Vyks jau dvyliktoji senjorų dainų šventė „Mes vėl kartu“

Birželio 8 d. vyks jau dvyliktoji Vilniaus mokytojų namų organizuojama Lietuvos senjorų dainų ir šokių šventė „Mes vėl kartu“. Šiais metais šventė skirta Lietuvos muzikos patriarcho Juozo Naujalio 150-osioms gimimo metinėms paminėti. Dainų vakaro metu bus pristatyta muzikos patriarcho plati kūrybinė paletė, kuri apima lietuvių liaudies dainų harmonizacijas, originalias dainas ir instrumentinę muziką. Šokių popietės metu bus atliekami choreografiniai numeriai, kuriuose žymiausi Lietuvos choreografai panaudoja Juozo Naujalio harmonizuotų dainų muziką. Dainų vakaro kulminacija – žymiausio Lietuvos chorinio meno dirigento L. Abariaus mostui paklus per 1000 dalyvių choras ir kartu su žiūrovais sugiedos J. Naujalio „Lietuva brangi“.

Šventėje dalyvaus per 60 kolektyvų, beveik 1100 dalyvių iš Kėdainių, Švenčionėlių, Švenčionių, Šiaulių, Utenos, Pasvalio, Panevėžio, Radviliškio, Skuodo, Šilalės r. Kaltinėnų, Upynos, Kvėdarnos, pačios Šilalės, Telšių r., Tauragės, Josvainių, Vievio, Vilkaviškio, Kelmės, Kražių, Kupiškio, Lentvario, Marijampolės, Molėtų, Paįstrio, Bernatonių, Panevėžio, Zarasų, Šiaulių, Klaipėdos, Kauno r. Ramučių, Ilgakiemio, Alšėnų, Kauno ir Vilniaus.

Šiais metais organizatoriai atsigręžia ir į socialines senjorų problemas. Viena jų – pagyvenusių žmonių vienišumas. Šių metų senjorų dainų šventės socialinis parneris – „Sidabrinė linija“. Tai organizacija, kuri teikia nemokamos  pagalbos, draugystės ir  bendravimo paslaugą telefonu garbaus amžiaus žmonėms.“Sidabrinės linijos“  savanoriai šventės metu pasiūlys dalyviams susipažinti su jų veikla ir parvežti žinią savo pažįstamiems ir kaimynams į mažuosius Lietuvos miestelius ir kaimus.

14.15 val. Šventės atidarymas prie Jono Basanavičiaus paminklo bei iškilminga šventinė dalyvių eisena į Šokių popietės koncertą. 15 val. Šokių popietė – Lietuvos senjorų tautinių šokių kolektyvų koncertas Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemelyje, Vilniaus g. 41. Idėjos autorė ir choreografė Alma Lomsargė.

17 val. Dainų vakaras – didysis šventės koncertas Vilniaus mokytojų namų kiemelyje, Vilniaus g. 39. Šventės meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Gintaras Skapas, solistės Judita Leitaitė ir Aušra Liutkutė, koncertmeisterė Janina Kalinaitė. Renginį ves etnologė Gražina Kadžytė. Lietuvos senjorų dainų šventė – unikalus tęstinis, vienintelis toks mūsų šalyje vykstantis renginys senjorams, kasmet suburiantis daugiau nei 1000 garbaus amžiaus choristų iš visos Lietuvos, rengiamas nuo 2006 m. Tai išskirtinė galimybė ne tik visos Lietuvos senjorams parodyti savo sukauptą gyvenimišką patirtį dainomis ir šokiais, bet ir visai miesto bendruomenei pabūti kartu, pajusti skirtingų kartų dvasinį ryšį bei bendrystę.