Vilniuje pirmą kartą vyks „Pasakų pavasaris“

Šių metų gegužės 12 – 13 dieną Vilniaus mokytojų namuose ir šv. Kotrynos bažnyčioje vyks „Pasakų pavasaris“. Tai teatralizuotų pasakų ir kūrybinių dirbtuvių festivalis, skirtas visai šeimai. Festivalio dėmesio centre -lietuviškos pasakos, jų kūrėjai, personažai ir tautosakos rinkėjai. Renginio organizatoriai kviečia: „Ateik ieškoti pasakos! Lietuviškos pasakos!”.

Šurmulys prasidės jau šeštadienį ryte, šalia Vilniaus Mokytojų namų įsikūrusiame St. Moniuškos skvere. Čia žiūrovus sveikins pasakiški personažai . Jie atskleis paslaptį, koks pasakų personažas užkoduotas kiekvieno vaiko varde. Po pasakiškos mankštos ir žiūrovų priesaikos, triukšminga atidarymo eisena keliaus į šv. Kotrynos bažnyčią. Ten bus rodomi „Pasakų pavasario“ spektakliai pagal lietuviškas pasakas. Tarp spektaklių, beklaidžiojant po didingo pastato erdves, bus galima užsukti į teminę foto studiją ar stabtelėti kreivų veidrodžių koridoriuje.

Sekmadienį visas festivalio veiksmas persikels į Mokytojų namus. Čia įdomios veiklos ir patirčių ras kiekvienas šeimos narys, net ir kūdikiai turės savo kūrybines dirbtuvėles. Kas valandą vyks spektakliai ir teatralizuoti pasirodymai. Tie, kam labiau patinka ne tik žiūrėti, bet ir dalyvauti, galės leisti laiką kūrybinėse dirbtuvėse: jose bus galima pasigaminti ir groti pasakų šauklių trimitais,kurti erdvinių knygelių puslapius, varžytis literatūriniame protmūšyje ir pasakų bingo. O tarp dirbtuvių ir spektaklių – žaidimai ir šėlionės visose Mokytojų namų erdvėse.

Lietuviškos pasakos atgis festivalio scenose. E. Storpirštienės vadovaujama teatro studija „Elementorius“ pristatys net dvi premjeras! Šeštadienį bus rodomas nuotaikingas spektaklis pagal V. Žilinskaitės apsakymą „ Bukagalviai karaliai“, o sekmadienį – premjera pagal seną lietuvišką pasaką „Gailius ir jo žirgas“ . „ Stalo teatras“ pakvies pasižiūrėti „Eglę žalčių karalienę“ ir pasaką „ Apie žvejį, kuris į dangų ėjo“. Paskutinis festivalio pasirodymas – aktoriaus G. Arbačiausko sukurta ir atliekama muzikinė bardo pasaka „ Vienaragis”, kuri anot autoriaus „skirta visiems, kurie dar nepamiršo, ką reiškia būti vaiku“.

Dviejų dienų teatrų ir žiūrovų dūzgėse bus galima daug patirti ir sužinoti. Tai bus ne tik spektakliai ir kūrybinės dirbtuvės, bet ir ne vienas įdomus susitikimas. „Pasakų pavasaryje“ bus galima susitikti su profesore, habilituota mokslų daktare Bronislava Kerbelyte, kuri susistemino apie 85000 lietuvių pasakojamosios tautosakos kūrinių, parašė dešimtis knygų apie lietuviškas sakmes ir pasakas. Tiems, kas mėgsta ne tik skaityti , bet ir džiaugtis knygų paveikslėliais, bus įdomu apžiūrėti knygų dailininkės Marijos Smirnovaitės iliustracijų parodą ir susitikti su pačia autore. Kita įdomi „Pasakų pavasario“ viešnia – profesionali šiuolaikinė pasakotoja Milda Varnauskaitė. Milda yra baigusi Mezrab Pasakotojų mokyklą Amsterdame, kur šiuo metu gyvena ir dirba. Amsterdame į jos pasakojimų pasirodymus susirenka šimtai klausytojų.

Festivalio organizatoriai sako: „ Norime, kad šeimos atėjusios į renginį ne tik pamatytų spektaklius, daugiau sužinotų apie lietuviškas pasakas, dalyvautų įdomiuose susitikimuose, bet linksmai ir turiningai kartu praleistų laiką. Tikimės, kad „Pasakų pavasaris“ vyks kasmet ir taps dar vienu tradiciniu Vilniaus festivaliu“.

Daugiau informacijos apie festivalį : www.kultura.lt