XXI TARPTAUTINIAME AKORDEONO FESTIVALYJE – BALKANIŠKU KARŠČIU LIEPSNOJANTIS TANGO

 

Visų tango ir balkaniškos muzikos mylėtojų laukia nepamirštamas vakaras – lapkričio 22 dieną 19 valandą Vilniaus Rotušėje koncertuos du skirtingų kartų Serbijos talentai Aleksandar Nikolić ir Petar Marić su projektu TANGO REACTION.  Viena ryškiausių figūrų Serbijos tango kultūroje Aleksandar Nikolić, į tango avantiūras įtraukęs ir savo mokinį Petar Marić, ėmė su juo groti duetu. Ansamblio instrumentai – bandonija ir akordeonas – nepaprastai tinka jų atliekamai muzikai išreikšti: tango ir pačių atlikėjų sukurtam balkango žanrui, kuriame tango aistra, melancholija ir poetiškumas išsilydo dionisiškame Balkanų ritmų siautulyje. Šis projektas jau sulaukė didžiulio pasisekimo Graikijoje, Italijoje, Kinijoje, Portugalijoje, Maltoje, Suomijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Kroatijoje, Bosnijoje ir, žinoma, Serbijoje.

Akordeonistas ir bandonininkas Aleksandar Nikolić tango pamilo, kai tūkstantmečių sandūroje Europą užplūdo didžioji šio šokio banga. Kaip kartą prasitarė Astor Piazzolla, kad tik beprotis gali pradėti mokytis groti bandonija, Aleksandar toks, matyt, ir buvo.  Mokęsis Belgrado Vuković muzikos mokykloje, 1997 baigęs magistro studijas Bratislavos muzikos akademijoje (Slovakija), jis ne tik siekė įminti grojimo bandonija paslaptis, bet ir įnirtingai studijavo tango atlikimo stilistiką. Atlikėjas yra tarptautinių konkursų Citta di Castelfidardo ir Premio Stefano Bizzari – Morro d’oro laureatas, o 2008 metais nugalėjo  “Astor Piazzolla Music Award” konkurse. Aleksandr iki šiol yra vienintelis bandonininkas visoje Serbijoje, o su tango žanru yra susiejęs kone visą savo muzikinę karjerą. Jis įkūrė vieną žymiausių Europoje tango orkestrų „Beltango“, su kuriuo  grojo 800 koncertų daugiau negu 25 pasaulio valstybėse. Taip pat atlikėjas yra tarptautinio šokio ir muzikos šou “Tango De Mi Vida” bei tarptautinio Belgrado Tango festivalio meno vadovas, įkūrė ir vadovauja Belgrado Tango asociacijai. Aleksandr kuria muziką savo originaliu balkango stiliumi. Tai unikalus tango ir Balkanų muzikos mišinys, sparčiai populiarėjantis muzikos pasaulyje.

Petar Marić pasaulyje yra laikomas vienu geriausių jaunosios kartos akordeonistų. Jis apibūdinamas kaip unikali talento ir muzikalumo kombinacija, scenoje užburianti kiekvieną klausytoją. Petar yra tapęs absoliučiu nugalėtoju prestižiniame konkurse “Coupe Mondiale“, jau 65 metus organizuojamame Tarptautinės akordeonistų konfederacijos. Atlikėjas laimėjo klasikinės muzikos, populiariosios muzikos ir skaitmeninės (digital) muzikos kategorijose, taip įgydamas geriausio visų žanrų muzikos atlikėjo akordeonisto titulą. Kiti jo laimėti konkursai – Trophée Mondiale de l’Accordeon 2009, Internationaler Klingenthal Akkordeon Wettbewerb, Premio Citta di Castelfidardo, Coupe Jeunesse, Spoleto Music Festival. Taip pat jam buvo įteikti svarbiausi Serbijos apdovanojimai: Belgrado miesto apdovanojimas, “Belgrado angelas”, princo Aleksandar Karađorđević chartija.

Petar Marić 15 metų mokėsi pas Aleksandar Nikolić, su kuriuo dabar dalijasi scena. Atlikėjo karjeroje buvo periodas, kuomet Prancūzijoje jis kultivavo populiariąją muziką, tačiau tuo pat metu baigė ir klasikinės muzikos studijas Bratislavos konservatorijoje. Savo koncertais jis sužavėjo Europos, JAV, Kanados, Pietų Korėjos, Kinijos, Australijos ir Naujosios Zelandijos publiką.

Kviečiame į siautulingą XXI Tarptautinio akordeono festivalio uždarymą su TANGO REACTION lapkričio 22 dieną 19 valandą Vilniaus Rotušėje!

Daugiau informacijos – www.akordonofestivalis.lt

Bilietus platina www.bilietai.lt