Vilniui – sveikinimų lavina: iš visos Lietuvos suplaukusios dovanos virto paroda

Vilniaus įkūrimo dieną, sausio 25-ąją, 16 val. DĖK’ui galerijoje (Klaipėdos. g. 2, Vilnius) atidaroma tvarių dovanų Vilniui paroda „Septynios begalybės“.

Joje apsilankiusieji ras atsakymus, kokios dovanos papuoštų solidų jubiliejų švenčiančią sostinę.

Atvirukų ir dovanų kūrimo dirbtuvės nuo gruodžio pradžios vyko trijose Vilniaus vietose – Tuskulėnų gatvėje veikiančioje stotelėje DĖK’ui, senamiestyje įsikūrusioje DĖK’ui galerijoje ir Senjorų avilyje veikiančiose „DĖK’ui“ medžio apdirbimo dirbtuvėse.

Virš trisdešimt kūrybinių susitikimų susirinkusius įkvėpė ne tik pamiklinti rankas, bet ir atkreipti dėmesį į miesto nepuošiančius, o kartais tiesiog nepastebimus elementus — atliekas. Po įvairių švenčių jų pažyra lyg iš gausybės rago.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Užbėgdami tam už akių, daugiau nei trys šimtai dirbtuvių dalyvių kūrė gimtadienio atvirukus bei dovanas iš pirmąją savo paskirtį jau atlikusių daiktų — drabužių, žaislų, saldainių popierėlių ir kitų pakuočių, medienos likučių, makulatūros, netgi sunaikintų pinigų.

„Ne visada būna lengva išrinkti dovaną draugui. Padovanoti šį tą miestui nuo savęs, atrodytų, dar didesnis iššūkis. Dirbtuvių dalyviai su juo susitvarkė neišleisdami nė cento, bet pasitelkę kūrybiškumą, susiburdami, išmokdami šio to naujo ir palaikydami vieni kitus.

Kartu ši kūryba labai praktiška – buvo panaudotos medžiagos, kurios neturėjo vilčių būti perdirbtos. Naudoti jas vietoj naujų žaliavų – jau yra dovana miestui“, – pabrėžė viena dirbtuvių organizatorių Milda Paukštė.

Dovanos Vilniui buvo kuriamos ir savarankiškai. Jas parodos organizatoriams pristatė ne tik vilniečiai, bet ir kitų Lietuvos vietovių gyventojai.

Vienas objektų – dėlionė iš 160 metalinių dangtelių, atkeliavusi iš Utenos, o nuotaikingi, tekstiliniai žaislai galeriją pasiekė iš Molėtų. Prie parodos prisijungė ir Vilniui bei vilniečiams už svetingumą dėkinga antrinio dizaino kūrėja Anastasiia Kostenko iš Kijivo.

 

Paroda „Septynios begalybės“ veiks iki vasario pabaigos. Ją apžiūrėti kviečiame ketvirtadieniais – penktadieniais nuo 12 iki 19 val., šeštadienį – nuo 12 iki 16 val, taip pat susitikimų su parodos autoriais ir kūrybinių dirbtuvių metu. Datas ir laiką kviečiame sekti projekto „Atliekų kultūra“ Facebook paskyroje.

Moksleivių klasės kviečiamos registruotis apsilankymui antradieniais ir trečiadieniais nuo 10 iki 12 val. Kviečiame registruotis: https://forms.gle/mreY5b7hafM5rsvM6

Daugiausiai lankytojų dėmesio sulaukę darbai bus įtraukti į parodai skirtą katalogą, o vėliau pasiūlyti labdaringame DĖK’ui aukcione.