Vilniuje vyks judesio raiškos tyrinėjimo seminaras „Kaip iššokti reikmę“

Industriniame Vilniaus Kirtimų rajone birželio 16-18 dienomis vyks trijų dalių judesio ir šokio seminaras, skirtas tiek scenos profesionalams, tiek ir besitobulinantiems ar profesionalumo siekiantiems žmonėms. Vis dažniau įvairius su šiuolaikiniu šokiu ir judesio praktikomis susijusius renginius organizuojančiame Kirtimų kultūros centre šokėja ir choreografė Grėtė Šmitaitė ves savo nagrinėjama ir taikoma klounados praktika grįstą judesio raiškos tyrinėjimo seminarą „Kaip iššokti reikmę“.

„Noriu pasidalinti su žmonėmis praktika, kuria užsiimu kasdien jau daugiau nei metus. Šios praktikos pagrindas – klounada. Mane žavi klouno gebėjimas prarasti kontrolę ir kartu likti situacijoje, net ją keisti, išliekant pažeidžiamu. Šokėjus kviečiu atsiverti klouno trapumu ir pražysti jame slypinčia jėga, ir tokiu būdu patyrinėti savo reikmę šokti.“, – dalijasi Grėtė Šmitaitė.

Seminaras vyks tris dienas kasdien, nuo birželio 16 d., užsiėmimai bus sudaryti iš dviejų dalių – koordinaciją lavinančių užduočių sekos, apšildančios kūną ir aktyvinančios mintis, bei iš trumpų solo, prasidedančių nuo struktūrų, žadinančių dėmesingumą vietai bei laikui, ir vedančių į improvizaciją, paremtą tiksliomis taisyklėmis.

2017 m. Grėtė Šmitaitė baigė „Šokis. Kontekstas. Choreografija“ bakalaurą HZT universitete Berlyne ir šiuo metu gyvena ir kuria Berlyne bei Kaune. Kūrėjai skirta „danceWEB“ šokio stipendija, ji dirbo su tokiomis(-iais) choreografėmis(-ais) kaip Anna Aristarkhova, Doris Uhlich, Min Tanaka ir kt. Nuo 2014 m. G. Šmitaitė praktikuoja „Body Weather“ šokio metodiką.


Seminarą vainikuos nemokamas Grėtės Šmitaitės solo pasirodymas „Įskilimai“

Šeštadienį, birželio 18 d. 14:30 val. seminarą užbaigs visiems norintiems (ne tik seminaro dalyviams) atviras nemokamas renginys – Kirtimų kultūros centre Grėtė Šmitaitė kurs solo pasirodymą „Įskilimai“. Šis kūrinys yra kūrybinėje stadijoje („work in progress“), o jo premjera Lietuvoje numatoma š. m. rugpjūčio mėn. „ConTempo“ festivalyje Kaune.

Kirtimų kultūros centras siekia vystyti bendradarbiavimą su lietuviais menininkais, kurie judesio tyrimo ir savo šokio kūrybos koncepcijos pagrindą formavo skirtingose užsienio aukštosiose menų mokyklose bei plečia šokio suvokimo ribas, tyrinėdami judesį įvairių meno sričių kontekstuose. Įstaigos atstovai sieka, jog kultūros centras taptų erdve kurti ir dalintis žiniomis Lietuvos šiuolaikinio šokio bendruomenės nariams ir jauniesiems Lietuvos šokio kūrėjams, kurie kuria ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.


Seminaro užsiėmimų laikai:

Birželio 16 d. 17:00-20:00 val.

Birželio 17 d. 17:00-20:00 val.

Birželio 18 d. 11:00-14:00 val.


Grėtės Šmitaitės solo pasirodymo „Įskilimai“ peržiūra

Birželio 18 d. 14:30 val.


Ukrainos pilietybę turintiems menininkams ir kūrėjams, esantiems Lietuvoje, dalyvavimas seminaruose – nemokamas.

Būtina registracija į seminarą: https://bit.ly/3Hpr9qh

Daugiau informacijos: www.kirtimukc.lt

Renginių vieta: Kirtimų kultūros centras, Dariaus ir Girėno g. 69, Vilnius