geriausių draugų – Polo ir Makso istoriją. Berniukai, pirmą vasaros atostogų dieną, pabėga iš namų ir aukštai miškinguose kalnuose ieško legendomis apipinto urvo. Kartu keliaudami žaliu kalnų miško labirintu jie nuolat susiduria su vis naujais iššūkiais.

NIGHT FOREST – YouTube

Festivalio konkursinėje programoje ir ypač jautrias temas nagrinėjantis filmas – „Mano brolis – superherojus“ (rež. Stefano Cipani). Istorija pasakoja apie Džeką, kuris visuomet svajojo turėti mažą broliuką. Gimus Džo, tėvai Džekui praneša, kad jo brolis – ypatingas vaikas. Džeko vaizduotėje Džo tampa superherojumi, turinčiu nuostabių galių kaip ir visi herojai iš komiksų knygų, tačiau laikui bėgant tiesa paaiškėja: jo brolis turi Dauno sindromą ir Džekas nusprendžia, kad šią žinią reikia laikyti paslaptyje nuo savo draugų bei pirmosios mokyklinės meilės – Arianos. Bet kaip gali tikėti, kad tave mylės, jei slepi tokią svarbią gyvenimo dalį? Laikui bėgant visa tiesa paaiškėja ir Džekas supranta, kad jo brolio energija bei gyvybingumas yra užkrečiamas, o savitas Džo požiūris į viską gali keisti pasaulį, kaip tai daro ir superherojai!

My Brothers chases dinosaurs – YouTube

Kitas konkursinės programos filmas – „Saulės vaikai“ (rež. Maji Majidi), pasakos neįtikėtiną dvylikamečio Ali istoriją. Ali su savo draugais dirba, kad išgyventų ir nors kiek padėtų savo šeimoms. Dirba nedidelius darbus garaže ir kartais atlieka smulkius nusikaltimus. Susiklosčius keistoms aplinkybėms, Ali gauna misiją – surasti lobį po žeme. Jis šiai misijai „įdarbina“ ir savo gaują, bet pirmiausia, norėdami patekti į tunelį, vaikai turi užsirašyti į „Saulės mokyklą“ – labdaros įstaigą, kuri stengiasi ugdyti gatvės vaikus, esančia netoli nuo tos vietos, kur ir yra paslėptas lobis.

Paskutinis konkursinės programos filmas – „Chaosas“ (rež. Frederick Neegan Trudel) pasakos trylikametės Emilijos istoriją, kuri laikinai apgyvendinama griežtomis taisyklėmis garsėjančiuose globos namuose. Emilija susidraugauja su šešiolikmete Ariele ir patiria daugybę nemalonumų. Vienintelė mergaitės atgaiva – gitaros pamokos su Remo, kurios leidžia jai nepalūžti, mokytis atsparumo meno ir ugdyti savo pasitikėjimą savimi.

Vacarme trailer – English subtitles – YouTube

Festivalio programoje „Panorama“, jaunųjų kino žiūrovų laukia tokie vaidybiniai filmai kaip „Per toli“ (rež.  Sarah Winkenstette), „Žąsiažmogis“ (rež.  Michael Wikke, Steen Rasmussen), „Šilkmedžio gatvės karaliai“ (rež. Judy Naidoo) bei animacinis filmas – „Jakaris“ (rež. Xavier Giacometti, Toby).

Konkursinę festivalio programą vertins ir geriausius filmus rinks suburta jaunųjų žiuri komisija, kurie nuo festivalio pradžios, kelis savaitgalius iš eilės, kartu su režisiere Kristina Buožyte, rinksis į filmų aptarimus ir tarsi kino detektyvai aiškinsis, ne tik kokias emocijas ir nuotaikas palieka patys filmai, kokie personažai juose vyrauja, tačiau plačiau tyrinės ir skirtingų filmų stilistiką.

 

Visą festivalio programą jau galima rasti čia – Filmu pristatymai 2021 – Vilniaus tarptautinis vaikų ir jaunimo kino festivalis (kidsfestival.lt)

Festivalio filmus, vaikams iš visos Lietuvos bus galima stebėti legaliose namų kino platformose www.kinofondas.lt bei www.zmonescinema.lt iki pat gruodžio 19 dienos, o Vilniuje moksleiviai su Kultūros pasu gali užsisakyti filmus visai klasei ir juos žiūrėti gyvai kino salėse, daugiau informacijos – KINAS SU KLASE – Vilniaus tarptautinis vaikų ir jaunimo kino festivalis (kidsfestival.lt).

Visa festivalio informacija – www.kidsfestival.lt

Festivalį remia Lietuvos kino centras.