Search Icon

Struktūra ir kontaktai

Dažniausiai užduodami klausimai

Pranešti apie problemą mieste

Registracija į darželius ir mokyklas

Gyvenamosios vietos deklaravimas

Dokumento statuso patikrinimas

Vilniuje vėl šurmuliuos Užgavėnių persirengėliai

Tradiciškai šiemet – kaip ir kiekvienais metais – pačiame Vilniaus centre susiburs įvairiausi Užgavėnių personažai ir užkurs tikras šėliones, varydami žiemą iš kiemo ir kviesdami sugrįžti pavasarį. Nors tikroji Užgavėnių diena – vasario 13-oji, vilniečiai ir miesto svečiai rinksis siausti Gedimino prospekte jau vasario 10 d., šeštadienį.

Užgavėnės – tradiciškai paskutinė proga iki soties prisivalgyti ir pasilinksminti prieš prasidedant ramiajam Gavėnios laikotarpiui, truksiančiam iki Velykų. „Morės EKOrezginkos“ šėlionių dalyviai ir svečiai galės ne tik prisikimšti pilvus Riebiojoje Užgavėnių mugėje, tačiau ir pasileisti į linksmybių sūkurį – lankytojų lauks įvairios pramogos: šokiai, tradicinis Kanapinio ir Lašininio susidūrimas bei gausybė žaidimų.

Išskirtinis šių metų Užgavėnių šventės Vilniuje akcentas – pasirinkta ekologijos bei rūšiavimo skatinimo tema. Vaikai ir jaunimas bus kviečiami prisidėti prie ekožaidimų bei patobulinto boulingo turnyro, kurį organizatoriai vadina „TaraBOULINGO“ vardu. Ekologijos temą Vilniaus etninės kultūros centrui padės plėtoti šių metų šventės bičiuliai ir rėmėjai – lyderiaujanti atliekų tvarkymo bendrovė Lietuvoje UAB „Ecoservice“.

Vilniaus etninės kultūros centro atstovė teigia, jog ekologijos tema šventei pasirinkta ne veltui – ja siekiama visus šventės dalyvius, nuo mažiausio vaiko iki senjoro, paskatinti elgtis sąmoningai ir atsakingai žiūrėti į gamtą. Vis dėlto, kaip ir priklauso trankioms ir smagioms Užgavėnėms, rimtą temą norima pateikti kaip įmanoma linksmiau ir žaismingiau, todėl „Morės EKOrezginka“ išsiskirs savo siautulinga nuotaika ir įtrauks į juokų raizgalynę.


„Morės EKOrezginkos“ PROGRAMA

Programa lietuviškai atsisiųsti

Programa angliškai atsisiųsti