Virtualių renginių ciklas „Rašytojai gyvena šalia mūsų“

Vilniaus centrinė biblioteka kartu su Lietuvių literatūros laisvalaikio lyga pristato virtualių renginių ciklą „Rašytojai gyvena šalia Jūsų“. Nuo birželio 1 d. visą vasarą kiekvieną antradienį kviečiame dalyvauti diskusijose ir susipažinti su skirtingų žanrų lietuvių autorių kūryba.

Renginiai bus transliuojami gyvai Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos ir Lietuvių laisvalaikio literatūros lygos Facebook puslapiuose.

Birželio 1 d. 18.00 val. apie mistiką kūryboje kalbėsis rašytojos Lavisa Spell ir Jurgita Noreikienė. Pokalbį moderuos Rasa Sagė.

Lavisa Spell – lietuvių autorės, Auksės Šiugždinienės, slapyvardis. Tai užkoduota frazė „love is a spell“ (meilė yra kerai), autorės gyvenimo moto, nes meilė yra tas paslaptingas ingredientas, kuris bet kurią veiklą ir darbą paverčia ypatingu. Lavisa Spell rašo laisvalaikio romanus, paskanintus aistros ir magijos prieskoniais, dvasingumo ir pagoniškosios tradicijos žiniomis. Naujausias autorės romanas „Narvelyje“, 2021.

Jurgita Noreikienė – žurnalistė, vertėja, filosofė. Išleido fantastinį romaną jaunimui „Naberijus“, 2013; romaną „Tikėjimo dugnas“, 2014.

Rasa Sagė – rašytoja eksperimentatorė, kūriniuose nagrinėjanti žmonių santykių, neišreikštų emocijų, savęs suvokimo ir asmeninio augimo temas. Yra išleidusi tris romanus („Burbulas. Apie pasaulį be vaikų“, 2021; „Laimingi žmonės keliauja dviračiais“, 2017; „Tavo likimo krašteliu einu“, 2019) ir knygą apie rašymą („Tiems, kurie svajoja parašyti knygą“, 2019).

Lietuvių autorių bendruomenė „Lietuvių laisvalaikio literatūros lyga“ vienija 120 lietuviškai kuriančių autorių. Bendruomenės siekis sutelkti lietuvių autorius bendrai socialinei bei kultūrinei veiklai.

Renginių ciklo tikslas supažindinti skaitytojus su šiuolaikiniais, aktyviai kuriančius lietuvių autoriais, pakviesti į diskusiją apie skirtingus žanrus.  Kviečiame virtualių renginių metu užduoti autoriams klausimus.

Spauskite „dalyvauju“ ir susitikime jau netrukus!

Birželio mėnesio virtualių susitikimų programa:

Birželio 1 d. 18.00 val. Mistika. Dalyvauja: rašytojos Lavisa Spell ir Jurgita Noreikienė. Pokalbį moderuoja Rasa Sagė.

Birželio 8 d. 18.00 val. Fantastika. Dalyvauja: rašytojai Gintautas K. Ivanickas ir Algimantas Romanauskas. Pokalbį moderuoja Rasa Sagė.

Birželio 15 d. 18.00 val. Detektyvai. Dalyvauja: rašytojos Jolanta Vilkevičiūtė ir Gina Viliūnė. Pokalbį moderuoja Rasa Sagė.

Birželio 22 d. 18.00 val. Vaikų literatūra. Dalyvauja rašytojas Marius Marcinkevičius ir rašytoja Jolita Zykutė. Pokalbį moderuoja Evelina Daciūtė.

Birželio 29 d. 18.00 val. Paauglių literatūra. Dalyvauja: rašytojos Ignė Zarambaitė ir Daina Opolskaitė. Pokalbį moderuoja Eglė Ramoškaitė.